2019 m. 26 rugpjūčio d.

LFF I lygos 21 turo apžvalga

Dvidešimt pirmas turas buvo labai nesėkmingas lyderiams. Dvi iš trijų pirmaujančių komandų patyrė „sausus” pralaimėjimus. Tuo pasinaudojusi Gargždų „Banga” vėl sugrįžo į antrą lentelės vietą, o pirmaujančios ekipos, tarsi susitarę, žengia beveik koja kojon. Tiesa, sėkmingas „Dainavos” žaidimas prie jų priartino alytiškius, o lentelės viduryje savas pozicijas toliau gerina „Vilniaus Vytis” bei „Minija”. Tad įvykių savaitgalį tikrai netrūko.

Penktadienis, 08.23, 18:00, Šiaulių miesto stadionas, 435 žiūrovai.

„Šiauliai” – „Jonava“ 3:1 (1:0).

Teisėjai: U.Veprauskas (Kaunas), S.Juočiūnas (Kaunas), D.Norkus (Pagėgiai).

Įvarčiai: V.Viktoravičius 43‘, J.Petravičius 49‘, K.Kavaliukas 90‘+5‘ – D.Raudonius 84‘(11m).

„Šiauliai“ nemažina tempo ir dar po vienų gerų rungtynių susilygino taškais su jonaviškiais, o pagal tarpusavio rungtynių rezultatus ir palenkė juos turnyrinėje lentelėje. Penktadienio susitikime šeimininkai buvo aštresni, sukūrė daugiau momentų, o įvarčius pelnė išnaudodami ir neorganizuotus „Jonavos“ veiksmus ginantis. Šį kartą savo progų neišnaudojo rezultatyviausias „Šiaulių“ žaidėjas Donatas Konikas, bet tą darbą puikiai už jį atliko komandos draugai. Dabar šiauliečiai kelias rungtynes žais su žymiai prastesnius laikus išgyvenančiomis komandomis, tad tikimybė dar labiau papildyti taškų bagažą – nemaža. Tuo tarpu „Jonava“, atrodo, smuktelėjo į nemenką duobę. Nerimą kelia ne tik gana skylėta gynyba, bet ir tai, kad sunkiai sekasi sukurti kažką rimtesnio prie varžovų vartų. Panikuoti gal ir nėra priežasties, bet rungtynės seka rungtynes, o surinktų taškų skaičius sustingo prie atžymos „30“. „Jonava“ smuktelėjo į 8-ą vietą, o sekančio turo rungtynės prieš įsibėgėjusią „Miniją“taip pat nebus paprastos.

Penktadienis, 08.23, 18:00, Kretingos miesto stadionas, 400 žiūrovų.

Kretingos „Minija” – Kėdainių „Nevėžis“ 2:0 (1:0).

Teisėjai: O.Abramavičius (Klaipėda), E.Kemėža (Klaipėda), E.Rudavičius (Klaipėda).

Įvarčiai: Y.Traore 45‘+3‘ ir 86‘.

Kretingos komanda vėl nustebino gerąja prasme. Įspūdinga pergalių serija prieš autsaiderius, nors ir dideliais rezultatais, yra viena, o štai nugalėti vienus iš lygos lyderių – visai kas kita. Gausiai susirinkę vietos žiūrovai po susitikimo turėjo likti patenkinti , – „Minija“ žaidė kovingai, drąsiai ir pergalę pasiekė pelnytai. Nuo rungtynių pradžios šeimininkai atakavo aštriau, neatidavė iniciatyvos svečiams. Keli dėkingi momentai buvo neišnaudoti, visgi jau per pridėtą pirmo kėlinio laiką svečių gynėjų klaidą įvarčiu pavertė Y.Traore. Tą patį kretingiškių legionierius padarė rungtynių pabaigoje, sužlugdęs svečių viltis pakovoti dėl bent dėl taško. Traore muša jau trečiose rungtynėse iš eilės, o „Minija“ įvarčių nepraleido paskutiniuose keturiuose susitikimuose. Tiesa sakant, sunku buvo įsivaizduoti tą sezono pradžioje, kai kretingiškių gynyba gerokai braškėdavo. Solidų žaidimą neutralizuojant varžovų atakas išskyrė ir „Minijos“ strategas Valdas Trakys. Tuo tarpu jo kolegai, Vitalijui Stankevičiui, teks gerokai pasukti galvą. Be pralaimėjimo, „Nevėžis“ patyrė ir kur kas sunkesnių netekčių. Rimtai susižeidė ir negalėjo tęsti rungtynių ekipos vartininkas Martynas Matijoška, ne kartą gelbėjęs komandą šį sezoną. Tai – rimtas nuostolis kėdainiečiams. Antrame rungtynių Kretingoje kėlinyje „Nevėžis“ daugiau kontroliavo kamuolį, bet galimybių bent jau išlyginti rezultatą neturėjo itin daug. O ir rungtynes kėdainiečiai baigė be vieno žaidėjo – Deividas Gražys prieš save išvydo antrą geltoną kortelę.

