2019 m. 21 rugpjūčio d.

LFF I lygos 20 turo apžvalga

Dvidešimtą turą vainikavo lyderių tarpusavio dvikova, bet dieną prieš jas nemažai dėmesio sulaukė ir neįvykusios rungtynės Trakuose, kur šeimininkai bandė gelbėti situaciją … miltų pagalba. Nepavyko, o į Lietuvos futbolo istoriją  nugulė dar vienas kvepianti anekdotu istorija. Būtų juokinga, jei … nebūtų liūdna. Na bet palikime miltus šeimininkių žiniai, o mes apžvelgsime praeito turo įvykius.

Penktadienis, 08.16, 19:00, Kėdainių miesto stadionas, 200 žiūrovų.

Kėdainių „Nevėžis“ – „Vilnius ” 1:0 (0:0).

Teisėjai: Š.Tamulynas (Kaunas), U.Šmitaitė (Kaunas), J.Valatka (Kaunas).

Įvartis: E.Kugys 80‘.

„Vilnius“ pristabdė rezultatyviausią lygos atakos liniją ir privertė gerokai paplušėti vienus iš pirmenybių lyderių. Beveik visų rungtynių metu vyko įdomi ir atkakli kova, svečiai stengėsi savais išpuoliais atsakinėti į kėdainiečių kuriamą spaudimą. Visgi antroje rungtynių pusėje „Nevėžis“ žaidė aštriau, neišnaudojo kelių gerų galimybių, bet galų gale elegantiškas rezultatyviausio ekipos žaidėjo Evaldo Kugio smūgis leido pasiekti taip reikalingą pergalę. Evaldas susilygino pagal pasiektus įvarčius su J.L.Balante iš „Dainavos“, bet svarbiausia, kad jo įvartis išvedė „Nevėžį“ į pirmą lentelės vietą. Tiesa, kaip parodė tolimesni įvykiai- tik kelioms dienoms, bet dabar kėdainiečių pozicijos kovoje dėl medalių – tikrai neblogos. Priešakyje- dar lemiamos dvikovos, bet kaip be pasibaigtų sezonas, Kėdainių komanda nusipelno gerų žodžių.

Svečiai taip pat ieškojo kelių prie šeimininkų vartų, Igno Kružiko smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą, tačiau šį kartą įvarčio pelnyti vilniečiams nepavyko. Nors komanda iš Kėdainių grįžo be taškų, bergždžia šios išvykos pavadinti negalėtume- būtent tokiose rungtynėse ir kaupiama patirtis, grūdinamas charakteris.

Šeštadienis, 08.17, 14:00, Vilnius, LFF stadionas, 55 žiūrovai.

Vilniaus „Žalgiris B” –  „Šiauliai” 1:4 (1:2).

Teisėjai: G.Macevičius (Vilnius), G.Eidinzonaitė (Vilnius), S.Kartočius (Šiauliai).

Įvarčiai: M.Jokubauskas 21‘ – D.Konikas 14‘ ir 19‘, V.Viktoravičius 60‘, J.Petravičius 72‘.

Donatas Konikas dar kartą savo sugrįžimą aikštėn atšventė rezultatyviai. Šįkart- net dviem įvarčiais, jau pirmo kėlinio pradžioje suteikusiais svečiams solidžią persvarą ir pridėjusiems pasitikėjimo. Nors vilniečiai gražiu įvarčiu netrukus pabandė sugrąžinti intrigą rungtynėse, antrame kėlinyje „Šiauliai“ dar du kartus realizavo turėtą žaidybinę persvarą, o rezultatas jų naudai galėjo būti ir didesnis – buvo neįmuštas ir 11 m baudinys. Apskritai, daug pavojingų momentų svečiai susikūrė spaudimo metu perėmę kamuolius iš šeimininkų vidurio zonoje, o kartais – net ir prie jų baudos aikštelės. Tokios greitos , aštrios kontratakos, kuriose energingai dalyvaudavo po 3-5  „Šiaulių“ žaidėjus tapo tikra jaunųjų žalgiriečių „rykšte“. Vaistų nuo šio ginklo nepavyko surasti iki rungtynių pabaigos. Beje, panašiu stiliumi „Šiauliai“ sezono pradžioje traiškė ne vieną varžovą. Ir dar vienas sutapimas – tuomet irgi „žibėjo“ Donatas Konikas …

Šių rungtynių rezultatas neturėjo daug įtakos turnyrinėje situacijoje – abiejų komandų lentelės „kaimynai“ sužaidė identiškai. Šiauliečiai ir toliau yra komandų, konkuruojančių dėl 4- os vietos (iki jos šiuo metu – 4 taškų atstumas) grupėje, o „Žalgiris B“ turės galimybių savo padėtį pataisyti per 5 rungtynių iš eilės namuose seriją.

Šeštadienis, 08.17, 17:00, Mažeikių miesto stadionas, 80 žiūrovų.

Mažeikių „Atmosfera” –  Kretingos „Minija” 0:7 (0:4).

