2019 m. 26 liepos d.

I lygos anonsas: 17 turas. Sugrįžimas po atostogų.

Labai greitai prabėgo tos kelios savaitės be Pirmos lygos futbolo. Jo jau spėjome pasiilgti, tad ateinantį savaitgalį su nekantrumu laukiame, ką naujo pademonstruos ekipos. Keli turo susitikimai atidėti, tad šį kartą laukiame penkių rungtynių. Beje, pirmajame rate šios komandos kovėsi itin atkakliai, tad dabar ateina laikas įrodyti savo pranašumą, arba …. siekti revanšo.

Ne vienoje ekipoje įvyko ir vyksta pasikeitimų, yra žaidėjų, dalyvaujančių peržiūrose, informacija apie tai dažnai skelbiama „paskutinę minutę“, tad galime sulaukti ir įvairių siurprizų …

Penktadienis, 07.26, 18:30, Pakruojo miesto stadionas.

„Pakruojis” –  Kėdainių „Nevėžis“

Turas startuoja jau penktadienį rungtynėmis Pakruojo stadione.Kol kas komandos įsitaisę turnyrinėje lentelėje veidrodiniu principu – „Nevėžis“ užima trečią vietą, o „Pakruojis“ – trečias nuo galo. Favoritas kaip ir aiškus, bet nereikia pamiršti fakto, kad po pertraukos dažnai būna sunkoka iš karto „pagauti žaidimo ritmą“. Be to, nereikėtų pamiršti, jog pirmosios tarpusavio rungtynės Kėdainiuose baigėsi lygiosiomis – 1:1, o rezultatą šeimininkai lygino jau rungtynių pabaigoje. Aido Dambrausko vadovaujama komanda paskutinėse žaistose rungtynėse namuose niekam nebuvo lengvai įkandamas riešutėlis. Šios aplinkybės žada svečiams nelengvą dvikovą. Tad, jei šeimininkai „nesugrius“, kas jiems kartais pasitaikydavo pirmajame rate, laukia įdomi dvikova.

Šeštadienis, 07.27, 14:00, Šiaulių miesto stadionas.

FA„Šiauliai“ – Gargždų „Banga”

Po pirmųjų tarpusavio rungtynių „Bangos“ treneris Tomas Tamošauskas negailėjo gerų žodžių šiauliečių komandai. Pirmasis ratas trenerio žodžius iš esmės patvirtino, nors šiauliečiai turi potencialo bei ambicijų pakilti ir aukščiau, nei dabar užimama šešta vieta. Nemanome, kad Gargždų futbolininkams šeštadienį pritrūktų motyvacijos Šiauliuose, juolab, kad šeimininkai šiais metais jau yra „nuėmę skalpą“ savo aikštėje kitiems lyderiams – Telšių „Džiugui“. Gali būti, kad rungtynėse Šiauliuose išvysime ir naująjį „Bangos“ žaidėją, – Gargždų komandai po ilgokos pertraukos vėl atstovaus legionierius – brazilas Renato, pirmąją sezono dalį praleidęs A lygoje, „Kauno Žalgiryje“.  Šis Gargždų ekipos žingsnis turėtų sustiprinti ir taip jau galingą (Pirmos lygos mastu) atakuojančią grandį, o „Bangos“ varžovų gynėjams – pridėti galvos skausmo. Šiauliečiai garsių pirkinių nedeklaravo, komanda lieka ištikima savo pasirinktam keliui, o Renatas Vestartas neabejoja, kad vidinių rezervų dar yra ir ekipos žaidimas turi gerėti.

Priminsime, kad pirmajame tarpusavio susitikime Gargžduose buvo užfiksuota minimali „Bangos“ pergalė – 1:0.

Šeštadienis, 07.27, 17:00, Kretingos miesto stadionas.

