2019 m. 14 rugsėjo d.

LFF I lygos 24 turo anonsas

Praeitomis dienomis Lietuvos futbolo padangėje nutiko daug įvairių ir įdomių dalykų, bet viskas dažniausiai sukosi apie rinktinių reikalus ar atvažiuojančias užsienio žvaigždes. Na o dabar atėjo laikas vėl atkreipti dėmesį į savuosius reikalus, juolab kad daug Pirmos lygos komandų jau ilgokai neturėjo progos rungtyniauti oficialių rungtynių. Manome, kad futbolininkai to pasiilgo, o kiek ir kaip  – parodys artėjančios dvikovos.

Šeštadienis, 09.14, 13:00, Vilnius, LFF stadionas.

„Vilniaus Vytis” – „Vilnius“

Dvidešimt ketvirtas pirmenybių turas prasidės rungtynėmis, kurių nekantriai laukia abiejų Vilniaus komandų sirgaliai. „Vilniaus Vytis“ ir toliau tęsia galingą pasirodymą antroje sezono pusėje, gerokai primiršęs turnyrinių „barankų“ skonį. Tuo pačiu, su kiekvienomis sekančiomis rungtynėmis „vyčių“  varžovams atsiranda papildoma motyvacija – kas gi nutrauks šią įspūdingą seriją be pralaimėjimų. Ir sekmadienio varžovai – ne išimtis, o kaip tik, itin kovingai nusiteikę. Abiejų varžovų pasisakymai prieš rungtynes leidžia tikėtis bekompromisinės ir principinės kovos, nes bus kaunamasi ne tik dėl taškų, bet ir dėl prestižo. Abejose komandose yra pasikeitimų, palyginus su pirmojo rato dvikova, abi gerokai pagerino savo žaidimo kokybę įsibėgėjus pirmenybėms. Stabiliau pastaruoju metu rungtyniaujantis „Vilniaus Vytis“ gal ir laikytinas šios poros favoritu, tačiau prognozes reikia patvirtinti futbolo aikštėje. Pirmajame rate to padaryti nepavyko –  rungtynės tarp šių komandų baigėsi be įvarčių – 0:0

Šeštadienis, 09.14, 14:00, Kupiškio miesto stadionas.

„Kupiškis” – „Šiauliai“

Dar vienos rungtynės, keliančios nemažą susidomėjimą. Abi komandos yra gretimose turnyrinės lentelės vietose, tiesa šiauliečiai sužaidę vienu susitikimu mažiau. „Šiauliai“ paskutines kelias rungtynes įspūdingai žaidė atakuodami varžovų vartus, tačiau šiuo atžvilgiu kupiškėnai nusileidžia nežymiai – jie įmušę tik vienu įvarčiu mažiau. Panašu, kad šių rungtynių rezultatą gali lemti ekipų žaidimas ginant savuosius vartus  – tiek vieniems, tiek kitiems šiame komponente dar yra kur tobulėti. „Kupiškis“ neseniai atsisveikino su keliais futbolininkais ir komandos vyriausiuoju treneriu. Įdomu bus pamatyti, ar tai atsilieps šeimininkų žaidimui.

Svečiams taip pat  ne viskas gali būti paprasta – nemažai komandos narių buvo pakvieti į įvairaus amžiaus Lietuvos jaunimo rinktines, tad „susistyguoti“, sugrįžti į komandinį ritmą prireikia kažkiek laiko. Tuo labiau patyrę „Kupiškio“ futbolininkai gali ir pasinaudoto. Kaip kad padarė jau vieną kartą šiais metais, pirmajame rate kiek netikėtai pergalę nugalėję išvykoje – 3:2.

Šeštadienis, 09.14, 14:00, Pakruojo miesto stadionas.

„Pakruojis ” –  Mažeikių „Atmosfera“

Paprastai tokias dvikovas priimta vadinti „mūšius dėl išgyvenimo“. Deja, mūsuose dažnai ekipų gyvavimą lemia ne sportiniai principai, o kiti faktoriai, tad labai didelio dramatizmo rungtynėse Pakruojyje gali ir nebūti. Tarpusavyje susitiks dvi komandos, prasčiausiai žaidžiančios prie savo vartų – abi kartu jos yra praleidę nei daug, nei mažai – 158 įvarčius. Labai tikėtina, kad po šeštadienio rungtynių tas skaičius dar padidės. Nepaisant to, kad „Pakruojis” turi daugiau taškų ir žais namų aikštėje, rungtynių favoritais šeimininkų vadinti neapsiverčia liežuvis – per daug jau liūdnas vaizdas, stebint pakruojiečių žaidimą pastaruoju metu. „Atmosfera“ gi kartais sugeba pakovoti visai neprastai, o iš pastarosios išvykos Vilniuje parsivežtas ir taškas. Sėkmingai sužaidus šiose rungtynėse, mažeikiškiai galėtų sumažinti taškų skirtumą iki artimiausių varžovų ir atsidurti per vieną žingsnį nuo jų.

Sekmadienis, 09.15, 15:00, Kretingos miesto stadionas.

Kretingos „Minija” –  Alytaus „Dainava”

Sekmadienį Pirmoje lygoje – tik vienos rungtynės, bet jos nusimato karštos. Kretingos „Minija“ antrame rate jau „nuskausmino“ du lyderius, sužaidė lygiosiomis su „Vilniaus Vyčiu“ ir privertė apie save varžovus kalbėti kur kas pagarbesniu tonu. Neabejojame, kad ir rungtynėse su Neabejojame, kad ir rungtynėse su „Dainava“ kretingiškiai sieks pergalės – kaip sakoma, apetitas ateina bevalgant. Tuo labiau, kad ir galimybių padaryti tai šeimininkai turi, sudėtis – pakankamai kvalifikuota, o dažnos pergalės pakelia ir ekipos savivertę.

