2019 m. 9 spalio d.

Čempionų lygos starte 55 smūgiai nevirto pergale

UEFA Futsal Čempionų lygos pagrindinio etapo 3 grupės turnyrą Kauno „Vytis“ pradėjo apmaudžia nesėkme. Pirmose rungtynėse Jonavoje su Kazachstano klubu „Ayat“ Lietuvos čempionai atliko net 55 smūgius, tačiau jų nepavertė įvarčių gausa, o varžovų buvo nubausti už kiekvieną klaidą ir pralaimėjo 4:5.
Pirmajame kėlinyje “Vytis” net 28 kartus smūgiavo į vartus, iš jų 11 pataikė į vartų plotą. Du kartus aikštės šeimininkai sudrebino vartų konstrukciją. Tačiau visas atakas pavyko paversti tik vienu įvarčiu. 7 minutę tiksliai smūgiavo Vladimiras Derendiajevas.
Varžovai jau po minutės atsakė klastingu Matheuso smūgiu apsisukant. 14 min. varžovų kontratakoje apžaidęs vartininką įmušė Hebberthas Boltas, o 17 min. po standartinės situacijos – Azatas Valliulinas.
Antrąjį kėlinį „Vytis“ pradėjo sėkmingai – po reido į aikštės vidurį tiksliai smūgiavo Leandrinho. Tačiau vėl po minutės varžovų atakoje „Vytis“ neapsigynė ir svečiai pasiuntė kamuolį į tuščius vartus. 35 min. Kazachstano ekipos žaidėjas Yersultanas Sandygykovas sužaidė ranka prie savo vartų. Skirtą baudinį realizavo Rafa.
Likus žaisti pusantros minutės Leandrinho įmušė dar kartą, bet paskutinis „Vyčio“ šturmas nepavyko ir „Ayat“ šventė pergalę.

„Turėjome iniciatyvą ir neišnaudojome daug progų, ypač rungtynių pradžioje. Varžovai įmušė ne vieną kartą po standartinių situacijų. To turėtume išvengti. Futsale kartais taip būna, kad viena komanda kuria progas, o kita muša įvarčius. Dabar turime pamiršti šias rungtynes ir ruoštis rytojaus dvikovai. Žaisime su viena stipriausių Europos komandų. Turime savo strategiją ir sieksime nugalėti“, – po rungtynių sakė „Vyčio“ treneris Luciano Mistura.

„Labai liūdna, nes turėjome daug progų pasižymėti. Galėjome laimėti. Momentas po momento nesugebėjome įmušti ir vis labiau augo apmaudas. Jie išnaudojo kone kiekvieną galimybę. Mūsų komandai trūko fortūnos, kamuolys niekaip nėjo į tinklą. Rytoj laukia geras testas su labai stipria komanda. Mums, lietuviams, tai bus geras testas prieš kitų metų Pasaulio čempionatą“, – kalbėjo „Vyčio“ pirmojo įvarčio autorius V. Derendiajevas.

Kitose grupės rungtynėse „Barca“ po atkaklios kovos 1:0 nugalėjo Rusijos atstovą „Tiumen“.
Trečiadienį Jonavos arenoje vyks antrosios rungtynės – „Vytis“ žais su „Tiumen“, o „Barca“ rungtyniaus su „Ayat“.

Į kitą varžybų etapą pateks po tris geriausias grupių komandas.

Rungtynių statistika:
„Ayat“ (Kazachstanas) 5:4 „Vytis“ (Lietuva)
Įvarčiai: 8’14”, 24’21”, 34’13” Matheus Preá, 14’54” Hebberth Bolt, 17’01” Valiullin („Ayat“) 7’30” Vladimir Derendiajev, 23’58”, 38’43” Leandrinho, 35’34” (iš baudinio) Rafa.
35’33” Yersultan Sandygykov („Ayat“) pašalintas iš aikštės.

Informacija - FK Vytis Futsal|Nuotraukos - Evaldas Šemiotas