Kretingos „Minija” –  „Vilniaus Vytis”

Kretingos „Minijos“ užimama vieta lentelėje netenkina nei ambicingo trenerio Valdo Trakio, nei komandos vadovybės. Jau pirmo rato pabaigoje kretingiškių gretose išvydome naujų veidų, o pasikeitimai jau pradėjo nešti pirmuosius rezultatus. Daug problemų kretingiškiams kildavo gynyboje, tad tam buvo skirta nemažai dėmesio. Komplektacijos darbus „Minija“ tęsia, sutarta su milžinišką patirtį sukaupusiu Gvidu Juška, o komandos papildymų sąrašas gali būti dar nebaigtas. Beje, šeštadienio rungtynės vienam iš šeimininkų naujokų, Ernestui Andriušiui, turėtų būti ypatingos, –  žaisti teks prieš buvusius komandos draugus. Vilniečių gretose nestinga ir kitų pasikeitimų, tad antrą sezono dalį gal pamatysime ir naują „Vilniaus Vyčio“ veidą. Tiesa sakant, ir iki šiol Algimanto Liubinsko treniruojama komanda nepasižymėjo pastovumu, neblogas rungtynes keisdavo prastesnės, o tvirčiau jaustis lentelėje sutrukdė nesėkminga rungtynių serija pirmo rato viduryje. Prieš pirmenybių pertrauką vilniečiai kiek atkuto, bet norint kilti aukščiau reikės ne tik pagerinti taškų rinkimo tempus, bet ir laukti konkurentų „dovanų“.

Pirmosiose tarpusavio rungtynėse sostinėje pergalę iškovojo „Vilniaus Vytis“ – 2:0.

Šeštadienis, 07.27, 18:00, Jonavos miesto stadionas.

„Jonava” –  „Kupiškis”

Jonavos futbolo mėgėjai šeštadienį tikėsis sėkmingo savo komandos žaidimo. Tačiau „Kupiškis“ jau ne kartą įrodė, jog lengvai taškų varžovams nedalina. Be to, svečių komanda pasipildė keliais naujokais ir toliau žada nesustoti. Naują „Kupiškio“ veidą įvertins jonaviškiai, bet jiems kur kas svarbesni savo komandos reikalai. Pirmo rato pabaigoje pasipildžiusi keliais naujokais, „Jonava“ ir toliau „nemiega“. Komandos treneris Eisvinas Utyra prasitarė, jog pasikeitimų gali būti ir daugiau. Tikriausiai – ir bus, bet kol kas šiokios tokios paslapties skraistės  jonaviškiai nepraskleidžia. Žvelgiant per turnyrinę prizmę, šeimininkams atsiveria visai neprastos perspektyvos pakovoti ir dėl prizinės vietos. Pirmas žingsnis šio tikslo link būtų pergalė šeštadienį.

Pirmosiose tarpusavio rungtynėse nugalėtojas nepaaiškėjo – lygiosios 0:0.

Sekmadienis, 07.28, 15:00, Alytaus miesto stadionas.

Alytaus „Dainava” – Mažeikių „Atmosfera”

Vienas turo susitikimas įvyks sekmadienį Alytuje, kur šeimininkai pratęs rungtynių savame stadione seriją. Ne visuomet sava aikštė dzūkams tampa privalumu, bet ištikimiausi gerbėjai nuo komandos nenusigręžia – Alytaus stadionas yra vienas lankomiausių Pirmoje lygoje. Informacija apie pasikeitimus „Dainavoje“ – šykštoka, aišku, kad ekipoje nebus paskutinėse rungtytnėse pasižymėjusio Roko Lazdinausko. Tuo tarpu „Atmosferos“ komanda stengiasi pakilti iš lentelės dugno ir prieš pirmenybių pertrauką bei jos metu pakvietė  kelis labiau patyrusius žaidėjus, kurie turėtų pridėti komandos žaidimui solidumo. Paskutinės  Mažeikių komandos rungtynės įrodė, jog žaidėjai apsipranta su Pirma lyga ir antrame rate turėtų būti rimtais priešininkais daugeliui varžovų.

Galbūt ekipos sugebės pakartoti trilerio vertą pirmo rato dvikovos scenarijų, kai komandos apsikeitė  įvarčiais tiksint paskutinėms rungtynių minutėms ?!

 

Informacija - Naglis Miknevičius, pirmalyga.lt|Nuotraukos - Domantas Aleksynas