2019 m. 30 liepos d.

I lygos 17 turo apžvalga

Praėjusiame Pirmos lygos ture sulaukėme išties neeilinio rezultatyvumo pliūpsnio. Penkios rungtynės žiūrovams padovanojo 30 (!!!) įvarčių, o trys lygos rezultatyviausių sąrašo lyderiai į savo sąskaitas įsirašė du „hattrick“-us ir vieną „dublį“! Nenuvertinant atakuojančių nuopelnų, praleisti per rungtynes po 9 įvarčius – ryškiai per daug. O tokia skylėta gynyba šiame ture pasižymėjo net dvi komandos. Tad, ko gero ima ryškėti tendencija, kad turnyro lyderiai dar labiau stiprėja, o autsaideriai jau nespėja į tolstantį traukinį ….

Penktadienis, 07.26, 18:30, Pakruojo miesto stadionas, 50 žiūrovų.

„Pakruojis” –  Kėdainių „Nevėžis“ 1:9 (0:5).

Teisėjai: M.Jackus (Šiauliai), D.Raudys (Šiauliai), D.Klimas (Šiauliai).

Įvarčiai:  A.Bagočius 59‘ – A.Gėgžna 12‘, 62‘, 68‘ ir 71‘, E.Kugys  – 32‘, 35 ir 37‘, N.Toklikišvilis – 42‘, E.Mickevičius 83‘.

Rimtus savo ketinimus svečiai pradėjo įrodinėti nuo pat rungtynių pradžios. Jau 12-ą minutę pasižymėjo Aretas Gėgžna. Bet kokios iliuzijos, kad gali pasikartoti pirmo rato susitikimo scenarijus buvo išsklaidyta pirmo kėlinio pabaigoje. Evaldui Kugiui užteko vos 5 minučių pasiekti „hattrick“- ą ir rungtynių baigtis tapo aiški. Toliau, kaip sakoma, jau vyko formalumų tvarkymas. Vitalijus Stankevičius jau per pertrauką leido pailsėti  keliems savo pagrindiniams žaidėjams, o rezultatas metodiškai ir negailestingai augo „Nevėžio“ naudai. Antro kėlinio viduryje Aretas Gėgžna pamėgino pagerinti Kugio „greitašaudos“ rekordą, bet jam pasiekti tris įvarčius prireikė devynių minučių…

Akivaizdžiai susilpęs „Pakruojis“ mintis apie šviesią ateitį turbūt atideda vėlesniam laikui. Komandoje nepamatėme kelių pirmo rato legionierių, o užpildytas spragas užkamšyti nėra lengva. Nuotaiką kiek pakėlė gan optimistinė žinutė klubo FB paskyroje apie naują rezultatyvumo rekordą lygoje, prie kurio vienu įvarčiu prisidėjo ir Aivaras Bagočius. Teisybės dėlei, prie rekordo prisidėjo visa „Pakruojo“ komanda, ne pirmą kartą pralaiminti stambiais rezultatais namuose. Šiokia tokia paguoda galėtų būti tai, kad už poros dienų šį „pasiekimą“ pakartojo dar viena ekipa.

Šeštadienis, 07.27, 14:00, Šiaulių miesto stadionas, 250 žiūrovų.

FA„Šiauliai“ – Gargždų „Banga” 0:3 (0:2).

Teisėjai: M.Pomeckis (Panevėžys), M.Tubis (Panevėžys), P.Lazdauskas (Panevėžys).

Įvarčiai: M. Renato 37‘, A.Bačanskis 45+2‘ ir 74‘.

