2019 m. 16 rugpjūčio d.

I lygos anonsas: 20 turas. Lyderių akistata ir dar daug neatsakytų klausimų.

Atšventę Žolinę, Pirmos lygos komandos kibs į savuosius reikalus – jau sekančią dieną startuos 20 turo dvikovos, kurios šį kartą išsitęs per keturias dienas, o turą vainikuos lyderių dvikova Gargžduose. Tad mūsų laukia 7 įdomios rungtynės , su skirtingais scenarijais, savais didvyriais ir savais nelaimėliais, savomis dramomis ir … atomazgomis.

Penktadienis, 08.16, 19:00, Kėdainių miesto stadionas.

Kėdainių „Nevėžis“ – „Vilnius ”

Penktadienį vyks vienintelės turo rungtynės, bet jos žada būti labai įdomios. „Nevėžis“ vis labiau artėja link lentelės viršūnės ir turi neblogesnes galimybes  už savo konkurentus pakovoti dėl aukso medalių. Be abejo, būnant tokioje situacijoje kiekvienos rungtynės tampa tarsi lemiamomis, padidėja ir psichologinis spaudimas bei įtampa. Be to, šį kartą mieste prie Nevėžio lankysis komanda, pajutusi pergalių skonį ir „skalpuojanti“ vieną po kito varžovus. Penkios pergalės per paskutines septynias rungtynes – įspūdingas rodiklis. Be to, imponuoja ne tik rezultatai, bet ir pats vilniečių žaidimo stilius, komanda stengiasi žaisti aktyviai, daug atakuoja.

Kita vertus, Kėdainiuose „Vilnius“ žais prieš rezultatyviausią Pirmos lygos ekipą, per tris rungtynes po vasaros pertraukos įmušusia į varžovų vartus 15 įvarčių! „Nevėžio“ žaidimas – gerai subalansuotas, komandoje – geras mikroklimatas, o keli nauji žaidėjai puikiai pritampa prie senbuvių.

Pirmo rato rungtynės Vilniuje baigėsi minimalia „Nevėžio“ pergale 1:0.

Šeštadienis, 08.17, 14:00, Vilnius, LFF stadionas.

Vilniaus „Žalgiris B” –  „Šiauliai”

„Žalgirio“ pamaina po ilgokos pertraukos papildė savo taškų bagažą rungtynėse su „Riteriais B“.

Šis faktas, o taip pat tai, kad pavyko įmušti tris įvarčius, turėtų pagerinti komandos nuotaiką ir įkvėpti daugiau optimizmo besiruošiant šeštadienio susitikimui. Po ilgokos pertraukos „prabilo“ rezultatyviausias komandoje Deividas Linauskas, kartu su komandos draugais įrodęs, jog kovingai ir rezultatyviai galima sužaisti ir be vyresniųjų pagalbos. Aišku, rungtynės su „Riteriais“ visuomet „Žalgiriui“ būna ypatingos, kokiame lygmenyje jos bebūtų, motyvuoti papildomai abiejų klubų atstovus vargu ar būtina.

Šeštadienį jaunieji vilniečiai irgi gali atrasti papildomą motyvą kautis. Tai – pirmo rato rungtynių rezultatas. „Šiauliai“ tuomet įmušė 4 įvarčius be atsako, o svečių gynybą į neviltį varė galingi Dariaus Jankausko smūgiai iš už baudos aikštelės. Tad rungtynės Vilniuje- proga „Žalgiriui B“ atsirevanšuoti, pateikti savo argumentus. Aišku, „Šiauliai“ taip pat norės pergalės, žaidėjai turėtų būti jos pasiilgę, tad dviejų jaunų komandų dvikova žada nemenką intrigą.     

Šeštadienis, 08.17, 17:00, Mažeikių miesto stadionas.

