2019 m. 8 rugsėjo d.

I lygos anonsas: 23 turas. „Sutrumpintas”, bet – ne mažiau įdomus.

Vadinamoji rinktinių pertrauka turėjo įtakos ir Pirmos lygos tvarkaraščiui. Kelios lygos komandos delegavo nemažai atstovų į įvairaus amžiaus grupių Lietuvos jaunimo rinktines ir jų 23-io turo dvikovos buvo atidėtos vėlesniam laikui. Iš esmės, rungtynių perkėlimas  –  nėra labai gerai, bet kita vertus, pats faktas,  kad Pirmos lygos žaidėjai sulaukia tokio dėmesio  kelia ir klubų, ir pačios lygos prestižą. Na, o įdomių dvikovų  šį sekmadienį neturėtų trūkti.

Sekmadienis, 09.08, 14:00, Jonavos miesto stadionas.

 „Jonava” – „„Pakruojis”

„Pakruojo“ kančios lygoje tęsiasi, o svarbiausias ir, ko gero, vienintelis tikslas – kaip nors užbaigti sezoną.

Apie taškus, vietą turnyrinėje lentelėje nešnekama, nes kur kas didesnis galvos skausmas- surinkti bent startinį vienuoliktuką, nes kai kuriose rungtynėse aikštės žaidėjų pozicijoje teko žaisti ir vartininkui. Tokios būsenos „Pakruojis“ pastaruoju metu tampa nesunkiu „grobiu“ kitoms ekipoms, o jeigu tendencijos nesikeis, įmuštų bei praleistų įvarčių skirtumas greitai taps blogiausiu lygoje.

Taigi , „Jonavai“ iškovoti pergalę sekmadienio rungtynėse tikriausiai gali sutrudyti tik … pati „Jonava“.

Praeito turo rungtynėse pagaliau iškovoję tris taškus, jonaviškiai dar netapo visiškai „susigrojusiu“ kolektyvu. Darbo dar laukia tikrai nemažai,bet jį palengvintų pasiektos pergalės. Tinkamai nusiteikę, jonaviškiai ja sekmadienį džiaugtis turėtų.

Beje, jonaviškiai pirmąsias tarpusavio rungtynes Pakruojyje laimėjo, nors ir nelengvai (2:1).

Sekmadienis, 09.08, 15:00, Telšių miesto stadionas.

Telšių „Džiugas” –  „Vilniaus Vytis”

Tuo tarpu kaip pasibaigs rungtynės Telšiuose dar toli gražu neaišku. Ir ne taip svarbu, kad tarp komandų – 15 taškų skirtumas. Antroje sezono pusėje „Vilniaus Vytis“ žengia lyderių grafiku ir vieną po kito nugali aukštesnėse pozicijose esančius varžovus, o su kai kuriais iš jų jau apsikeitė ir vietomis. Nepaisant pagerėjusių rezultatų, vilniečių trenerių štabas, esant reikalui, „duoda pylos“ savo komandos lyderiams ir ši priemonė veikia. Gerokai sustiprėjęs ir solidų žaidimą demonstruojantis „Vilniaus Vytis“ tikisi ir iš Žemaitijos sostinės grįžti ne tuščiomis. Nors šiemet tai nedaug kam pavyko.

„Džiugas“ – kol kas mažiausiai pralaimėjimų pirmenybėse patyrusi komanda ir tai – ne atsitiktinumas. Daug dėmesio skiriama komandiniam žaidimui bei žaidybinei drausmei. O individualus ekipos lyderių meistriškumas dažnai leidžia nulemti savo naudai apylygiai besiklostančias rungtynes. Taip nutiko ir pirmame šių komandų susitikime,kai iš Vilniaus pergalę išsivežė telšiškiai (1:0). Beje, „Džiugas“ labai sėkmingai sužaidė su savo tiesioginiais konkurentais, ir „Bangą“, ir „Nevėžį“ nugalėjęs abu kartus. Tai gali turėti nemažos reikšmės, jei sezono finiše teks skaičiuoti papildomus rodiklius. Visgi, oponentai atsilikę laba nedaug, tai reiškia, kad kitose rungtynėse jie taškus „barsto“ irgi nenoriai.

Rungtynės Telšiuose bus transliuojamas Pirmos lygos „Youtube“ bei „Facebook“ paskyrose, taip pat  – pirmalyga.lt svetainėje.

Sekmadienis, 09.08, 16:00, Gargždų miesto stadionas.

Gargždų „Banga” –  Kretingos „Minija”

Sekmadieninę Pirmos lygos Sekmadieninę Pirmos lygos „programą“ užbaigs rungtynės Gargžduose. Lyderiams ant kulnų minanti „Banga“ dar kartą aiškinsis santykius su varžovais iš Žemaitijos. Šį kartą svečiuosis gerokai antrame rate atkutusi Kretingos „Minija“. Įspūdinga kretingiškių nepralaimėtų rungtynių serija nutrūko tik praeitame ture Jonavoje, bet ir ten, palankiau susiklosčius įvykiams, „Minija“ galėjo pasiekti kur kas geresnį rezultatą. Tad aikštės šeimininkams sekmadienį bus ką nuveikti.

Gargždiškiai puikiai rungtyniauja ne tik Pirmoje lygoje, bet ir LFF taurės varžybose, kur žangta į pusfinalį. Na, o ištraukus burtus, kai kas Gargždų „Bangai“ prognozuoja ir finalininko statusą. Visko gali būti, bet taurę gal palikime vėlesniam laikui. Artimiausias Tomao Tamošausko vadovaujamos komandos tikslas – trys taškai sekmadienį. Šios rungtynės turės ir „derbio“ prieskonį – juk susitinka praktiškai kaimynai, o žaidėjai, treneriai neblogai pažįsta vieni kitus. Įdomu bus stebėti ir taktinę jaunų trenerių dvikovą. Ko gero, Gargžduose reikia laukti rungtynių, kurios savo įtampa nenusileis, o gal ir pranoks pirmo rato susitikimą. Priminsime, kad tada Kretingoje pajėgesni buvo gargždiškiai  (2:1).

Informacija - Naglis Miknevičius, pirmalyga.lt|Nuotraukos - Jurgita Rekašienė