2020 m. 7 gruodžio d.

Apdovanoti LFF II lygos Pietų zonos pirmenybių prizininkai

Koronaviruso pandemijos paveiktos 2020 m. LFF II lygos Pietų zonos pirmenybės buvo tikrai netradicinės. Netradiciniai buvo ir prizininkų apdovanojimai – juos komandų atstovai iš organizatorių Kauno apskrities futbolo federacijos atsiėmė individualiai, o klubų šventės, skirtos prizininkų pagerbimui, bus organizuojamos pasikeitus epidemiologinei situacijai šalyje.

Praėjusį sezoną vos tašku nuo pirmosios vietos atsilikęs Kazlų Rūdos „Šilas“ šiame sezone ne tik tapo pajėgiausia pirmenybių komanda, bet ir iškovojo teisę 2021 m. sezone varžytis LFF I lygos pirmenybėse. Kazlų Rūdos komanda šiame sezone per 20 rungtynių pasiekė net 17 pergalių bei demonstravo įspūdingą rezultatyvumą – iš viso pelnė net 107 įvarčius.

FK „Šilui“ įteiktas ir KAFF įsteigtas „Garbingo žaidimo“ apdovanojimas – už komandos kovą ir pergalės siekimą iki pat pirmenybių pabaigos, nepaisant to, jog nugalėtojų vardą Kazlų Rūdos komanda jau buvo užsitikrinusi likus keliems turams iki sezono finišo.

Geriausiu FK „Šilas“ komandos žaidėju išrinktas komandos kapitonas Audrius Račkus.

Geriausiu 2021 m. LFF II lygos Pietų zonos pirmenybių žaidėju išrinktas FK „Šilas“ atstovas Haroldas Serbenta.

Atskiro paminėjimo vertas ir rezultatyviausias komandos ir visų pirmenybių žaidėjas Ričardas Beniušis. 40-metis puolėjas šį sezoną pasižymėjo net 41 kartą, taip pagerindamas savo praėjusio sezono rezultatą – 35 įvarčius, kurie jam taip pat atnešė geriausio pirmenybių snaiperio apdovanojimą.

Nuotraukoje: FK „Šilas” direktorius A. Raškauskas ir pirmenybių sekretorius D. Šumauskas

„Manau visi liko maloniai nustebinti tokio Ričardo rezultatyvumo. Žinojau, kad jis yra labai geras žaidėjas, bet kad toks geras bus taip ilgai, ypač atsižvelgiant į pirmenybių pajėgumą, tikrai nesitikėjau. Net ir būdamas tokio amžiaus, jis dar tikrai galėtų būti naudingas ir Pirmos lygos komandoms“, – apie fenomenalų R. Beniušio rezultatyvumą kalbėjo KAFF prezidentas Romas Pikčilingis.

Medaliais ir atminimo dovanomis buvo apdovanoti ne tik nugalėtojų žaidėjai, bet ir vyriausiasis treneris Saulius Vikertas, trenerio asistentas Gedemenas Jarmalavičius ,prezidentas Giedrius Kvietkauskas, direktorius – Audrius Raškauskas, komandos administracijos darbuotojai bei Kazlų Rūdos sav. meras Mantas Varaška bei kiti savivaldybės administracijos atstovai.

Šį sezoną II lygos pirmenybėse antrąja iškovota vieta debiutavo „Žalgirio“ C komanda.  A lygoje rungtyniaujančio Vilniaus „Žalgirio“ dukterinė komanda, kurią sudarė „Žalgiriečio“ akademijos auklėtiniai, šį sezoną pasiekė 15 pergalių, o pagal praleistų įvarčių skaičių pasidalino lyderių poziciją su „Šilu“ (vos 21 praleistas įvartis).

Geriausiu „Žalgirio“ C komandos žaidėju išrinktas kapitonas Martynas Valukonis, o „Sezono atradimo“ prizą atsiėmė rezultatyviausias komandos žaidėjas Ugnius Tulaba.

Apdovanota ir FK „Žalgiris“ vadovė Vilma Venslovaitienė, „Žalgiriečio“ akademijos vadovas Žydrūnas Grudzinskas, komandos vyriausias treneris Gediminas Kontautas, treneriai Ramūnas Radavičius bei Haroldas Tamulynas bei vartininkų treneris Arijus Skaržauskas.

Nuotraukoje: FK „Žalgiris” C geriausias žaidėjas M. Valukonis ir pirmenybių sekretorius D. Šumauskas

Trečiosios vietos taurė ir bronzos medaliai įteikti Kybartus „Sveikatos“ klubui. Geriausiu komandos žaidėju išrinktas Rokas Gudelis, o medaliai ir prizai įteikti klubo prezidentui Nerijui Demeniui, vyriausiajam treneriui Nagliui Miknevičiui, trenerio asistentui Šarūnui Litvinui, treneriams Henrikui Katiliui, Liutaurui Savickui bei kitiems prie puikaus komandos pasirodymo prisidėjusiems asmenims.

Nuotraukoje: FK „Sveikata” prezidentas N.Demenius ir pirmenybių sekretorius D. Šumauskas

4-oji vieta atiteko FK „Panevėžio Ekranas“ komandai (geriausias žaidėjas – Edgaras Baranauskas), 5-oji vieta – FK „Sūduva“ B komandai (geriausias žaidėjas – Saulius Vikertas), 6-oji vieta – DFK „Dainava“ B komandai (geriausias žaidėjas – Eitvydas Prakapas), 7-oji vieta – FK „Tera“ komandai (geriausias žaidėjas – Vadim Švaikevič), 8-oji vieta – FK „Kauno Žalgiris“ C komandai (geriausias žaidėjas  – Laurynas Klimas).

„Korektiškiausios“ komandos apdovanojimas atiteko Vilniaus „Baltijos futbolo akademijos“  B komandai.

Rezultatyviausių 2020 m. LFF II lygos Pietų zonos pirmenybių žaidėjų penketas:

1. Ričardas Beniušis („Šilas“) – 41 įvartis;

2. Ramūnas Mačežinskas („Šilas“) – 20 įvarčių;

3. Tomas Chomičius („Viltis“) – 18 įvarčių;

4-5. Edvardas Tamulevičius („Panevėžio Ekranas“) – 17 įvarčių;

4-5. Ugnius Tulaba („Žalgiris“ C) – 17 įvarčių.

„Visų pirma, noriu pasveikinti visas tris komandos prizininkes. Pirmenybių lygis ir konkurencingumas šiais metais buvo itin aukštas, todėl pasiekti tai, ką pasiekė „Šilas“, „Žalgiris“ C ir „Sveikata“ buvo labai sunku. Džiaugiuosi, jog prizinių vietų likimas sprendėsi paskutiniuose pirmenybių turuose, juk II lygos Pietų zonos pirmenybės visuomet pasižymėdavo iki pabaigos išliekančia intriga. Taip pat tikiuosi ir linkiu, jog sportinę teisę dalyvauti kitų metų LFF I lygos pirmenybėse iškovojusi Kazlų Rūdos „Šilo“ komanda šia teise ir pasinaudotų“, – pasibaigusias pirmenybes apibendrino KAFF prezidentas R. Pikčilingis.

Informacija - Karolis Dieninis, KAFF|Nuotraukos - KAFF