2022 m. 7 balandžio d.

Fizinio aktyvumo diena „Aš ir mano seneliai“ išbandė žaidimą „Futbolas vaikščiojant“

Balandžio 6 dieną Garliavos Juozo Mitkaus pagrindinės mokyklos futbolo stadione įvyko fizinio aktyvumo diena „Aš ir mano seneliai“. Renginyje dalyvavo seneliai kartu su savo anūkais, kurie aktyviai įsitraukė į futbolo veiklas.

Visi dalyviai išbandė jėgas futbolo žaidimuose ir estafetėse, kuriose reikėjo ne tik individualių įgūdžių, bet ir komandinio darbo, o tai puikiai atsispindėjo, kaip seneliai padėjo savo anūkams atlikti futbolo užduotis: „Kamuolio gyvatėlę“, „Taiklumo rungtis“, „Nuvesk kamuolį iki tikslo“.

Seneliai su anūkais susiskirstę į keturias komandas varžėsi „Futbolo vaikščiojant“ turnyre, kuriame buvo keletas esminių taisyklių: viso žaidimo metu dalyviai galėjo tik vaikščioti, žaidė be vartininkų į netradicinio dydžio futbolo vartus, nebuvo galima žaidėjams įžengti į pažymėtą vartų aikštelę. Žaidime netrūko emocijų ir azarto, o svarbiausia, kad vaikams žaidimas su savo seneliais suteikė daug džiaugsmo, o tai vienas svarbiausių dalykų žaidime.

„Futbolas vaikščiojant“ nauja futbolo atmaina, kuri skirta vyresnio amžiaus žmonėmis, naujai atkeliavusi į Lietuvą. Aktyvus visuomenės sveikatos biurų įsitraukimas į šios futbolo atmainos populiarinimą parodo, kad tai puiki priemonė skatinti fizinį aktyvumą tarp vyresnio amžiaus žmonių, kuri be abejo suteikia ir gerų emocijų.

Renginį organizavo Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras ir  futbolo treneris Martynas Karpavičius.