Penktadienis, 08.23, 19:00, Mažeikių miesto stadionas, 100 žiūrovų.

Mažeikių „Atmosfera” –  „Kupiškis” 0:5 (0:2).

Teisėjai: M.Jackus (Šiauliai), A.Alūzas (Šiauliai), A.Banys (Telšiai).

Įvarčiai: H.Duarte 21‘, A.Zenkovs 25‘, Y.Koike 61‘ ir 72‘ (11m), E.Tamulevičius 80‘.

Dar vienose penktadienio rungtynėse intriga taip ir neužsimezgė. Du tikslūs smūgiai pirmo kėlinio viduryje leido svečiams pasijausti pakankamai patogiai ir be didesnių sukrėtimų nuvairuoti savo laivą dar vienos pergalės link. Po pertraukos „Kupiškis“ įmušė dar tris kartus. Šį kartą neprireikė nė pavojingiausio komandos žaidėjo Edgaro Stankevičiaus tikslių smūgių – rungtynių protokole rezultatyviais veiksmais atsižymėjo kiti svečių žaidėjai. „Kupiškis“ – jau penktoje vietoje ir dabar du turus iš eilės lankysis sostinėje, ten lauks įdomios rungtynės su „Vilniaus Vyčiu“ bei „Vilniumi“.

Deja, Mažeikių komandos „kieme“ – nieko per daug naujo. Prasileidžiama labai daug įvarčių ir šiuo aspektu antrame rate blogiau už „Atmosferą“ atrodo tik „Pakruojis“…

Šeštadienis, 08.24, 14:00, Kaunas, NFA stadionas, 52 žiūrovai.

Kauno „Hegelmann Litauen” –  „Vilniaus Vytis” 0:3 (0:1).

Teisėjai: Š.Tamulynas (Kaunas), E.Bučinskas (Kaunas), J.Valatka (Alytus).

Įvarčiai: O.Kvernadzė 2‘, A.Kyeremeh 83‘, C.Tchayi 85‘.

Kauno komanda patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės stambiu skirtumu ir sukomplikavo savo turnyrinę situaciją. Žaidžiant prieš dabartinės sudėties ir sportinės formos vilniečius „forų“ duoti nerekomenduojama, bet jau rungtynių pradžioje šeimininkai prarado budrumą ir buvo nubausti Otario Kvernadzės, pabėgusio nuo gynėjų. Įvartis leido pasijusti svečiams dar geriau ir, užvaldę aikštės vidurį, jie dar kartus galėjo padidinti savo persvarą. Šeimininkai kiek atsitokėjo tik antroje kėlinio pusėje, bet svečių gynyba veikė be priekaištų.

Po pertraukos „Hegelmann Litauen“ stengėsi „perlaužti“ rungtynes, bet vilniečių argumentai buvo ir solidesni, ir aštresni. Rungtynių pabaigoje jie virto dar dviem legionierių įvarčiais, leidusiems „vyčiams“ švęsti užtikrintą pergalę, beje – ketvirtą iš eilės.

Po pralaimėtų rungtynių „Hegelmann Litauen“ praleido į priekį  ne tik „Vilniaus Vytį“. Kauniečiai šiuo metu – devinti, o greitu laiku laukia dvikovos arba su lyderiais , arba su tiesioginiais konkurentais kovoje dėl geresnės vietos lentelės viduryje.

Šeštadienis, 08.24, 16:00, Vilnius, LFF stadionas, 23 žiūrovai.

Vilniaus „Žalgiris B” –  Gargždų „Banga” 0:3 (0:2).

Teisėjai: R.Adžgauskas (Alytus), K.Duchnovič (Vilnius), I.Ramanauskienė (Vilnius).

Įvarčiai: V.Pocevičius 16‘, D.Lukošius 19‘, P.Lotužys 74‘.

Pagal oficialų protokolą, jas stebėjo 23 žiūrovai. Berods – tai šių metų sezono lygos antirekordas. Turint omenyje rungtynių laiką ir turnyrinę oponentų padėtį – skaičius gal ir paaiškinamas, bet vis tiek sunkiai suvokiamas.

Svečiai negalėjo remtis keliais žaidėjais, bet ne veltui gargždiškių atsarginių žaidėjų suolelis- bene ilgiausias  lygoje. Štai ir šiose, gana padrikai prasidėjusiose rungtynėse „Banga“ sugebėjo gana greitai perimti žaidimo kontrolę . Du gana greiti įvarčiai leido gargždiškių sirgaliams atsikvėpti lengviau, tapo aišku kad trečią kartą iš eilės „Banga“ nesuklups. Antrame kėlinyje svečiai rezultatą pavertė stambiu. Jų pergalė nieko per daug nenustebino, o konkurentų nesėkmės leido vėl pakilti į antrą vietą bei sumažinti iki minimumo „Džiugo“ persvarą.

