2020 m. 16 sausio d.

Kaune įvyko 2019 m. KAFF sezono uždarymo ir apdovanojimų šventė

Gruodžio 22 d. Kaune įvyko Kauno apskrities futbolo federacijos 2019 m. sezono uždarymo šventė, kurios metu buvo pagerbti ir apdovanoti apskrities geriausieji bei labiausiai Kauno apskrities futbolo nusipelnę asmenys.

„Likimas mus išblaškė po visą pasaulį, todėl labai smagu, kai atsiranda progų susitikti su daugybę metų nematytais auklėtiniais”, – sakė Šenderis Giršovičius. Šis treneris drauge su kitais bendražygiais buvo pagerbtas Kauno „Žalgirio” triumfo Lietuvos čempionate jubiliejaus proga.

Po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo į Kauną atkeliavo net dešimt šalies futbolo čempionų titulų. 1994-aisiais Kauno „Inkaro” pradėtas čempioniškas tradicijas vėliau ilgam pratęsė FBK „Kaunas”, iš viso laimėjęs net aštuonis aukso medalius. 1999-aisiais į tą pergalių maratoną įsiterpė Kauno „Žalgirio” komanda, keletui mėnesių pakeitusi FBK ekipos pavadinimą ir savininkus. Kauniečiai tąsyk atkaklioje konkurencinėje kovoje laimėjo bene trumpiausias istorijoje elitinės lygos pirmenybes, aplenkdami visus devynis varžovus.

1999-ųjų triumfo akimirkos buvo prisimintos Kauno apskrities futbolo federacijos (KAFF) surengtoje sezono uždarymo ir apdovanojimų šventėje. Į ją buvo pakviesti ne tik dabartiniai apskrities futbolo laureatai, bet ir Kauno „Žalgirio” triumfo čempionate 20-ąjį jubiliejų pažymėję tuomečiai klubo nariai. Šie rinkosi ir iš Kauno, ir iš kitų šalies miestų.

Š.Giršovičiui ranką spaudė buvęs Maskvos „Spartak” klubo gynėjas Ignas Dedura, ne vieną įvartį Škotijos čempionate įmušę Andrius Velička ir Audrius Kšanavičius, tuomečiai Lietuvos rinktinės nariai Tadas Papečkys, Dainius Šuliauskas, Kęstutis Rudžionis, Artūras Ramoška. Renginio rėmėjų „Hummel” ir „Omniteksas” prizai įteikti ir Nagliui Miknevičiui, Vadimui Petrenkai, Raimondui Vainorui, iš Rygos atvykusiam tuomečiam komandos legionieriui Aleksandrui Stradinšui bei kitiems.

Nemažai žalgiriečių įleido šaknis užsienyje. Marius Bezykornovas į Lietuvą parskrido iš Švedijos, Jungtinėse valstijose įsikūrė Darius Žutautas ir Arvydas Skrupskis.

Nepamiršti buvo tuomečiai treneriai ir klubo vadovai: Š.Giršovičiaus asistentas Kazimieras Bričkus, klubo direktorius Romualdas Kontrimas, buvęs ankstesnis klubo prezidentas Vydas Damalakas. Prieš renginį tylos minute buvo pagerbti jau Anapilin iškeliavę – tuometis „Žalgirio” savininkas Šabtajus Kalmanovičius, futbolininkas Audrius Šlekys, gydytojas Algis Venclovas, masažuotojas Vaidotas Žitkus.

Apdovanojimus svečiams įteikė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, KAFF viceprezidentas Giedrius Bielskus, rėmėjų atstovai Vidmantas Butkevičius ir Artūras Krukis.

„Atvirai sakant, ir aš, ir auklėtiniai buvome maloniai nustebinti. Nemanėme, kad kas nors dar atsimena tuos mūsų pasiekimus. O juk išties – tada Kauno klubas buvo ne tik šalies čempionas, bet ir pritrūko vos vieno žingsnio iki istorinio laimėjimo – Čempionų lygos grupių etapo. Linkiu, kad dabartiniai Lietuvos klubai kada nors turėtų tokį šansą tarptautinėje arenoje”, – pasakojo Š.Giršovičius.

