2019 m. 9 birželio d.

Klaipėdoje – U21 rinktinė nusileido bendraamžiams iš Latvijos

Pasikeitusi Lietuvos U-21 futbolo rinktinė sekmadienį Klaipėdoje sužaidė kontrolines rungtynes su Latvijos bendraamžiais. Po pirmajame kėlinyje praleistų dviejų įvarčių lietuviai patyrė pralaimėjimą 0:2.

Savaitės viduryje lietuviai Europos čempionato atrankoje sutriuškino San Mariną 3:0, o šiame mače vyriausiasis treneris Donatas Vencevičius suteikė šansą pasireikšti kitiems žaidėjams. Startinėje sudėtyje įvyko septyni keitimai, pirmą kartą rinktinės marškinėlius apsivilko Kipras Kažukolovas, Oskaras Lukošiūnas ir Vincentas Šarkauskas.

Pirmajame kėlinyje lietuviams kurti progas nesisekė, o latviai jau 6 minutę išsiveržė į priekį, kai V. Šarkauskui nepavyko sugraibyti kamuolio prie savų vartu ir tuo pasinaudojo šalia tykojęs varžovas Dmitrijus Zelenkovas.

D. Zelenkovas buvo vienas aktyviausių savo komandoje ir 16 minutę technišku smūgiu nuo baudos aikštelės linijos užsuko kamuolį į apatinį kairįjį vartų kampą.

Lietuvos rinktinė po to aktyviai bandė spausti varžovus, bet kamuolio kontrolės įgyti ir sukurti daug progų iki pertraukos nepavyko. Vieną iš galimybių 33 minutę turėjo R. Banevičius, kuris prasiveržė link baudos aikštelės linijos ir pavojingai smūgiavo šalia vartų.

Per pertrauką Lietuvos sudėtyje įvyko keturi keitimai ir tai kiek pagyvino žaidimą aikštėje, tačiau apčiuopiamų vaisių puolime nedavė.

66 minutę po pavojingo perdavimo į baudos aikštelę, Gytis Paulauskas iš arti bandė smūgiuoti į vartus, bet į kamuolį nepataikė ir varžovai neutralizavo pavojų.

78 minutę Deividas Šešplaukis sėkmingai atsitvėrė nuo varžovo ties kairiuoju kraštu ir pavojingai smūgiavo į vartus baudos aikštelėje, bet kamuolys skriejo šalia dešiniojo virpsto.

Iki susitikimo pabaigos rezultatas nepasikeitė ir Latvijai pavyko atsirevanšuoti už pralaimėjimą praėjusių metų Baltijos taurėje, kai lietuviai triumfavo 1:0.

Kitas rungtynes Lietuvos U-21 rinktinė žais rugsėjo 6 dieną. Europos čempionato atrankoje išvykoje lietuviai susitiks su Čekija.

Rungtynių statistika:

Lietuva U-21 – Latvija U-21 0:2
Klaipėdos centrinis stadionas
Teisėjas – Gediminas Mažeika

Įvarčiai: 6 min. D. Zelenkovs (0:1), 25 min. D. Zelenkovs (0:2).

Lietuvos sudėtis: Vincentas Šarkauskas (46 min. Airidas Mickevičius), Oskaras Lukošiūnas (50 min. Edvinas Kloniūnas), Kipras Kažukolovas (46 min. Džiugas Raudonius) Ernestas Stočkūnas, Renatas Banevičius, Matas Ramanauskas, Karolis Uzėla (71 min. Domantas Antanavičius), Edgaras Utkus (46 min. Gytis Paulauskas), Matas Vareika (72 min. Titas Milašius), Deividas Šešplaukis (83 min. Edgaras Dubickas) ir Eligijus Jankauskas (46 min. Svajūnas Čyžas).

Atsargoje: Titas Krapikas, Vilius Armalas.

Video

Informacija - LFF|Nuotraukos - Vytautas Petrikas