Vilniečiai gal ir nenusipelnė pralaimėjimo stambiu rezultatu, turėjo kelias galimybes pakeisti rezultatą, bet šį kartą to padaryti nepavyko. „Žalgiris B“ lentelėje yra tarp „Pakruojo“ ir „Atmosferos“, tačiau šiuo metu demonstruoja kur kas geresnį žaidimą, nei tiesioginiai konkurentai.

Sekmadienis, 08.25, 15:00, Alytaus miesto stadionas, 410 žiūrovų.

Alytaus „Dainava” –  „Pakruojis” 9:1 (6:0).

Teisėjai: G.Macevičius (Vilnius), I.Pozdejeva (Vilnius), P.Lazdauskas (Panevėžys).

Įvarčiai: J.Daiki 18‘ ir 37‘, V.Kalėda 26‘ ir 80‘, R.Banevičius 31‘, A.Kazakevičius 40‘, A.Marčiukaitis 45‘ ir 85‘, J.L. Balanta 86‘ – A.Bagočius 89‘.

Prognozuodami „ įvarčių lietų“ Alytuje galėjome apsirikti, bet ,tiesa sakant, to tikimybė nebuvo didelė. O kai „Pakruojo“ startinėje sudėtyje žiūrovai išvydo abu komandos vartininkus, tiesa, vieną jų – su aikštės žaidėjo apranga, viskas tapo dar aiškiau. Šeimininkai jau pirmame kėlinyje išsklaidė visas svečių iliuzijas, o per paskutines rungtynių minutes skirtumą pavertė košmarišku. Atrodytų, rezultatas 9:1 – gan neįprastas futbole, bet pastaruoju metu Pirmoje lygoje jis pasitaikė triskart. Dvi pergales tokiu rezultatu pasiekė „Dainava“, o du pralaimėjimus patyrė „Pakruojis“. Tokie rezultatai tikriausiai puikiai atspindi dabartines tiek vienos, tiek kitos ekipų sirgalių nuotaikas….

Sekmadienis, 08.25, 17:00, Vilnius, Fabijoniškių gimnazijos stadionas, 285 žiūrovai.

„Vilnius ” –  Telšių „Džiugas” 3:0 (2:0).

Teisėjai: V.Paulauskas (Vilnius), D.Sužiedėlis (Vilnius), G.Eidinzonaitė (Vilnius).

Įvarčiai: R.Rusecki 37‘, I.Kružikas 39‘, L.Juodkunaitis 85‘.

Turą vainikavo smagi futbolo šventė Vilniuje, kurios apogėjumi tapo gana nelaukta, bet tuo pačiu metu – dar smagesnė „Vilniaus“ pergalė prieš lygos lyderius. Pergalė ne bet kokia – įmušti trys įvarčius į geriausiai nesiginančios lygos komandos vartus – neeilinis įvykis. Juo labiau, kad rungtynių eigoje vilniečiams teko patirti ir sunkių minučių.

Susitikimo pradžia jokios katastrofos svečiams nežadėjo. Maža to, „Džiugas“ aktyviai pradėjo rungtynes ir prie šeimininkų vartų vienas po kito pradėjo kilti įtampos židiniai, kliuvo ir vartų skersiniui. „Vilniaus“ gynyba braškėjo treškėjo, bet , kaip bebūtų nuostabu, atsilaikė. Na, o sugebėjimą aštriai kontratakuoti vilniečiai jau yra pademonstravę ne kartą. Užteko kelių minučių pirmo kėlinio pabaigoje, kad situacija aikštėje kardinaliai pasikeistų. Pirmą smūgį svečiams sudavė Radoslavas Ruseckis, išnaudojęs kaip įprasta aktyviai  žaidusio Povilo Malinausko perdavimą, o po trijų minučių Igno Kružiko „bomba“ privertė džiaugsmingai pašokti šeimininkų sirgalius antrą kartą.

Telšių komanda- ne iš tų, kurios pasiduoda. Net ir gavęs tokius skaudžius smūgius „Džiugas“ nenuleido rankų. Atlikti keitimai padėjo suaktyvinti svečių žaidimą, o 62-ą minutę šeimininkų padėtis susikomplikavo – „Vilniaus“ vartininkas nesėkmingai sužaidęs už baudos aikštelės ribų išvydo prieš save raudoną kortelę. Vis tik, futbolo dievai buvo aikštės šeimininkų pusėje –  baudos smūgiu dar kartą patikrinę vartų konstrukciją svečiai neįmušė. „Džiugas“ ir toliau atakavo, kaip sakoma „ėjo va bank“, bet vilniečiai stengėsi atsakyti tuo pačiu. Ir galutinį žodį šiose trilerio vardo vertose rungtynėse padėjo būtent jie- po keitimo pasirodęs Lukas Juodkunaitis dar kartą privertė „Džiugo“ vartininką traukti kamuolį iš tinklo. Puiki „Vilniaus“ pergalė!