Mažeikių „Atmosfera” –  Kretingos „Minija”

Nepaisant dedamų pastangų, „Atmosferos“ surinktų taškų kraitis didėja labai iš lėto. Šio turo rungtynės iš pirmo žvilgsnio – viena iš geresnių progų mažeikiškiams jį padidinti. Juo labiau, kad pirmo rato rungtynės Kretingoje baigėsi lygiosiomis (1:1). Tačiau paskutiniai „Minijos“ pasirodymai neturėtų mažeikiškių nuteikti itin optimistiškai. Valdo Trakio kariauna, perrikiavusi ir pastiprinusi savo gretas, demonstruoja vis solidesnį žaidimą, o tai atsispindi ir rezultatuose. Kretingos ekipa nepralaimi jau penkias rungtynes iš eilės, o dvi pastarosios baigėsi pergalėmis solidžiais rezultatais prieš artimiausius „Atmosferos“ kaimynus turnyrinėje lentelėje.

Savo aikštė gali tapti papildomu argumentu šeimininkams, jeigu jie žais taip pat kovingai ir pasiaukojančiai kaip rungtynėse prieš Telšių „Džiugą“. Bet nereikia pamiršti, kad gintis nuo vis labiau galingesnių „Minijos“ atakų vis tiek teks. Tad bendras rungtynių rezultatas labai daug priklausys nuo gynybos tvirtumo.

Šeštadienis, 08.17, 17:00, Pakruojo miesto stadionas.

„Pakruojis” –  „Kupiškis”

Ar „Pakruojo“ agonija tęsis ir toliau ?! Retorinis klausimas, į kurį atsakymą rasti gali turbūt tik patys šeštadienio rungtynių šeimininkai, o galbūt – ir jų varžovai. Kuomet pirmajame rate „Pakruojis“ sugebėjo įveikti „Kupiškį“ išvykoje 3:2, daugeliui šis rezultatas neatrodė kažkuo ypatingas. Pakruojo futbolininkai lygoje startavo gana solidžiai, 4 rungtynes žengė be pralaimėjimų, o kupiškėnai buvo priskiriami prie lygos autsaiderių. Bet dabar situacija – kardinaliai pasikeitusi.

Tad panašus rezultatas šeštadienio rungtynėse šiuo metu būtų traktuojama kaip nemaža staigmena. Šeimininkai turi daug problemų su komandos sudėtimi, o po vasaros pertraukos sužaistų dviejų rungtynių namų aikštėje rezultatai (1:9 ir 0:6) iššaukė tik ironišką komunikaciją komandos „Facebook“ paskyroje.

Rusena viltis, kad gal būt šeštadienį Pakruojyje nebus taip visiškai blogai ir nematysime vienos krypties judėjimo link šeimininkų vartų, bet ji nėra didelė. „Kupiškis“ sugeba žaisti pakankamai protingą ir solidų futbolą, o jų užimama vieta lentelėje – visiškai neatsitiktinė. Tad revanšas už pralaimėjimą pirmame rate visiškai įmanomas ir gal net labai tikėtinas.

Sekmadienis, 08.18, 15:00, Alytaus miesto stadionas.

Alytaus „Dainava” –  Kauno „Hegelmann Litauen”

Sekmadienio Pirmosios lygos programą atidarys lentelės kaimynų rungtynės Alytuje. „Dainava“ rungtyniaus po kiek ilgesnės, daugiau nei dviejų savaičių, pertraukos, reikia tikėtis, kad neigiamos įtakos šeimininkų žaidimui tai neturės. Remiama gausių sirgalių „Dainava“ pasistengs aplenkti kauniečius lentelėje – dabar komandas skiria 2 taškai (alytiškiai atsargoje turi dar vienas nesužaistas rungtynes). Tačiau tenka pripažinti, jog „Hegelmann Litauen“ – toli gražu ne tie oponentai, kurie dalina dovanas varžovams. Paskutinį pralaimėjimą kauniečiai patyrė senokai – gegužės 20 dieną, o nuo to laiko kaunasi sėkmingai , ir kas svarbiausia – dažniausiai svetimose aikštėse. Išvykose kauniečiai laimėjo jau 4 kartus, tad penktoji pergalė, pasiekta Alytuje, būtų itin saldi. Viena vertus- dėl jau minėtos turnyrinės situacijos, be to, taip būtų atsiskaityta už pirmo rato nesėkmę Kaune (1:2). Tada po rungtynių pergalę šventė „Dzūkų tankai“, nemanau , kad „Hegelmann Litauen“ norėtų išgirsti jų pergalingas skanduotes ir  pasibaigus sekmadienio susitikimui. Kauniečių gretas sėkmingai papildžius naujiems žaidėjams, ekipa dar sustiprėjo, o kovingumu bei nenuolaidumu priešininkams komanda pasižymi nuo pat pirmenybių pradžios.