Teisėjai: J.Mačikunytė (Šiauliai), D.Klimas (Šiauliai), A.Alūzas (Šiauliai).

Įvarčiai: Y.Traore 7‘, D.Navikas 12‘ ir 52‘, E.Andriušis 22‘, 60‘ ir 75‘, G.Juška 37‘.

„Minija“ puikiai išnaudojo savo galimybes ir, pasiekę tris pergales iš eilės stambiais rezultatais rungtynėse su autsaiderių trijule, paliko juos gerokai sau už nugarų. Dabar kretingiškių laukia kur kas rimtesni varžovai, tačiau šiuo metu Valdo Trakio vadovaujama ekipa panaši į burlaivį, „pagavusį“ reikiamą vėją. Tad sustabdyti ją gali būti nelengvas uždavinys net ir lygos lyderiams. Tris įvarčius Mažeikiuose įmušė Ernestas Andriušis, „dublis“ – Donato Naviko sąskaitoje, neliko be savo įvarčio ir Gvidas Juška. Beje, įdomi detalė- po šio turo susiklostė unikali situacija – iš 15-os Pirmos lygos klubų neigiamą įmuštų/praleistų įvarčių balansą turi tik 4 komandos.

O prasčiausiai šiuo atžvilgiu atrodo Mažeikių komanda. Praleista jau 70 įvarčių (daugiau nei po 3 per rungtynes), o kovingumo atžvilgiu šeštadienio rungtynės irgi nedžiugino vietos futbolo gerbėjų. Vienintelė (bet menka)  paguoda mažeikiškiams galėtų būti tik tai, kad lygoje yra komanda, kuriai šiuo laiku – dar sunkesnis metas …

Šeštadienis, 08.17, 17:00, Pakruojo miesto stadionas, 60 žiūrovų.

„Pakruojis” –  „Kupiškis” 0:6 (0:1).

Teisėjai: M.Pomeckis (Panevėžys), M.Ličkus (Panevėžys), M.Tubis (Panevėžys).

Įvarčiai: A.Zenkovs 12‘(11m), E.Stankevičius 60‘, 65‘ ir 66‘, D.Kuzminas 82‘, V.Duarte 86‘.

44 – tiek įvarčių, kritusių į „Pakruojo“ vartus, galėjo pamatyti ištikimiausias šios komandos gerbėjas, apsilankęs visose iki šiol vykusiose komandos „namų“ rungtynėse. Ko gero,  kabutės čia ir labiausiai tinka, nes šeimininkų rezultatai Pakruojo stadione – tragiški o pastaruoju metu reikalai iš viso ritasi žemyn gana stačia nuokalne. Triuškinami pralaimėjimai, žaidėjų trūkumas (šiose rungtynėse atsarginių žaidėjų sąraše – tik vartininkas). Jei ne keli futbolininkai, „paskolinti“  iš Šiaulių, kažin ar „Pakruojis“ rastų vienuolika žaidėjų bent jau startinei sudėčiai. Atrodo, kad prošvaisčių artimiausiu metu nenusimato, problemų daugėja, tad pakruojiečius belieka užjausti. Nes užuojautos iš varžovų sulaukti nepavyksta.

Štai ir „Kupiškis“ Pakruojyje gerokai pasigerino savo įvarčių santykį. Nors pirmasis kėlinys, rodos, nieko panašaus nežadėjo. Svečiai gana greitai išsiveržė priekin, realizavę 11 m baudinį, bet daugiau įvarčių nepelnė. Užtat po pertraukos šeimininkų gynyba „prakiuro“ tarsi kiauras stogas per liūtį. Edgarui Stankevičiui užteko šešių minučių „hatrickui“, o „Pakruojo“ triuškinimą svečiai pribaigė dviems įvarčiais susitikimo pabaigoje. „Kupiškis“ laimėjo, o jei sekančiame ture sėkmingai sužais autsaiderių aikštėje, jų perspektyvos dar pagerės.

Sekmadienis, 08.18, 15:00, Alytaus miesto stadionas, 850 žiūrovų.

Alytaus „Dainava” –  Kauno „Hegelmann Litauen” 3:0 (1:0).

Teisėjai: U.Veprauskas (Kaunas), S.Juočiūnas (Kaunas), L.Skladaitytė (Kaunas).

Įvarčiai: I.Baranauskas 32‘, A.Marčiukaitis 65‘, V.Mena 68‘.

„Neprašovė“ tie alytiškiai, kurie sekmadienį atėjo palaikyti savo miesto komandos. O atėjo jų, kaip visada, nemažai – protokole nurodytas 850 žiūrovų skaičius- „ne iš piršto laužtas“. „Dainava“ atsidėkojo gražia pergale, pelnytai įveikusi pastaruoju metu gerai žaidusius kauniečius. Dar labiau publikai turėjo patikti ir tai, kad pirmuosius du įvarčius alytiškių gretose pelnė vietinio futbolo auklėtiniai – pasižymėjo Ignas Baranauskas ir Alanas Marčiukaitis. Neliko alytiškiai ir be kolumbietiško įvarčio – galutinį rungtynių rezultatą apsprendė vieno įdomiausių lygos žaidėjų – V.Menos smūgis.

