2019 m. 26 rugpjūčio d.

I lygos anonsas: 21 turas. Lyderiai taškus „medžios” išvykose.

Jau šiandien prasidėsiantis 21-as turas pasižymi tuo, kad visos trys pirmaujančios komandos rungtyniaus svečiuose. Gal tai ir apsunkins jų gyvenimą, bet šį sezoną „svetimų aikščių” komplekso nei vieni iš pirmaujančių tikrai neturi. Tuo tarpu „antrame ešelone” po turo rungtynių gali įvykti nemažai įdomių pokyčių ….

Penktadienis, 08.23, 18:00, Šiaulių miesto stadionas.

„Šiauliai” – „Jonava“

Kiek atsikvėpusi „Jonava“ vėl stos į kovą. Šįkart- Šiauliuose, kur teks antrą kartą pr sezoną aiškintis santykius su „Šiauliais“. Po  vasaros pertraukos jonaviškiai patyrė tris pralaimėjimus iš eilės (beje, visus – savo aikštėje), tad teigiamas rezultatas Šiauliuose komandai būtų reikalingas kaip gaivaus oro gurkšnis. Iš kitos pusės, tai padaryti bus sunkoka. „Šiauliai“ po pertraukos irgi kalnų nenuvertė, tačiau keliose paskutinėse rungtynėse pademonstravo pakankamai solidų žaidimą ir tik sėkmės trūkumas neleido surinkti daugiau taškų į savo sąskaitą. Abi komandos – netoli viena kitos, jas skiria trys taškai. Atkakliai vykusią pirmo rato dvikovą Jonavoje laimėjo šiauliečiai (2:1), labai gali būti, kad penktadienio susitikime irgi vyks įnirtinga kova. Šeimininkų gretose truks kelių žaidėjų, tačiau gera žinia šiauliečių sirgaliams – Donato Koniko grįžimas. Praeitame ture du kartus privertęs varžovų vartininką imti kamuolį iš vartų tinklo, šiauliečių komandos lyderis įrodė, jog yra toks pat „alkanas“ įvarčių ir pavojingas varžovų gynybai, kaip ir sezono pradžioje.

Penktadienis, 08.23, 18:00, Kretingos miesto stadionas.

Kretingos „Minija” – Kėdainių „Nevėžis“

Antroji penktadienio dvikova taip pat kelia nemažą susidomėjimą. Gerokai sustiprinusi ir sudėtį, ir žaidimą Kretingos komanda nusiteikusi rimtai „kibti į atlapus“ ir vieniems iš turnyro lyderių. Juolab, kad kretingiškiai, ko gero, dar neužmiršo rungtynių Kėdainiuose, kur teko skaudžiai pralaimėti (0:5), nors daugiau kaip kėlinį „Minija“ turėjo žaidėjo persvarą. Noras pasiekti revanšą grindžiamas ir padidėjusiu „Minijos“ pasitikėjimu savimi, sėkmingų rungtynių serija jį tik sutvirtina. Tiesa, reikia pripažinti, kad įspūdingos pergalės buvo pasiektos prieš autsaiderius, o „Nevėžis“- visai kito „kalibro“ ekipa. Kėdainiečiai pasiekė keturias pergales iš eilės ir pakankamai rimtai įsiterpė į grumtynes dėl pirmosios vietos. Nors paskutines dvejas rungtynes „Nevėžis“ laimėjo nelengvai, komanda pasižymi kantrybe ir tvirtu charakteriu- net ir jei rungtynės klostosi ne visai pagal norimą scenarijų, Vitalijaus Stankevičiaus auklėtiniai dažniausiai sugeba pakreipti įvykius sau naudinga linkme. Kėdainių komanda yra įmušusi 53 įvarčius ir pagal šį rodiklį gerokai lenkia kitas lygos komandas. „Minija“ vieną kartą jau patyrė „Nevėžio“ atakų galią, tad savo aikštėje, Kretingoje, pasistengs surasti  savų argumentų.

Penktadienis, 08.23, 19:00, Mažeikių miesto stadionas.