Sekmadienis, 08.18, 17:00, Trakų miesto stadionas.

Vilniaus „Riteriai B” –  „Vilniaus Vytis”

Sekmadienį „Riteriai B“ dar viename sostinės „derbyje“ pamėgins sustabdyti vis labiau įsibėgėjančius „Vilniaus Vyčio“ futbolininkus. Po dviejų skambių pergalių „vyčiai“ toli gražu neskrajoja padebesiais ir supranta, kad Trakuose lengva nebus – juo labiau, kad teks prisitaikyti prie natūralios  Trakų stadiono vejos būklės ir tai kažkiek suniveliuos komandų galimybes.

Šeimininkai žais antras rungtynes per savaitę, bet laiko tarpas tarp jų pakankamai ilgas ir neturėtų sutrukdyti „riteriams“ pademonstruoti jiems jau įprasto kovingumo. Paskutinėse dvejose rungtynėse keturiais įvarčiais pasižymėjęs Elvinas Ališauskas – ne vienintelis, kurio reiktų saugotis varžovų gynėjams.

Visgi, šiuo momentu „Vilniaus Vytis“ panašių žaidėjų turi daugiau. Pratęsus sėkmingai sužaistų rungtynių seriją, „vyčiams“ atsiveria labai neblogos perspektyvos palypėti gerokai aukščiau lentelėje ir įsiterpti į ekipų, konkuruojančių dėl ketvirtos vietos, tarpą.

Pirmose tarpusavio rungtynėse stipresnis buvo „Vilniaus Vytis“ – 2:0.

Pirmadienis, 08.19, 19:00, Gargždų miesto stadionas.

Gargždų „Banga” –  Telšių „Džiugas”

Na, o turą vainikuos pirmadienio vakaro rungtynės Gargžduose, kuriose akis į akį susitiks du iš trijų pretendentų į Pirmos lygos čempionų vardus. Telšių „Džiugas“ kol kas šiose lenktynėse turi nedidelę vieno taško persvarą, tad abiejų komandų uždaviniai artėjančiame susitikime turbūt aiškūs – „Banga“ sieks pasikeisti vietomis su „Džiugu“, o telšiškiai visomis išgalėmis stengsis tam sutrukdyti.

Pirmo rato rungtynės Telšiuose padovanojo bekompromisinę kovą ir baigėsi šeimininkų pergale -2:1.

„Bangos“ treneris Tomas Tamašauskas ,be abejo, tų rungtynių nepamiršo ir pasistengs „neužlipti ant to pačio grėblio“ dar kartą. Be to, gargždiškius turėtų papildomai motyvuoti ir noras reabilituotis prieš savus žiūrovus už skaudžią nesėkmę Vilniuje, kainavusią lyderio poziciją.

Kalbant apie stadiono tribūnas- ten neabejotinai bus ir sirgalių, pasidabinusių „Džiugo“ spalvomis, o šios rungtynės, manome, turėtų pretenduoti į labiausiai lankomų rungtynių Pirmoje lygoje vardą. Kaip sakoma – ir laikas, ir vieta , ir turnyrinė intriga  – patys tinkamiausi!

Kieno planas bus veiksmingesnis ir geriau įvykdytas- pamatysime pirmadienį, o dabar – semiamės kantrybės ir laukiame centrinės turo dvikovos !

Ją galima bus stebėti ir savuosiuose ekranuose –numatoma rungtynių transliacija tradiciniais Pirmos lygos komunikavimo kanalais – portale www.pirmalyga.lt, lygos „Youtube“ ir „Facebook“ paskyrose.

Informacija - Naglis Miknevičius, pirmalyga.lt|Nuotraukos - Saulius Čirba