Būtent kovingumu, noru laimėti šį kartą šeimininkai pranoko „Hegelmann Litauen“ futbolininkus. Alytuje pasibaigė netrumpa kauniečių nepralaimėtų rungtynių serija, dabar laukia dvejos rungtynės namuose, tačiau varžovai – grėsmingi („Vilniaus Vytis“ ir „Banga“). Nors iš tikrųjų lygos komandų treneriai ne veltui dažnai kartoja frazę „Lengvų varžovų nėra“. Šių metų pirmenybės tą patvirtina (su kai kuriomis išimtimis).

Sekmadienis, 08.18, 17:00, Trakų miesto stadionas.

Vilniaus „Riteriai B” –  „Vilniaus Vytis”

Rungtynės neįvyko dėl neparuoštos Trakų miesto stadiono aikštės. Sprendimą dėl rungtynių priims LFF drausmės komitetas, o mes pastebėsime, jog ne miltų trūkumas Trakuose tapo pagrindine neįvykusių rungtynių priežastimi. Jau keliose ankstesnėse rungtynėse buvo signalų, priekaištų dėl prastokos linijų kokybės. Į tai atsižvelgta nebuvo ir – turime , ką turime. Ne varžovus reiktų kaltinti, o paieškoti priežasčių pirmiausiai savo organizacijoje…

Pirmadienis, 08.19, 19:00, Gargždų miesto stadionas, 800 žiūrovų.

Gargždų „Banga” –  Telšių „Džiugas” 0:1 (0:1).

Teisėjai: R.Šmitas (Šilutė), V.Gerasimovas (Klaipėda), V.Petkus (Šilutė).

Įvartis: D.Arlauskis 7‘.

Centrinės turo rungtynės sulaukė nemažai dėmesio, sutraukė smagią žiūrovų minią, bet … baigėsi visai ne taip, kaip laukė ir tikėjosi Gargždų klubo sirgaliai. Užtat puikiai po rungtynių girdėjosi keliasdešimties  ištikimiausių „Džiugo“ gerbėjų skanduotės ir džiaugsmo šūkiai…

O prasidėjo viskas „Bangai“ gana neblogai. Pirmas penkias minutes svečiai neperėjo aikštės vidurio, o gargždiškių legionierius Renato neišnaudojo geros situacijos pelnyti įvarčiui. Kas galėjo pagalvoti, kad tai bus bene pavojingiausias momentas prie „Džiugo“ vartų visų rungtynių metu ?!

Tačiau „Džiugas“ atlaikė, o savo bene pirmos rimtesnės atakos metu – ir įmušė. Ne kartą ir ne du atkreipėme dėmesį į Telšių komandos standartines situacijas šį sezoną. O jų efektyvumu gargždiškiai įsitikino savo kailiu. „Bangos“ komandos treneris Tomas Tamošauskas momentą įvardino kaip „vaikišką klaidą“, tačiau reiktų pripažinti, kad baudos smūgis buvo įžaistas įspūdingai, o Davydas Arlauskis atsidūrė vienas prieš varžovų vartus po sinchroniško su komandos draugais manevro, kuomet gynėjų dėmesys buvo nukreiptas nuo jo. Be abejo, be idealaus Konstantino Šulco perdavimo įvarčio irgi nebūtų. Pasiekę savo, telšiškiai nusiramino, įgijo daugiau pasitikėjimo ir jau pirmame kėlinyje galėjo nubausti šeimininkus dar. Svečiai sutankino savo gynybos gretas ir praktiškai neleido „Bangai“ sukurti kažką aštresnio prie savo vartų. Gargždiškiai bandė laimę smūgiais iš toliau- bet nesėkmingai. O „Džiugas“ ir antrame kėlinyje liko ištikimas sau – atidi gynyba + greitas perėjimas į kontratakas + standartinės situacijos. Formulė, kuri šiais metais pasiteisina. Nepaisant kamuolio kontrolės „Bangos“ naudai, svečiai buvo arčiau to, kad  padidinti persvarą, nei kad šeimininkai išlygintų rezultatą. Nors iki pirmenybių finišo dar nemažas kelio tarpas, Telšių komanda žengė rimtą žingsnį titulo link.

Rungtynių santrauka:

http://pirmalyga.lt/naujiena/Banga-Dziugas-01-santrauka/1231

Komandų trenerių komentarai:

http://pirmalyga.lt/naujiena/MSluta-Mes-siandien-buvom-verti-pergales/1232

http://pirmalyga.lt/naujiena/TTamosauskas-Rungtynes-leme-viena-vaikiska-klaida/1230

Informacija - Naglis Miknevičius, pirmalyga.lt|Nuotraukos - Jurgita Riekašienė