2019 m. 5 rugpjūčio d.

I lygos anonsas: 18 turas. Laikas jungti aukštesnę pavarą!

Artėjantį savaitgalį kovas Pirmoje lygoje pratęs beveik visos turnyro ekipos. Tik „Pakruojis” turės laiko užgydyti skaudžias praeito turo žaizdas, – kaip žinome, Pirmoje lygoje liko 15 komandų, tad  viena iš jų varžovo ture neturės. Tuo tarpu likusios keturiolika pirmąjį rugpjūčio savaitgalį spręs savus uždavinius.

Penktadienis, 08.02, 18:30, Kupiškio miesto stadionas.

„Kupiškis” – Kėdainių „Nevėžis“

Abi komandos praeituose turuose pasiekė pergales žaisdamos svečiuose, tad penktadienį norės pratęsti sėkmingas serijas. Jeigu „Nevėžio“ pergalė Pakruojyje buvo prognozuojama, tai „Kupiškis“ įveikė ketvirtoje vietoje esančią „Jonavą“, tuo įrodydamas, kad tampa pavojumi visiems Pirmos lygos favoritams. Apetitas ateina bevalgant, neabejojame, jog Kupiškio reprezentantai pasistengs atsirevanšuoti kėdainiečiams, prieš kuriuos pirmame rate buvo pralaimėta beviltiškai – 1:5. Beje, pernai, būdamas kur kas silpnesnės sudėties, „Kupiškis“ skaudžiai nubaudė „Nevėžį“, tad šio fakto svečiai neturėtų pamiršti.

Kėdainių ekipa susilygino taškais su Telšių „Džiugu“ ir, palankiai susiklosčius aplinkybėmis, jau gali pagalvoti apie kovą dėl aukščiausių titulų. Pirmas žingsnis į tai būtų pergalė Kupiškyje. Rungtynėse Pakruojyje Vitalijus Stankevičius leido sau patausoti kelis pagrindinius žaidėjus. Atrodo, kad Kupiškyje tokios prabangos nebus.

Penktadienis, 08.02, 19:00, Alytaus miesto stadionas.

Alytaus „Dainava” – „Vilniaus Vytis”

Pamatę praeitame ture „Atmosferos“ sutriuškinimą, Alytaus sirgaliai laukia dar vienos saviškių pergalės. Tiesa, penktadienį Dzūkijos sostinėje viešės gan „kietas riešutėlis“ – naujais veidais pasipilodęs „Vilniaus Vytis“. Vilniečiams nepavyko pasiekti pergalės Kretingoje, nors žaidimo turinys Algimantą Liubinską iš esmės tenkino. Kita nelabai smagi žinia vilniečiams – kad anuliavus „Stumbro B“ rezultatus „vyčius“ aplenkė kita sostinės komanda – „Vilnius“, o tai jau ir prestižo reikalas. Tad svečiai turi kovoti dėl dėl taškų, nors ir aistringų „Dainavos“ sirgalių akivaizdoje. Šios komandos turi gana įdomią tarpusavio susitikimų istoriją, tad penktadienį joje bus įrašytas naujas puslapis.

„Dainava“ naujais žmonėmis nepasipildė, bet susižaidimo prasme, tai nėra blogai. Praeito turo susitikime alytiškiai puikiai išnaudojo varžovų klaidas, versdami jas įvarčiais. Jei šeimininkams pavyks išlaikyti šią savybę, vilniečių laukia daug problemų.

Pirmo rato dvikovą Vilniuje laimėjo „Dainava“ – 3:2.

Šių rungtynių transliaciją galėsite stebėti portale www.pirmalyga.lt, Pirmos lygos „Facebook“ bei „Youtube“ paskyrose.

Penktadienis, 08.02, 19:00, Mažeikių miesto stadionas.

Mažeikių „Atmosfera” – Telšių „Džiugas”

Penktadienį į kovą po pertraukos įsijungs ir dar vieni iš lyderių. Telšių „Džiugas“, į savo gretas pasikvietęs dar kelis perspektyvius žaidėjus, viešės Mažeikiuose. Rungtynių favorito vardas pelnytai skiriamas svečiams, daug ką sako ir taškų skirtumas turnyrinėje lentelėje. Be to, neaišku, kaip „Atmosfera“ atsigaus po košmariško 1:9 Alytuje. Toks skaudus pralaimėjimas gali turėti ir teigiamą efektą, žaidėjai turėtų būti kupini ryžto įrodyti, jog gali žaisti geriau. Ar pavyks tai įrodyti šiose rungtynėse – didelis klausimas. „Džiugas“ negali sau leisti prarasti taškus, norėdamas išsilaikyti greta Gargždų „Bangos“. Telšių ekipai tai bus pirmas susitikimas po pertraukos, bet be žaidimo praktikos komanda neliko – žaistos konttrolinės rungtynės. Aišku, oficialios rungtynės ir jų rezultatai turi kur kas svarbesnį statusą ir reikšmę. Savo jėgą teks įrodyti aikštėje. Pirmame rate „Džiugui“ tai pavyko, tarpusavio rungtynės buvo laimėtos stambiu rezultatu – 6:0.

Šeštadienis, 08.03, 14:00, Kretingos miesto stadionas.