Mažeikių „Atmosfera” –  „Kupiškis”

Pirmame rate „Kupiškis“ neturėjo daug vargu rungtynėse su mažeikiškiais – pasiekta užtikrinta pergalė (3:0). Sprendžiant iš pastarojo meto rezultatų, istorija gali ir pasikartoti. „Atmosfera“ niekaip neišbrenda iš pralaimėjimų pelkės, o po vieno kito šviesesnio blyksnio vėl seka pralaimėjimai triuškinamais rezultatais … Nenorime šeimininkų „laidoti“ prieš šį susitikimą, tačiau jo rezultatas didele dalimi priklauso nuo jų pačių.

„Kupiškis“ be didelių problemų nugalėjo Pakruojyje ir, ko gero, būtų nieko prieš pratęsti pergalingus žingsnius lygos autsaiderio aikštėje. Vienas rezultatyviausių lygos žaidėjų Edgaras Stankevičius irgi matyt neatsisakys progos padidinti savo sąskaitą. Apskritai, penktadienį Mažeikiuose susitiks viena labiausiai patyrusių ir viena jauniausių lygos komandų. Kol kas patirtis gerokai lenkia jaunimą ir tai puikiai atsispindi turnyro lentelėje. O gal penktadienį viskas virs „aukštyn kojomis“ ?!

Šeštadienis, 08.24, 14:00, Kaunas, NFA stadionas.

Kauno „Hegelmann Litauen” –  „Vilniaus Vytis”

Šeštadienio rungtynės Kaune prasidės pora valandų po vidurdienio. Meteorologai žada giedrą dangų, o mes tikėsimės gražios dvikovos. Lūkesčiai yra gan pagrįsti – abi komandos šioje sezono dalyje iki šiol  demonstravo neblogą futbolą.  Tik praeitame ture nutrūko gana įspūdinga kauniečių komandos nepralaimėtų rungtynių serija, o „Vilniaus Vytis“ apskritai taškus pradėjo rinkti gąsdinančiu varžovus tempu. Pasipildęs naujais žaidėjais, „Vilniaus Vytis“ sustiprėjo visose grandyse. Atakos grandies naujokai įvarčius pradėjo mušti nuo pirmųjų rungtynių, o mes atkreiptume dėmesį į pagerėjusį žaidimą gynyboje- per paskutines tris rungtynes praleistas tik vienas įvartis (čia be neįvykusių rungtynių Trakuose, kurios šios statistikos irgi nesugadins). Beje, iš tų minėtų trijų rungtynių, dvejas vilniečiai žaidė prieš vienas iš rezultatyviausių lygos komandų ir nepraleido nė karto … O kai užnugaryje – ramu, tuomet ir atakuoti sekasi geriau.

„Hegelmann Litauen“ išsiskiria savo kovingumu, šią savybę kauniečiai pademonstravo ir pirmo rato tarpusavio susitikime Vilniuje, išlyginę rezultatą (rungtynės baigėsi 1:1). Pralaimėjimas stambiu rezultatu Alytuje  – netikėtas, tad šeštadienį kauniečiams bus proga įrodyti savo vertę.

Šeštadienis, 08.24, 16:00, Vilnius, LFF stadionas.

Vilniaus „Žalgiris B” –  Gargždų „Banga”

Du pralaimėjimai iš eilės kiek sukomplikavo Gargždų „Bangos“ situaciją turnyrinėje lentelėje, tad šeštadienį svečiams žūt būt reikės pergalės. Vertinant objektyviai, „Banga“ yra gana ryškus šio susitikimo favoritas, tačiau komandą treniruojantis Tomas Tamošauskas ne veltui užsiminė apie saviškių „duobelę“. Dvejose rungtynėse iš eilės gargždiškiams nepavyko „atrakinti“ varžovų vartų ir tai virto prarastais taškais. Rungtynės su „Žalgiriu B“ – proga atgaivinti savo atakuojančius įgūdžius, tuo labiau, kad Vilniaus komanda yra viena iš daugiausiai praleidžiančių lygoje. Tai jokiu būdu neturėtų reikšti , kad svečiai „užmėtys kepurėmis“ šeimininkus, kaip tik kartais tokios rungtynės susiklosto netikėtai sunkiai favoritams. Ypač jei nepavyksta įmušti „greito įvarčio“.