Šios rungtynės irgi baigėsi svečių pergale stambiu rezultatu, bet čia buvo turbūt tas atvejis, kai galutiniai skaičiai šiek tiek apgaulingi. Lyderiai turėjo gerokai paplušėti dėl trijų taškų, o aštrių momentų netrūko ir prie šį sezoną „Bangoje“ debiutavusio Tado Norbuto vartų. Pagrindinis skirtumas, kuris, beje,  ir atsispindi rungtynių rezultate, – progų išnaudojimas. Šiame komponente patyrę svečiai ryškiai pranoko šeimininkus, o pergalę lėmė efektyvūs puolėjų veiksmai. Sunku vertinti pagal vienas rungtynes, bet, atrodo, neklydome dėl Renato sugebėjimų sustiprinti „Bangą“. Jau pirmose rungtynėse pelnytas įvartis turėtų šiam brazilui įkvėpti papildomo pasitikėjimo. Na ir vėl puikiai pasidarbavo Algimantas Bačanskis, pelnęs labai svarbų „įvartį į rūbinę“, o po to antro kėlinio viduryje – visiškai nuraminęs „Bangos“ gerbėjus ir „užmušęs“ rungtynių intrigą. Abu treneriai išnaudojo savo keitimų limitus, dauguma jų buvo atlikta rungtynių pabaigoje, tad  leista pažaisti ir jaunesniems  ar mažiau žaidybinio laiko gaunantiems ekipų nariams. „Banga“ vėl tapo vienvalde lydere ir turi neblogas galimybes sutvirtinti savo pozicijas ateinančiuose turuose.

O „Šiauliai“, nepaisant skaudaus rezultato šiose rungtynėse, ir toliau lieka pavojingas oponentas visoms lygos komandoms.

Šeštadienis, 07.27, 17:00, Kretingos miesto stadionas, 300 žiūrovų.

Kretingos „Minija” –  „Vilniaus Vytis” 1:1 (1:0).

Teisėjai: O.Abramavičius (Klaipėda), M.Starkus (Palanga), A.Dievinas (Kretinga).

Įvarčiai: G.Juška 26‘ – T.Misiūnas 65‘.

Abi komandos užima ne visai tas vietas, kurias norėtų užimti, tad pirmenybių pertraukos metu ėmėsi korekcijų savose sudėtyse. Naujų veidų netrūko ir rungtynėse Kretingoje. Kovingai vykusiame susitikime pirmieji įvartį pelnė šeimininkai , – Gvidas Juška eilinį kartą įrodė, kad dar „turi parako“ ir pasižymėjo jau savo pirmose rungtynėse už „Miniją“. Visgi, svečiai nebuvo nusiteikę grįžti tuščiomis, suaktyvino žaidimą, pakoregavo sudėtį ir antro kėlinio viduryje po Tomo Misiūno įvarčio rezultatą išlygino. Daugiau pasižymėti nepavyko nei vienam iš priešininkų, tad rungtynės taip ir baigėsi. Vilniečių treneris Algimantas Liubinskas liko patenkintas komandos pademonstruotu žaidimu, tačiau – ne rezultatu. „Žaidėme tikrai neblogai, turėjome iniciatyvą, progų, tad galutinis rezultatas manęs netenkina“- reziumavo treneris. Ką gi, „Vilniaus Vyčiui“ geresnio rezultato teks siekti sekančiose rungtynėse, o „Minija“ ir toliau styguoja savo žaidimą bei demonstruoja vis geresnę gynybą. Dabar Valdo Trakio ekipos laukia serija rungtynių su turnyrinėje lentelėje netoliese esančiomis komandomis, tad taškus rinkti jose – gyvybiškai svarbu.

Šeštadienis, 07.27, 18:00, Jonavos miesto stadionas, 220 žiūrovų.

„Jonava” –  „Kupiškis” 2:3 (1:1).

Teisėjai: K.Bartuškevičius (Veisiejai), E.Bučinskas (Kaunas), S.Juočiūnas (Kaunas)

Įvarčiai: D.Raudonius 23‘(11m), A.Paškevičius 72‘ – A.Skorupskas 27‘(į sav. vartus), A.Laurenčikas 59‘, D.Kuzminas 88‘.

Liudininkai sako, kad šeštadienyje Jonavoje vienos „karščiausių“ šio sezono Pirmos lygos rungtynių. Aistros nenurimo ir po susitikimo, o stadione buvusiems apsaugos darbuotojams, personalui ir vietiniams „taikdariams“ teko paplušėti tam , kad būtų išvengta rimtesnių pasekmių.