Alytaus „Dainava“ nerungtyniavo jau beveik mėnesį – bet kuris treneris (ir žaidėjai) pasakys, kad tai nėra labai gerai. Treniruotės treniruotėmis, o ritmingas varžybinis ciklas futbolininkams tinka ir patinka žymiai labiau. Ką gi, alytiškiams teks bandyti grįžti į pergalių kelią ir prisiminti rungtynių svečiuose „skonį“ – paskutinį kartą išvykoje „Dainava“ žaidė prieš daugiau nei du mėnesius. Viena ilgiausių kelionių laukia ir „Dzūkų tankų“, bet neabejojame, kad kažkiek jų į Kretingą vis tiek atriedės J

Beje, pirmame rate šeimininkais buvę alytiškiai pasielgė dosniai ir svečius išleido ne tuščiomis – su trimis taškais, praleidę vienintelį įvartį. Įdomu, gal tuo pačiu šį kartą atsakys ir kretingiškiai ?!

Pirmadienis, 09.16, 17:00, Telšių miesto stadionas.

Telšių „Džiugas” –  Vilniaus „Riteriai B”

Šiame ture nerungtyniaujant Gargždų „Bangai”, telšiškiams atsiveria perspektyva kiek nutolti nuo konkurentų. Aišku, visa tai – pakankamai sąlyginis dalykas, vėliau rungtynių skaičiumi komandos susilygins, bet Mariaus Šlutos auklėtiniai šiose rungtynėse sieks tik pergalės. Žiūrint tolyn, „Džiugas” finišuos dviems susitikimais su autsaideriais, tad dabar sekanti rungtynių su „vidutiniokais” serija yra labai svarbi. Tuo labiau, kad šiame sezone telšiškiai jau yra nukentėję panašiuose susitikimuose.

„Riteriai B” pastarosiose dvejose rungtynėse sugebėjo iškovoti solidžias pergales ir nepraleisti į savo vartus nė vieno įvarčio. Tai tarsi ir liudija apie neblogą komandos sportinę formą. Gerokai padidinę atotrūkį nuo autsaiderių, vilniečiai gali žaisti laisvai, nepatirdami didesnio psichologinio spaudimo.Tuo tarpu „Džiugo” žaidėjai jo vargu ar išvengs.

Pirmasis komandų tarpusavio susitikimas Trakuose pasižymėjo atkaklia kova ir įtemptu scenarijumi, rungtynių viduryje komandos apsikeitė įvarčiais, o pergalę telšiškiams rungtynių pabaigoje atnešė tikslus rezultatyviausio komandos žaidėjo Andriaus Lipskio smūgis  – 2:1.

Pirmadienis, 09.16, 17:00, Vilnius, LFF stadionas.

Vilniaus „Žalgiris B” – „Jonava”

„Jonava“ po eilės nesėkmingų pasirodymų vėl pajuto „kraujo skonį“, įmušusi dvejose rungtynėse 11 įvarčių. Tai turėtų būti pavojaus ženklu jauniesiems žalgiriečiams, juolab, kad jie dar turėtų prisiminti ir pirmas tarpusavio rungtynes, kuriose vilniečiai patyrė kol kas didžiausią pralaimėjimą šiame sezone (0:6).

Be abejo, iš kiekvieno pralaimėjimo būna padaromos tam tikros išvados ir tas pats scenarijus vargu ar pasikartos pirmadienį LFF stadione. Jonaviškiai – ne itin nuspėjami šiame sezone. Neblogas rungtynes keičia prastesnės, o pergales – pralaimėjimai. Šiuo metu užimama penkta vieta – pakankamai geras rezultatas, tačiau visai greta – kiti pretendentai, kurie gali pasinaudoti kiekvienu kluptelėjimu.

„Žalgiris B“ rungtynėse spręs savus uždavinius, bet nuo taškų vilniečiai tikrai neatsisakytų  – galbūt pavyktų pakilti ir vienu laipteliu aukščiau…

Pirmadienis, 09.16, 18:30, Kaunas, NFA stadionas.

Kauno „Hegelmann Litauen” –  Kėdainių „Nevėžis”

Turas baigsis rungtynėmis Kaune, kur Kėdainių „Nevėžis“ pratęs nelengvą rungtynių išvykoje seriją. Kol kas jo didelio džiaugsmo „Nevėžio“ gerbėjams neatnešė – patirti du pralaimėjimai vienodais rezultatais (0:2), gal trečias kartas „nesumeluos“?!

Kėdainiečius priims varžovas, pakliuvęs į dar ilgesnį nesėkmių ruožą – „Hegelmann Litauen“ patyrė keturis pralaimėjimus iš eilės, ir tris iš jų – stambiais rezultatais. Tai negalėjo neatsiliepti kauniečių turnyrinei padėčiai – šiuo metu jie devinti, bet tik tašku lenkia pagreitį įgijusią „Miniją“.

Tad paskatų kovoti dėl pergalės nestinga nė vienai ekipai, kažkuri iš jų pralaimėjimų serijų (o gal ir abi) pirmadienį bus nutrauktos.

Rungtynės Kaune bus transliuojamos tradiciniais žiniasklaidos kanalais (Pirmos lygos „Facebook“ ir „Youtube“ paskyrose, puslapyje www.pirmalyga.lt).

Beje, pirmojo rato rungtynes Kėdainiuose gana užtikrintai laimėjo „Nevėžis“ – 4:0.

Informacija - Naglis Miknevičius, pirmalyga.lt|Nuotraukos - FK „Jonava“