„Žalgirio B“ privalumu galėtų būti tai, kad komanda neturėtų jausti kažkokio didelio psichologinio spaudimo. Vilniečiai per daug prarasti neturi ką, o tai psichologinis atsipalaidavimas kartais leidžia pateikti ir akibrokštą galingesniems varžovams.

Pirmame rate „Banga“ įveikė „Žalgirį B“ – 5:2.

Sekmadienis, 08.25, 15:00, Alytaus miesto stadionas.

Alytaus „Dainava” –  „Pakruojis”

Šio sekmadienio popietę į Alytaus stadioną atėję žiūrovai tikėsis išvysti ne tik dar vieną „Dainavos“ pergalę. Labai realu, kad šiose rungtynėse bus pasiekta nemažai įvarčių. Nebent stebuklingai susitvarkytų reikalai Nebent kažkaip stebuklingai susitvarkytų reikalai „Pakruojo“ gynyboje. Per paskutines 3 rungtynes praleisti 21 įvartis ( ir tai – namų aikštėje) – skaičius, pretenduojantis į antirekordus. Vėlgi, tokia situacija gali „pakišti kiaulę“ patiems šeimininkams – tinkamai nenusiteikus, aikštėje būna sunku. Visgi, argumentų, kodėl alytiškiai neturėtų laimėti šių rungtynių, mažoka. Komandų žaidimas skiriasi kaip diena ir naktis, o laimėjusi 6-as iš paskutinių 7-ų rungtynių „Dainava“ jau galėtų „užuosti“ ir medalių kvapą …

O sezono pradžioje „Pakruojis“ visai smagiai žaisdavo išvykose (nugalėtas „Kupiškis“, lygiosios Kėdainiuose, minimalus pralaimėjimas „Bangai“). Bet … tai buvo sezono pradžioje…

Beje, pirmą triuškinamą pralaimėjimą „Pakruojis“ patyrė būtent prieš „Dainavą“ – 0:5.

Sekmadienis, 08.25, 17:00, Vilnius, Fabijoniškių gimnazijos stadionas.

„Vilnius ” –  Telšių „Džiugas”

Daugiau nei mėnesį „Vilnius“ nežaidė rungtynių savo „tvirtovėje“. Ką gi, tarsi kompensacija už tai – sekmadieninis susitikimas su dabartiniais Pirmos lygos lyderiais ! Tikriausiai sekmadienį už „Vilnių“ sirgs ne tik Fabijoniškių gimnazijos stadione susirinkę komandos aistruoliai. Sėkmės linkėjimai turėtų atsklisti ir iš Gargždų ar Kėdainių.

Linkėjimai linkėjimais, o rezultatas priklausys nuo žaidėjų veiksmų aikštėje. Visų pirma, „Vilnius“ turės reikalų su tvirčiausia Pirmos lygos gynybos linija. Įdomu pažymėti, jog Telšių komanda tik kartą praleido į savo vartus daugiau nei vieną įvartį. Ir tas vienintelis kartas buvo …. pirmo rato rungtynės prieš „Vilnių“ ( jos pasibaigė rezultatu 3:2 „Džiugo“ naudai). Apskritai, telšiškių žaidimas ginant savo vartus- labai solidus ir tai – viena svarbiausių sėkmingo „Džiugo“ pasirodymo priežasčių. Ne kartą matėme, kai stipriausios lygos atakuojančios komandos „klimpsta“ telšiškių aikštės pusėje, o atsakomieji išpuoliai dažniausiai tampa pergalingais įvarčiais. Nemanome, jog Marius Šluta iš naujo „išradinės dviratį“, kam atsisakyti to, kas puikiai veikia.

Igorio Morino auklėtiniai žaidimą pagerino , tačiau taškus pastaruoju metu renka nelengvai. Iš dalies – dėl galingų varžovų. O „Džiugas“ – irgi iš jų tarpo .

Informacija - Naglis Miknevičius, pirmalyga.lt|Nuotraukos - Jurgita Riekašienė