Rungtynių pradžia nieko panašaus nežadėjo, o pirmo kėlinio viduryje per kelias komandos apsikeitė įvarčiais. Iš pradžių 11 m baudinį, skirtą už varžovų žaidimą ranka, realizavo Džiugas Raudonius, tačiau ilgai džiaugtis šeimininkams neteko. Už kelių minučių prie „Jonavos“ vartų pakeltas kampinis virto išlyginamuoju įvarčiu. Buvęs Latvijos rinktinės žaidėjas Andrejs Peprepliotkins nuo kampinio vėliavėlės klastingai pakėlė kamuolį ir pastarasis nuo ne itin sėkmingai sužaidusio Andriaus Skorupsko rankų atsidūrė vartų tinkle. Kėlinio pabaigoje tai vienur, tai kitur pradėjo kilti įtampos židinėliai, o antroje žaidimo pusėje aistros įsisiūbavo tiek tribūnose, tiek aikštėje. Nors rungtynių protokole užfiksuotas kortelių skaičius ypatingai neišsiskiria, kai kurie epizodai iššaukė gan audringą tiek vienos, tiek kitos pusės reakciją. Rungtynių atomazga įvyko 88-ą minutę, kuomet po keitimo pasirodęs Dmitrijaus Kuzmino smūgis atnešė „Kupiškiui“ dar vieną pergalę. Netikėtumu šį rezultatą pavadinti galima, bet sensacija- tikrai ne.

Be abejo, tokia rungtynių baigtis gerokai kliūstelėjo „žibalo“ į rusenančių aistrų laužą, tad po finalinio teisėjo švilpuko emocijos prasiveržė. Gerai, kad „lengvas bardakėlis“ aikštėje nevirto rimtesniais susidūrimais, o tokia situacija rungtynių šeimininkams – ženklas, kad saugumo užtikrinimo srityje reiktų pasitempti.

Sekmadienis, 07.28, 15:00, Alytaus miesto stadionas, 450 žiūrovų.

Alytaus „Dainava” – Mažeikių „Atmosfera” 9:1 (5:1)

Teisėjai: V.Paulauskas (Vilnius), J.Valatka (Alytus), G.Eidinzonaitė (Vilnius).

Įvarčiai: M.Vasiliauskas 16‘, A.Kazakevičius 20‘, J.L.Balanta 29‘, 45+2‘ ir 52‘, R.Banevičius 30‘, V.Mena 81‘ ir 87‘, A.Marčiukaitis 83‘ – M.Velyvis 15‘.

Šiose rungtynėse „Dainava“ tarsi atsigriebė už ankstesnes nesėkmes namų stadione. Ne kiekvieną dieną pavyksta įmušti 9 įvarčius, o ir progų pasiekti dviženklį rezultatą buvo su kaupu. Mažeikiškiai pirmieji išsiveržė į priekį, tačiau pelnytu įvarčiu tarsi suerzino šeimininkus. Po kelių minučių rezultatas buvo ne tik išlygintas, bet ir persvertas, o kai reikalo ėmėsi pagrindinė šių metų „Dainavos“ įvarčių „mašina“ C.L.Balanta prasidėjo svečių triuškinimas. Veltui tarsi voverė rate sukosi „Atmosferos“ vartininkas K.Eloge, ne kartą gelbėjęs komandą. Ne itin malonią procedūrą – imti kamuolį iš savo vartų tinklo jam teko atlikinėti daug kartų. „Sugriuvusi“ svečių ekipa nemaloniai nustebino savo gerbėjus, mat paskutinės rungtynės prieš pertrauką teikė vilčių, jog „Atmosfera“ atsigauna. Ką gi, matyt tie lūkesčiai buvo kiek ankstyvi, tą patvirtinti ar paneigti turės patys mažeikiškiai.

Tuo tarpu „Dainavos“ vairininkas Kimas Ronningstadas po tokių komandos rungtynių turėtų dar entuziastingiau minti savo pamėgto dviračio pedalus. Vienintelis klausimas- ar alytiškiai „neiššaudė“ visų savo šovinių, ar pasiliko jų sekančio turo rungtynėms su „Vilniaus Vyčiu“.

Informacija - Naglis Miknevičius, pirmalyga.lt|Nuotraukos - Jurgita Riekašienė