2019 m. 3 liepos d.

Apie „Barceloną“ svajojantis „Vyčio“ vadovas: „UEFA sprendimas leisti rengti pagrindinį Čempionų lygos etapą yra dėsningas“

Praėjusiais metais Lietuvos futsal A lygos čempionai Kauno „Vyčio“ futbolininkai nuostabiai pasirodė UEFA futsal Čempionų lygoje.

Jiems pavyko įveikti ne tik preliminarų, bet ir pagrindinį etapą bei tapti pirmuoju Lietuvos futsalo klubu, kuris pasiekė elitinį UEFA futsal Čempionų lygos etapą.

Negana to, „Vyčiui“ buvo suteikta proga šeimininkauti preliminariame ir elitiniame etapuose, todėl Lietuvos futsalo gerbėjai gavo progą išvysti aukščiausio lygio salės futbolą.

Tą progą Lietuvos žmonės turės ir šiais metais, kadangi UEFA sprendimu „Vytis“ savo žygį UEFA futsal Čempionų lygoje pradės nuo pagrindinio etapo ir taip pat bus šio etapo šeimininkais.

„Kai išgirdome tokią naujieną, tai labai apsidžiaugėme, bet sakyčiau, kad čia yra du skirtingi sprendimai. Tai, kad mes gavome šeimininkų teisėmis organizuoti pagrindinį grupių etapą, pasitarnavo tiek Jonavoje suorganizuotas preliminarus atrankos etapas, tiek Alytuje suorganizuotas elitinis etapas praėjusiais metais. Gavome puikius atsiliepimus ir aukščiausius įvertinimus iš UEFA delegatų ir tai mums užtarnavo gero ir patikimo klubo vardą. Tie gerai suorganizuoti turnyrai tikrai prisidėjo prie šių metų UEFA sprendimo. Ne paslaptis, kad mums pasitarnauja ir tai, kad 2020 metais Lietuvoje vyks FIFA pasaulio futsalo čempionatas, todėl UEFA mus nuolat bando, duoda praktinių pamokų ir mums su tomis užduotimis pavyksta susitvarkyti geriau nei kitiems, todėl toks UEFA sprendimas turi objektyvias priežastis ir yra dėsningas“, – UEFA sprendimą paaiškino „Vyčio“ klubo vadovas Darius Gurskis.

Taip, kol kas „Vytis“ puikiai susitvarkė organizuojant turnyrus, todėl didžiulės staigmenos dėl suteiktos progos organizuoti ir pagrindinio etapo rungtynes galbūt ir nėra. O jei iš anksto paskaičiavote į kokią vietą UEFA futsalo reitinge pakilo „Vytis“, jums turėjo nelikti abejonių, kad Kauno klubas Čempionų lygoje startuos nuo pagrindinio etapo. Kiek labiau nustebino tai, kad „Vytis“ pateko į A takelio (Path A) pusę, o tai reiškia, kad iš jų keturių komandų grupės net trys ekipos pateks į Elitinį UEFA futsal Čempionų lygos etapą.

Šiuo metu „Vytis“ tarp Senojo žemyno klubų, kurie pateko į Čempionų lygą, užima net 18 vietą, o tai ir atvėrė jiems duris savo pasirodymą pradėti nuo pagrindinio etapo.

„Dar prieš paskelbiant šią žinią UEFA, mes patys skaičiavome savo reitingą tarp futsalo klubų. Po puikių praėjusių metų Čempionų lygoje, mes žinojome, kad pakilome į tikrai aukštą vietą, kadangi dar buvo nemažai garsių klubų, esančių aukščiau už mus, kuriems nepavyko laimėti savo nacionalinių čempionatų ir jie apskritai nepateko į UEFA futsalo Čempionų lygą. Dėl tos aukštos reitingo vietos mes praktiškai supratome, kad pateksime į pagrindinį etapą, tik buvo likęs klausimas ar mes pateksime į A takelį, ar į B takelį. Taigi, patekimas į A takelį mums buvo maloni staigmena“, – apie atliktus namų darbus dar prieš UEFA sprendimą prakalbo D. Gurskis.

Patekimas į A takelį yra džiugi žinia, bet tuo pačiu priverčianti dar rimčiau ruoštis Čempionų lygos kovos. „Vyčio“ komandos vadovas tikina, kad jau dabar yra aišku, jog į Lietuvą atvyks aukštesnio kalibro komandos nei praėjusiais metais Alytuje vykusiame Elitiniame etape.

„Iš tikro, kai tik sužinojome, kad savo žygį Čempionų lygoje pradėsime A takelyje, visi buvo labai laimingi ir nuotaikos buvo puikios, tačiau praėjus šiek tiek laiko, visi suprato, kad A takelyje lauks labai rimti varžovai, todėl tos džiugios nuotaikos greitai baigėsi ir jas pakeitė darbinė emocija bei nerimas. Pas mus atvažiuos trys komandos iš TOP10 – viena iš TOP4, kita iš TOP8 ir trečia iš TOP10. Patys suprantate, ką tai reiškia. Vienareikšmiškai jau dabar galime pasakyti, kad į Lietuvą atvyks aukštesnio meistriškumo komandos nei buvo Alytuje“, – teigė D. Gurskis.

