2020 m. 27 sausio d.

Artūras Ramoška apie treniravimo ilgesį ir naujus laukiančius iššūkius su Hegelmann Litauen klubu

Pernai Pirmos lygos pirmenybėse debiutavusi ir septintą vietą užėmusi Kauno FC „Hegelmann Litauen“ šį sezoną pasitinka ne tik su naujais iššūkiais, bet ir nauju trenerių duetu. Prie laikinosios sostinės ekipos vairo stojo didelę patirtį, treniruojant Kauno ekipas turintis, 56-erių Artūras Ramoška.

Savo karjeros metu treneris dirbo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio klubuose. Karjerą pradėjo FBK „Kaunas”, vėliau persikėlė į Edinburgo „Hearts of Midlothian”, grįžęs į Lietuvą vėl dirbo FBK „Kaunas“ gretose, vėliau perėjo į Vilniaus „Žalgirį”, tada dar kartą paragavo legionieriaus duonos Kinijoje – „Shenyang Urban” ekipoje, sugrįžęs į gimtąją šalį prisijungė prie FK „Jonava” kolektyvo, o pernai buvo vienas iš Kauno FC „Stumbras” trenerių.

UEFA Pro licenciją turintis strategui talkins 26 metų perspektyvus futbolo treneris turintis analitiko-skauto patirties – Tadas Vilkevičius.

„Su Tadu teko dirbti „Jonavos“ klube. Gerai pažįstų jį kaip žmogų, kaip puikų savo srities specialistą. Manau, jog mūsų darbe jokių problemų tikrai nekils“, – apie savo kolegą atsiliepė A. Ramoška.

Naujasis Hegelmann Litauen klubo treneris pirmajame šių metų interviu prasitarė apie treniravimo ilgesį, kokį įspūdį jam pernai paliko komanda ir kurias pozicijas šiemet reiktų sustiprinti.

Per šešis mėnesius treneris spėjo pasiilgti darbo futbole, nors nuo jo neatitolo ir stebėjo Lietuvos bei kitų lygų rungtynes.

„Per pusmetį gerai pailsėjau nuo futbolo, stebėjau rungtynes, tiek Lietuvos čempionato, tiek ir kitas. Galima sakyti, jog nuo futbolo nelabai buvau nutolęs, tačiau trenerio darbo jau tikrai spėjau pasiilgti.“

Prisijungęs prie FC „Hegelmann Litauen” kolektyvo A. Ramoška rado ne mažai pažįstamų futbolininkų ir administracijos darbuotojų, su kuriais anksčiau teko dirbti.

„Daug žaidėjų pažįstu, taip pat gerai žinau ir kas dirba prie šio projekto. Nepasakyčiau, jog turėjau daug klaustukų pasirenkant treniruoti „Hegelmann Litauen” ekipą.“

Paprašytas apibūdinti komandos žaidimą debiutiniame, 2019 metų Pirmos lygos sezone, A. Ramoška išskyrė komandos „gyvumą“ ir propaguojamą puolamąjį stilių.

„Kaip debiutuojančiai komandai, manau, jog pernai metų rezultatas išties neblogas. Tiesą pasakius, daug rungtynių stebėti neišėjo, bet iš to ką teko, susidariau įspūdį, jog tai „gyva” komanda, norinti žaisti atakuojantį futbolo. Mano nuomone, komanda kiek mažiau dėmesio skirdavo gynybai, taip kad į šio aspekto reikėtų neužmiršti.”

Šią savaitę pradėję pasiruošimą naujam sezonui, Kauno FC „Hegelmann Litauen“ klubas ruošis pagal patikrintą praktiką, pasirengimo pradžioje stengsis daugiau akcentuoti fizinį žaidėjų paruošimą.

„Šiuo metu pasiruošimo kryptis yra visiškai aiški – į fizinį žaidėjų parengtumą, aišku nepamirštant kamuolio. Ruošiamės pakrauti futbolininkų „baterijas“ ateinančiam sezonui”, – kalbėjo Kauno klubo strategas.

Ramoška atskleidė, kurias pozicijas norėtų sustiprinti ir teigė, kad komandos durys yra atviros visiems žaidėjams, kurie norės treneriui įrodyti ko yra verti.

„Planuojame pasipildyti puolėju, galbūt reikėtų ir žaidėjo galinčio žaisti viduryje, atraminio saugo pozicijoje. Jeigu pavyks rasti tokių žaidėjų, kurie nori ir gali bei yra pasiilgę futbolo ir mūsų ekipoje yra pasiryžę siekti tik aukštų rezultatų, tai tokiems žaidėjams durys visada atviros. Na o komandoje pasiliksime tuos žaidėjus, kurie geriausiai atrodys sezono paruošiamajame periode“, – teigė A. Ramoška.

Pirmąsias kontrolines rungtynes Kauno „Hegelmann Litauen“ klubas žais išvykoje, Vilniuje, vasario 1 dieną prieš Pirmos lygos prizininkus „Vilniaus Vytį“.

Informacija - FC Hegelmann Litauen|Nuotraukos - FC Hegelmann Litauen