2019 m. 8 rugpjūčio d.

I lygos anonsas: 19 turas. Bandymai ir išbandymai.

Dauguma devyniolikto turo susitikimų bus sužaista per dvi savaitgalio dienas – penktadienį ir šeštadienį. Antro rato pradžia- metas kai dar galima ieškoti optimalių sudėčių variantų, bandyti naujokus, kuriais pasipildė kai kurios lygos komandos. Visgi, laiko eksparimantams nėra daug, o taškų vertės niekas neatšaukė – jie reikalingi tiek kovojantiems dėl titulų, tiek sprendžiantiems kur kas kuklesnes užduotis.

Penktadienis, 08.09, 18:30, Kupiškio miesto stadionas.

„Kupiškis” – Vilniaus „Žalgiris B”

Praeitame ture patirti pralaimėjimai stambiais rezultatais, aišku, nepagerino komandų nuotaikų, tačiau netapo ir didelėmis tragedijomis. Penktadienį tiek vieniems, tiek kitiems bus proga reabilituotis. Kur kas geresnes galimybes tam turi aikštės šeimininkai, šiame sezone ne kartą nustebinę ir rezultatais, ir žaidimu. „Kupiškis“ po šio susitikimo keturias rungtynes žais išvykose, savų žiūrovų nematys daugiau nei mėnesį, tad juos norėtų pradžiuginti pergale. Tuo labiau, kad būsimieji oponentai – jauna ir dar mažai „apšaudyta“ komanda.  Prieš šeimininkų patirtį Žydrūno Grudzinsko auklėtiniai galėtų priešpastatyti energiją ir kovingumą. Tiesa, pastaruoju metu vilniečiams tai sekasi daryti sunkiai – komanda pralaimėjo aštuonias rungtynes iš eilės, o paskutiniuose trijuose susitikimuose varžovams nusileista stambiais rezultatais.

Pirmo rato susitikimas tarp šių komandų baigėsi lygiosiomis – 1:1.

Penktadienis, 08.09, 19:00, Kėdainių miesto stadionas.

Kėdainių „Nevėžis“ – Vilniaus „Riteriai B”

„Riteriai B“ neseniai privertė gerokai paprakaituoti Pirmos lygos lyderius, Gargždų „Bangą“, o šį penktadienį jie apsilankys Vidurio Lietuvoje. Komandos turi nesuvestų sąskaitų po pirmo rato rungtynių (Širvintose buvo užfiksuotos lygiosios – 0:0). Sunkokai tikisi, kad ir antrame tarpusavio susitikime

žiūrovai nepamatys įvarčių. Tuo labiau, kad po pertraukos „Nevėžis“ demonstruoja įspūdingą žaidimą. Dvi rungtynės svečiuose virto dviem pergalėmis, o per jas pasiekti 12 įvarčių pasako daug ką apie kėdainiečių atakuojančius sugebėjimus. Rezultatyviausia lygos komanda yra įmušusi 49 įvarčius, tad jubiliejinį 50-ą būtų gražu pelnyti savo žiūrovų akivaizdoje.

Visgi, „Riteriai B“ šį sezoną pasižymi viena įdomia savybe. Nepaisant neįspūdingų rezultatų ir vietos turnyrinėje lentelėje, komanda nė vienų rungtynių (na, išskyrus susitikimą su „Stumbru B“, kuris tapo neįskaitiniu) nepralaimėjo dideliais skirtumais. Dažniausiai pergalės prieš „riterius“ pasiekiamos minimalia persvara ir pareikalauja iš varžovų daug jėgų bei energijos. Tad „lengvo pasivaikščiojimo“ Vitalijaus Stankevičiaus auklėtiniai nesitiki, varžovai – iš tų, kurie gali favoritams „pakišti kiaulę“.

Šeštadienis, 08.10, 14:00, Kaunas, NFA stadionas.

Kauno „Hegelmann Litauen” –  Mažeikių „Atmosfera”

Šeštadienio Pirmos lygos „programą“ atidarys rungtynės Kaune. NFA stadione lygos kovos vyks po ilgokos pertraukos, daugiau nei po dviejų mėnesių, tad ištikimiausi rungtynių lankytojai (o tokių tikrai yra) futbolo pasiilgo. Šeimininkai šiemet jau yra užsitarnavę vienos nenuolaidžiausių turnyro komandos titulą, o paskutinėse dvejose rungtynėse taškus „ištraukdavo“ paskutinėmis rungtynių minutėmis. Įdomu, ar Kaune susitikimo atomazgos reikės laukti irgi panašiai ilgai ?

Pirmasis šių komandų susitikimas pasižymėjo atkaklia, kieta kova ir baigėsi kauniečių pergale rezultatu 2:1. Kažko panašaus galima tikėtis ir šeštadienį, nors komandas lentelėje skiria nemažas atstumas. Beje, „Hegelmann Litauen“ yra komanda, kol kas daugiausiai kartų Pirmoje lygoje sužaidusi lygiosiomis (6). Lygiųjų šiose rungtynėse kauniečiams, ko gero, bus maža. Norint kovoti dėl aukštesnių pozicijų labai praverstų trys taškai.

Mažeikių komanda atsigavo po „Alytaus košmaro“ ir jau rungtynėse su vienu iš lyderių, Telšių „Džiugu“, buvo netoli to, kad papildytų savo taškų kraitį. Tad rungtynės Kaune „Atmosferai“ – dar viena galimybė įrodyti sau ir kitiems, jog ekipa stiprėja ir auga.

