2020 m. 24 vasario d.

Artūras Ramoška: „Pergalės bus svarbesnės sezono metu“

Ketvirtą pergalę iš eilės kontrolinių rungtynių cikle pasiekė Kauno FC „Hegelmann Litauen“, šeštadienį išvykoje rezultatu 2:0 pranokusi būsimus varžovus Pirmoje lygoje – Alytaus DFK „Dainava“ futbolininkus.

Kontrolines rungtynes Dzūkijoje kauniečiai pradėjo tokia startine sudėtimi: Matas Daškus, Rokas Rasimavičius, Mantas Fridrikas, Matas Dedura, Lukas Pangonis, peržiūroje esantis žaidėjas, Vilius Armanavičius, Rimvydas Lipnevičius, Aurimas Raginis, peržiūroje esantis žaidėjas, Klaudijus Upstas. Po keitimo akštėje pasirodė: Genaras Samsonikas, Mantas Rusys, Benas Olencevičius, Ernestas Mickevičius, Jonas Supronas, Justas Česnavičius, Danielius Liaudanskis.

Dvikovos pradžia svečiams iš laikinosios sostinės nieko gero nežadėjo, „Hegelmann Litauen“ futbolininkams sunkiai sekėsi kurti atakas, tačiau ir šeimininkai per daug nežibėjo.

Visgi situacija pasikeitė antrajame kėlinyje komandoms atlikus keitimus. Pirmasis įvartis į šeimininkų vartus krito jau 11-ą antrojo kėlinio minutę po Aurimo Raginio perdavimo galva pasižymėjo Rimvydas Lipnevičius. Antrąjį įvartį „Hegelmann Litauen“ futbolininkai pelnė dvikovos pabaigoje – 82 minutę po R. Lipnevičiaus smūgio kamuolys sudrebino „Dainavos“ vartų virpstą, o pakartotiniu smūgiu pasižymėjo Ernestas Mickevičius.

Šią pergalę Kauno „Hegelmann Litauen” vyriausias treneris Artūras Ramoška įvardijo kaip darbinę, tačiau treneris neliko nusivylęs.

„Labai malonu, jog pirmą kartą per kontrolinių rungtynių ciklą pavyko nepraleisti įvarčio. Aišku, klaidų vėl pasitaikė, bet pergalė iškovota, negaliu pasakyti, kad kažkuo tai nusivyliau, visi kovojo, visi stengėsi pagal savo galimybes.

Iki pirmo įvarčio buvo gal kiek sunkiau, nes „Dainavos“ futbolininkai bandė kurti progas, daugiausiai individualiais manevrais, bet po pelnyto įvarčio pasidarė kur kas lengviau”, – pasakojo A. Ramoška.

Šiuo metu „Hegelmann Litauen” klubo treneriai stebi ekipos naujokus ir renkasi optimaliausią sudėtį sezonui.

„Apibendrinant, galėčiau pasakyti, jog tai darbinė pergalė. Peržiūroje esantys žaidėjai iš užsienio pasirodė skirtingai, su vienu nusprendėme atsisveikinti, kitą pasiliksime dar savaitei.

Kiekviena pergalė džiugina, kad ir kaip jinai būtų pasiekta, ar kantriai ginantis ir kontratakuojant, ar kontroliuojant žaidimo gijas. Visos pergalės yra pergalės ir jos pakelia komandos ūpą , atsiranda didesnis pasitikėjimas savimI, visgi nesinorėtų, jog tai peraugtų į aroganciją ar varžovo nuvertinimą. Šiaip kalbant apie pergales, tai visos jos bus svarbesnės sezono metu.

Šiuo metu ieškome optimaliausio sudėties varianto Pirmos lygos pirmenybėms. Keletas žaidėjų jau turi užsitikrinę savo vietą startiniame vienuoliktuke, bet jiems nevalia atsipalaiduoti. Jie taip pat privalo rūpintis savo sportinę formą, ją kelti, juk tobulėjimui ribų nėra”, – kalbėjo treneris.

Kitą savaitę kauniečių laukia tikriausiai pats rimčiausias išbandymas pasirengimo pirmenybėms cikle. „Hegelmann Litauen“ futbolininkai keliaus į Panevėžį išbandyti jėgas su A lygos čempionatui besiruošiančiu „Panevėžio“ klubu.

„Būsime patikrinti A lygos komandos, kuri jau įsitvirtino Lietuvos čempionate ir suformavo savo sudėtį pajėgiais užseniečiais iš Brazilijos, kurie, kaip žinome visada moka žaisti futbolą. Gausime testą varžovų aikštėje ir manau vieną iš rimčiausių šiame pasirengimo cikle. Sužinosime ko mes verti jų fone”, – teigė „Hegelmann Litauen” strategas.