Šventėje buvo apdovanoti ir geriausieji dabartiniai – 2019-ųjų metų Kauno apskrities futbolo atstovai. Geriausiu Kauno apskrities metų futbolininku išrinktas „Kauno Žalgirio” saugas Karolis Šilkaitis, o futbolininke – to paties klubo atstovė Milda Liužinaitė.

Jaunojo žaidėjo (iki 19 m.) rinkimuose nugalėjo Deitonas Vickus („Kauno Žalgiris B” / SM „Tauras”), salės futbolininko – Lukas Sendžikas („Vytis”). D.Vinckaus treneris Dainius Bučma atsiėmė prizą už komandos triumfą Lietuvos „Elitinėje U19” lygoje. Geriausio studentų lygos kauniečio prizas atiteko Povilui Malakui (KTU), geriausių senjorų – Virginijui Nutautui (per 35 m.) (Jonavos „Klevas”) ir Dariui Armaliui (per 50 m.) („Kaunas”).

Įvertinimo sulaukė ir aktyviausi teisėjai – Ugnius Vėprauskas bei asistentas Vytis Snarskis. Nepamiršti liko simbolines dovanėles atsiėmę Kaunui nusipelnę futbolo specialistai Eugenijus Riabovas, Antanas Ulevičius, Povilas Surgautas ir trenerio darbą šiemet oficialiai baigęs Nikonas Sujetovas.

„Tokią svarbiausių mūsų metų renginio formą pasirinkome neatsitiktinai. Norėjosi tradiciškai pagerbti geriausius, perspektyviausius dabartinių metų futbolininkus, trenerius ir t.t. Tačiau, žinant kaip greit šiais laikais pamirštami praeities pasiekimai, siekėme priminti apie kauniečių kartą, skynusią išties skambias pergales”, – teigė renginio organizatorius Romas Pikčilingis.

Pasak KAFF prezidento, vien metų laureatams įsteigta per 60 nominacijų, todėl be federacijos valdybos narių aktyvios pagalbos surengti tokio masto renginį būtų neįmanoma. Didelių laiko ir energijos sąnaudų pareikalavo ir pasirengimas pagerbti 1999-ųjų čempionus, pradedant rėmėjų paieška, baigiant unikalių istorinių nuotraukų paroda.

Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/sportas/futbolas/kauno-futbolo-sventeje-istoriniu-pergaliu-aidai-947937

Renginio metu pagerbti ir kiti Kauno apskrities futbolui nusipelnę asmenys: Mindaugas Čepas („Kauno Žalgiris“), Darius Gurskas (Kauno „Vytis), Ingrida Siliūnienė ir Rolandas Čepkauskas („Kauno Žalgiris“, moterys), Gintaras Grigonis (KTU treneris), Povilas Grigonis (futbolo veteranas), Henrikas Grigas (FK „Garliava“), Romualdas Lavrinavičius (futbolo veteranas), Romanas Levinskas (KAFF Garbės prezidentas), Romualdas Lincevičius (futbolo veteranas), Danielius Bučinskas (veteranų komanda „Kaunas“) , Fedorčakų šeimos trijulė (futbolo visuomeninkai iš Vilkijos), Jurijus Jeremejevas (Jonavos „Vikingai“) ir Karolis Palaima (FM „Tauras“).

Išskirtinė KAFF padėka skiriama futbolo mecenatui Anton Hegelmann.

KAFF Prezidentas nuoširdžiai dėkoja daugiausiai prie renginio organizavimo prisidėjusiems KAFF atsakingajam sekretoriui Karoliui Dieniniui, KAFF profesionalaus futbolo komiteto pirmininkui Dainiui Šumauskui ir fotografui Sauliui Čirbai.

Papildytą nuotraukų galeriją iš renginio galite pamatyti čia.

Informacija - Zigmas Jurevičius (Kauno Diena) ir KAFF|Nuotraukos - Saulius Čirba