Šeštadienis, 08.10, 14:00, Vilnius, LFF stadionas.

„Vilniaus Vytis” –  Gargždų „Banga”

Vienos iš įdomiausių turo rungtynių turėtų vykti Vilniuje. Gerokai pasikeitęs ir savo ambicijų neslepiantis „Vilniaus Vytis“ LFF stadione išsirikiuos prieš dabartinius lygos lyderius. Gargždų ekipa pertraukos metu pasipildė keliais veidais bet dividendai jau matomi – puolėjas Renato pasižymėjo įvarčiais abejose žaistose rungtynėse. Tad „Banga“, išsiskyrusi lygoje savo sudėties „gilumu“, dar labiau sustiprėjo, bet dėl pergalių dažnai tenka kovoti iš visų jėgų, visgi žaidžiant prieš lyderius dažnas varžovas turi papildomos motyvacijos.

O jos tikrai neturėtų pristigti „Vilniaus Vyčiui“. Gražioje kovoje nugalėjus „Dainavą“ vilniečių „taškų apetitas“ turėtų tik augti. Komandos ambicijas ir nuotaikas puikiai išreiškė Algimantas Liubinskas, prabilęs apie siekį nepralaimėti nė vienų rungtynių antroje sezono pusėje. Galbūt tai – ir ne visai reali užduotis, greičiau tai – motyvacijos ir ekipos siekių išraiška. Šeštadienį galime sulaukti dar kelių žaidėjų debiuto Pirmoje lygoje, o Algimantui Liubinskui šios rungtynės bus pirmoji akistata su lyderiais, mat pirmo rato rungtynėse Gargžduose vilniečių ekipos vedlys nedalyvavo.

Beje, tas rungtynes Gargžduose šeimininkai laimėjo 3:0, bet rezultatas ne visai atspindi kovą, vykusią aikštėje. Tai – dar viena priežastis Vilniuje šeimininkams siekti revanšo.

Šeštadienis, 08.10, 17:00, Pakruojo miesto stadionas.

„Pakruojis” –  Kretingos „Minija”

Kovos turnyrinės lentelės žemumose kartais savo įtampa nenusileidžia grumtynėms viršūnėse. „Pakruojį“ ir „Miniją“ skiria 5 taškai, tad šeimininkams rungtynės šeštadienį – galimybė šį atstumą sumažinti daugiau nei per pusę. Tačiau paskutinio meto tendencijos byloja, kad tą padaryti bus sunku. „Minija“ pasistiprino ir pastarųjų rungtynių rezultatai (4 susitikimai be pralaimėjimų) rodo, kad kretingiškiai nuo autsaiderių zonos tolsta ne be pagrindo.

„Pakruojo“ situacija – kur kas liūdnesnė. Komandą paliko keli legionieriai, o atsiradusias spragas užpildyti nėra lengva. Paskutinį kartą pakruojiškiai pergale džiaugėsi birželio pradžioje, tad tokia ilga „taškų sausra“ negalėjo neatsiliepti turnyrinei padėčiai, – nuo priešpaskutinėje vietoje esančio „Žalgirio B“ „Pakruojį“ skiria tik 2 taškai, o nuo „Atmosferos“ – 6.

Pirmo rato rungtynės tarp šių komandų baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis – 2:2.

Šeštadienis, 08.10, 18:00, Jonavos miesto stadionas.

„Jonava” – Telšių „Džiugas”

Po pertraukos „Jonava“ kiek netikėtai „užbuksavo“, patyrusi du pralaimėjimus savo namų aikštėje. Nors ir sakoma, jog „trečias kartas nemeluoja“, šeštadienį Eisvinas Utyra turės pasukti galvą, kaip išvengti dar vienos nesėkmės. Jonavoje viešės Telšių „Džiugas“, prieš kelias dienas paskutinėmis minutėmis paleidęs galimybę atsistoti ant pirmo turnyrinės lentelės laiptelio.

Abejose šeštadienį Jonavoje susitiksiančiose ekipose yra žaidėjų, papildžiusių jų gretas per vasaros pertrauką, tad savitarpio supratimo ir laiko gal kiek trūksta. Aišku, tai turėtų būti laikini reiškiniai ir didelės įtakos vienų iš pirmaujančių komandų žaidimui vargu ar gali turėti. Kelios ne itin sėkmingos rungtynės neturėtų pakirsti ekipų žaidėjų pasitikėjimo savimi ir noro kovoti.

Beje, abi komandos po pertraukos nepasižymi dideliu rezultatyvumu (2 rungtynės – po 2 įmušti įvarčiai). Apie kažkokias tendencijas kalbėti gal ir per anksti, bet tam tikrus nerimo ženklus galima įžvelgti. Priminsime, kad pirmo rato rungtynėse Telšiuose abiems komandoms irgi nepavyko pasižymėti (0:0), tad didelė tikimybė ir Jonavoje išvysti gan atsargų varžovų žaidimą.

O galbūt atvirkščiai, žiūrovai bus palepinti rezultatyvių atakų pliūpsniais, tokių rungtynių šį sezoną jonaviškiai irgi matė…

Rungtynes tarp „Jonavos“ ir „Džiugo“ galės matyti ne tik į Jonavos stadioną atėję žiūrovai. Numatoma jų transliacija tradiciniais sklaidos kanalais – portale www.pirmalyga.lt, lygos „Youtube“ ir socialinio tinklo „Facebook“

Informacija - Naglis Miknevičius, pirmalyga.lt|Nuotraukos - Jurgita Riekašienė