Kretingos „Minija” –  Vilniaus „Žalgiris B”

Kretingos komanda praėjusių rungtynių nepralaimėjo, bet ir pergalės pasiekti nepavyko. Vis tik šįsyk šeimininkų tikslas bus trys taškai. Žaidžiant namuose, su beveik turnyrinės lentelės kaimynais, kitokios užduoties ir negali būti. „Miniją“ papildę žaidėjai turėtų įnešti balanso ir solidumo kretingiškių žaidime. Dar vienas „pliusas“ šeimininkams- teigiami prisiminimai iš pirmų rungtynių, kuomet Donato Surblio įvartis lėmė pirmą kretingiškių pergalę šių metų Pirmos lygos sezone.

„Žalgiris B“ tikriausiai vėl teks remtis jaunimu. Rezultato siekti tokiomis sąlugomis turėtų bus sunkiau, bet nuvertinti Žydrūno Grudzinsko auklėtinių nevertėtų, komanda kiekvienose rungtynėse semiasi patirties.

Šeštadienis, 08.03, 18:00, Šiaulių miesto stadionas.

FA„Šiauliai“ – Kauno „Hegelmann Litauen”

Ko gero, vienos iš įdomesnių turo rungtynių laukia Šiauliuose. Pirmo rato rungtynėse  Kaune šiauliečiai aštrių atakų pagalba tiesiog „susmaigstė“ šeimininkų gynybą, įmušdami penkis įvarčius be atsako. Tiesa, tuomet „Šiaulių“ gretose žibėjo Donatas Konikas, kuris šiuo metu niekaip negali išsikapstyti iš traumų šešėlio. Be to, pasikeitė ir „Hegelmann Litauen“ žaidimas,- neveltui kauniečiai yra keliais laipteliais aukščiau nei šiauliečiai. Kovingumu pasižymi abi komandos, tad šeštadienį dvikovų Šiaulių stadione neturėtų trūkti.

Kauno komanda pirmenybių pertraukos metu viešėjo Vokietijoje, ten sužaidusi kelis kontrolinius susitikimus. Lygiosios ir pergalė- visai neblogai psichologiškai nuteikiantys rezultatai. Pažiūrėsime, ar tai duos efektą Lietuvoje, pradedant antrą čempionato dalį.

Sekmadienis, 08.04, 18:00, Gargždų miesto stadionas.

Gargždų „Banga” – Vilniaus „Riteriai B”

„Banga“ pademonstravo savo sustiprėjusius muskulus rungtynėse Šiauliuose. Dabar atėjo eilė tai dar kartą patvirtinti – savų žiūrovų akivaizdoje. Varžovas tam turėtų būti tinkamas – jaunieji „riteriai“ šiemet Pirmoje lygoje kalnų nenuverčia. Visgi, atimti brangius taškus gali. Kaip kad tai padarė pirmajame susitikime su gargždiškiais. Tuomet Širvintose komandos išsiskyrė be įvarčių.

„Riteriai B“ praeito turo savo rungtynių nežaidė, tad Gargžduose bus proga pažiūrėti, kokie pokyčiai ištiko komandą. Kai kuriose rungtynėse ekipos atsarginių žaidėjų suolelis būdavo tuštokas, antroje sezono pusėje ši tendencija gali kartotis.

Žvelgiant į artimiausią ateitį, „Banga“ turi neblogas galimybes sutvirtinti savas pozicijas, tad taškų praradimas namų aikštėje – nepageidautinas. Nors „Dainava“ įrodė, kad laimėti Gargžduose – įmanoma misija, nemanome, kad tokių komandų šiais metais bus daug.

Sekmadienis, 08.04, 18:00, Jonavos miesto stadionas.

„Jonava” – „Vilnius”

„Vilniaus“ po pertraukos dar nematėme, o jonaviškiai turi būti kupini ryžto reabilituotis po dramatiško praeito turo pralaimėjimo „Kupiškiui“. Pirmame rate „Jonava“ iš Vilniaus grįžo su pergale (2:0), bet sostinės ekipa nuo to laiko gerokai pasikeitė į stipriąją pusę. Pirmo rato pabaigoje vilniečiai demonstravo drąsų atakuojantį futbolą ir gerokai pagerino savo turnyrinę padėtį. Tiesa, nereikia pamiršti, kad daugiau nei pusę likusių rungtynų „Vilnius“ žais išvykose. Rugpjūtis šiuo atžvilgiu nusimato itin sunkus – turnyro debiutantų laukia rungtynės Pirmos lygos senbuvių stadionuose – Jonavoje, Kėdainiuose, Alytuje. Egzaminatoriai – rimti, o kai kurie dar ir suerzinti ankstesnių nesėkmių.

„Jonavoje“ pertraukos metu įvyko pasikeitimų, komandą papildė grupė naujų žaidėjų, tad žaidimo balanso paieška gali kiek užtrukti. Bet kuriuo atveju, taškus reikia rinkti jau dabar ir Eisvinas Utyra tą puikiai supranta. Kovingumo jonaviškiams netrūksta, ypač namie, kur komandą palaiko reikli ir aistringa publika. Tad sekmadienį Jonavoje galime laukti rezultatyvaus futbolo ir daug emocijų !

Informacija - Naglis Miknevičius, pirmalyga.lt|Nuotraukos - Domantas Aleksynas