2019 m. 12 rugsėjo d.

LFF I lygos 23 turo apžvalga

Trijose sekmadienio rungtynėse vartininkai turėjo ką veikti. O pačią nemaloniausią procedūrą – imti kamuolį iš savo vartų tinkle jiems  teko atlikti net 17 kartų ! Dvi pirmaujančios komandos rungtyniavo namuose, tačiau pergalių prieš varžovus nepasiekė, o rungtynių rezultatą Gargžduose galima pavadinti ir nemenka staigmena. Taigi, kova aštrėja visuose lygos frontuose…

Sekmadienis, 09.08, 15:00, Jonavos miesto stadionas, 200 žiūrovų.

 „Jonava” – „„Pakruojis” 7:1 (2:0).

Teisėjai: J.Butkus (Ukmergė), E.Bučinskas (Kaunas), E.Svietlikauskas (Ukmergė).

Įvarčiai: P.Osauskas 14‘, K.Gulijevas 16‘ ir 77‘, A.Paškevičius 63‘, G.Vasylius 73‘, L.Chaukinas 87‘,  A.Paura 89‘ – A.Muratovas 54‘.

Jonavoje svečiai laikėsi iki antro kėlinio vidurio. „Pakruojis“ netgi trumpam buvo sugrąžinęs intrigą rungtynėse, bet gana greitai ji buvo vėl išsklaidyta. Galutinis rungtynių rezultatas pernelyg jau nestebina, Jonavos komanda pasinaudojo proga gerokai pasigerinti savo įmuštų ir praleistų įvarčių santykį. Rungtynių pabaigoje Eisvinas Utyra leido pažaisti ir jauniesiems savo komandos nariams, tačiau įvarčių į svečių vartus mušimo tempui tai neatsiliepė. „Jonava“ užsiropštė į penktąją vietą, tačiau ar ten pavyks išsilaikyti, pamatysime gana greitai.

Sekmadienis, 09.08, 14:00, Telšių miesto stadionas, 400 žiūrovų.

Telšių „Džiugas” –  „Vilniaus Vytis” 2:2 (2:2).

Teisėjai: M.Lukjančukas (Šiauliai), D.Raudys (Šiauliai), D.Klimas (Šiauliai).

Įvarčiai: L.Antonio 8‘, D.Arlauskis 32‘ – A.Kyeremeh 28‘ ir 31‘.

Telšiuose laukėme  įdomios dvikovos ir tie lūkesčiai pasiteisino. Žiūrovai išvydo kovingą ir aštrią dvikovą, kurioje netrūko nei gražių, efektingų  momentų, nei apmaudžių klaidų. Ir žinoma – įvarčių. Pirmame kėlinyje rezultatas keitėsi tarsi kaleidoskope, abi komandos buvo išsiveržę į priekį, tačiau pirmaudavo neilgai. Keturi pasiekti įvarčiai kalba patys už save, o pavojingų epizodų  prie abiejų vartų buvo ir daugiau. Po pertraukos varžovai kiek „sustygavo“ savo veiksmus gynyboje, tačiau ir antroje rungtynių pusėje sirgaliai nenuobodžiavo. Tad rezultatyvios lygiosios – logiška šių įdomių rungtynių baigtis.

„Vilniaus Vytis“, nepaisant iškilusių nesklandumų, pratęsė savo nepralaimėtų rungtynių seriją, o komandos „vasarinis papildymas“ žaidžia rezultatyviai ir tampa vienais sunkiausiai sustabdomų žaidėjų visoje Pirmoje  lygoje.

„Džiugas“ pelnė tik tašką savo aikštėje, bet pasirodė, kad tai visai neblogas laimikis – pralaimėjus „Bangai“ telšiškiai nuo konkurentų nutolo dar vienu žingsneliu….

Algimantas Liubinskas po rungtynių, kaip jau įprasta, nevyniojo žodžių į vatą,  pažėrė kritikos tiek kai kuriems savo kolegoms, tiek ir pirmenybių organizatoriams. Peršasi išvada, kad  komunikavimo tarp  rinktinių ir klubų trenerių labai trūksta…

Rungtynių santrauka: http://pirmalyga.lt/naujiena/Dziugas-Vilniaus-Vytis-22-santrauka/1251

Trenerių komentarai:

http://pirmalyga.lt/naujiena/A-Liubinskas-Prie-tokio-kiekio-praradimu-ir-nuotykiu-rungtynes-vertinu-teigiamai/1252

http://pirmalyga.lt/naujiena/M-Sluta-Lygiosios-ne-pasaulio-pabaiga/1253

Sekmadienis, 09.08, 16:00, Gargždų miesto stadionas, 300 žiūrovų.

Gargždų „Banga” –  Kretingos „Minija” 1:4 (0:3).

Teisėjai: V.Vasiliauskas (Telšiai), A.Banys (Telšiai), O.Pliuškys (Klaipėdos r.).

Įvarčiai: E.Bračkus 84‘ – A.Solovjovas 3‘, E.Andriušis 11‘, Y.Traore 27‘ ir 90‘+2‘.

Šių rungtynių pradžia, panašiai kaip ir Telšiuose, buvo audringa. Pirmą pavojingą momentą sukūrė šeimininkai, tačiau jau sekanti „Minijos“ ataka baigėsi tiksliu smūgiu. Nepraėjus nei dešimčiai minučių svečiai persvarą padvigubino. Galima sakyti, tai buvo gilus „nokdaunas“ šeimininkams. O kai puikias rungtynes sužaidęs Yusufas Traore įmušė trečiąjį kretingiškių įvartį, tapo aišku, kad šeimininkus išgelbėti gali tik stebuklas. „Minija“ ir toliau rengė aštrius išpuolius, o sutrikusiems šeimininkams nesisekė perimti žaidimo gijų į savo rankas.

Nors antroje rungtynių pusėje Gargždų komanda turėjo teritorinę persvarą, net sumažinti skirtumo šeimininkams nepavyko. Į vėlyvą Edvino Bračkaus įvartį, svečiai netgi sugebėjo atsakyti antru Y. Traorės įvarčiu jau per teisėjo pridėtą laiką.

„Miniją“ treniruojantis Valdas Trakys neslėpė pasitenkinimo ir pasiektu rezultatu , ir komandos pademonstruotu žaidimu, o „Bangai“ šis pralaimėjimas turėjo būti itin nemalonus ir skaudus. Nedidelė paguoda galėtų būti tik tai, kad „Džiugas“ per daug toli nepabėgo.

Informacija - Naglis Miknevičius, pirmalyga.lt|Nuotraukos - Jurgita Rekašienė