Kas tos aukštesnio kalibro komandos? Jau dabar aišku, kad Lietuvoje iš pirmo krepšelio gali atvykti Lisabonos „Sporting“ (Portugalija), „Barcelona“ (Ispanija), „Kairat“ (Kazachstanas) arba Lisabonos „Benfica“ (Portugalija). Iš antro krepšelio „Vyčiui“ gali tekti „ElPozo Murcia“ (Ispanija), „Ekonomac“ (Serbija) arba „Ayat“ (Kazachstanas), o iš trečio krepšelio „Tyumen“ (Rusija), KPRF (Rusija) arba ARAZ (Azerbaidžanas).

Kurios iš šių komandų tiksliai atvyks į Lietuvą paaiškės rytoj, liepos 4 dieną, kuomet UEFA ištrauks pagrindinio etapo burtus ir suskirstys komandas į grupes, o vienos iš jų šeimininku bus „Vytis“.

Būtent burtų rezultatai nulems ir tolimesnę „Vyčio“ pasiruošimo strategiją, kadangi Kauno klubas ketina atlikti išsamią varžovų analizę ir pagal jos rezultatus stiprinti savo gretas

„Sudėties pastiprinimo darbai dar neprasidėjo. Laukiame liepos 4 dienos, kai bus traukiami burtai ir jie sudėlios visus taškus ant i. Būtent sužinojus savo būsimus varžovus, pradėsime jų analizę ir pagal tai stiprinsime savo sudėtį ir ieškosime tokių žaidėjų, kurie būtų naudingi žaidžiant prieš tuos konkrečius klubus. Nuo burtų rezultatų ir priklausys mūsų strategija bei komandos komplektacija“, – pasiruošimo planą atskleidė „Vyčio“ vadovas.

O kokių burtų norėtų pats „Vytis“? D. Gurskis buvo pakankamai konkretus. Iš pirmojo krepšelio jis nori tik vieno varžovo – tai puikiai pasaulyje žinomas klubo vardas – „Barcelona“.

Iš kitų krepšelių varžovus įvardinti sunkiau, bet „Vyčiui“ norėtųsi, kad bent viena komanda jų grupėje būtų potencialiai silpnesnė, kurią prie tam tikrų sąlygų būtų realu įveikti. Tarp tokių komandų galbūt yra Serbijos, Azerbaidžano klubas, o gal ir antroji Kazachstano komanda „Ayat“.

„Grupėje gali būti santykinai stipresnių ir silpnesnių varžovų. Labai tikimės, kad pavyks gauti tuos vadinamus silpnesnius varžovus, kad bent galėtume pabandyti pakovoti dėl trečios vietos grupėje, kuri leidžia patekti į Elitinį etapą.

Visgi, iš tikro sudėtinga pasakyti, kuri komanda gali būti potencialiai silpnesnė, nes praktiškai kiekvienas klubas prieš sezono pradžią iš naujo renka savo sudėtį ir ruošiasi Čempionų lygai. Prie tam tikrų sąlygų, galbūt Serbijos „Ekonomac“, Kazachstano „Ayat“ ar Azerbaidžano ARAZ, kurį pernai mes jau nugalėjome, gali būti tiek klubai, kuriuos potencialiai mes galėtume įveikti. Ispanijos, Portugalijos ir Rusijos klubai – visiškas elitas. Tačiau iš to elito labiausiai norėtume „Barcelona“ komandos. Tai vardas, kurio reklamuoti nereikia ir juos pažiūrėti norėtų visi. Vienareikšmiškai norėtume, kad mūsų grupėje žaistų „Barcelona“, – garsiai savo norus išsakė „Vyčio“ prezidentas.

Jei D. Gurskio norai išsipildytų, galime neabejoti, kad „Vytį“ palaikytų pilna arena, o tokia atmosfera komandai tik į naudą.

„Namų sienos visą laiką padeda, duoda tam tikrą impulsą ir tai tikrai mums nepakenks. Tikiuosi, kad ir vėl sulauksime gausaus palaikymo, kaip buvo paskutinėse rungtynėse Alytuje, kuomet arena buvo pilna“, – užbaigė D. Gurskis.

Kaip jau minėjome, konkretūs „Vyčio“ varžovai paaiškės rytoj po burtų traukimo ceremonijos, o savo kalendoriuose jau galite pasižymėti spalio 8-13 dienas, nes būtent tada vyks pagrindinio UEFA futsal Čempionų lygos etapo rungtynės.

Informacija - Futbolas.lt / A. Adomaitis