2019 m. 18 rugsėjo d.

LFF I lygos 24 turo apžvalga

Lietuva prisiminė, kaip atrodo ruduo, o ištikimiausi futbolo gerbėjai stadionuose turėjo progos įvertinti šiltų drabužių bei apsaugos nuo lietaus priemonių teikiamus privalumus. Visgi, Pirmos lygos futbolo aikštėse nebuvo niūru – daug atkaklių susitikimų (nė vienos pergalės stambiu rezultatu), gražių įvarčių ir … nenuspėjamų rungtynių siužetų.

Šeštadienis, 09.14, 13:00, Vilnius, LFF stadionas, 250 žiūrovų.

„Vilniaus Vytis” – „Vilnius“ 3:1 (1:0).

Teisėjai: R.Valikonis (Vilnius), D.Sužiedėlis (Vilnius), L.Aržuolaitis (Vilnius).

Įvarčiai: O.Kvernadzė 31‘ ir 84‘, C.Tchayi Tchamba 82‘ – R.Ruseckis 54‘.

„Vilniaus Vytis“ sugebėjo pratęsti įspūdingą nepralaimėtų  rungtynių seriją, kovingose rungtynėse įveikę ambicingus žemiečius. Įdomioje ir aštrioje dvikovoje „vyčiai“ sukūrė daugiau pavojų prie varžovų vartų, o jų pergalę lėmė tikslūs komandos „legionierių“ smūgiai rungtynių pabaigoje. Maksimalistinis  vyriausiojo trenerio iškeltas tikslas (nepralaimėti nė vienų rungtynių antrame rate), pradžioje atrodęs iš fantastikos srities, įgauna vis realesnius kontūrus, o „Vilniaus Vytis“ atsidūrė per pusę žingsnio nuo ketvirtosios vietos lentelėje. Algimantas Liubinskas  retai kada būna visiškai patenkintas vaizdu aikštėje, tad rado ką pasakyti ir apie šias rungtynes, neleisdamas „užmigti ant laurų“ rezultatyviausiam komandos žaidėjui Otariui Kvernadzei. Kita vertus, treneris jau ne pirmą kartą išskyrė aštriai rungtyniaujantį Cyrilą Tchai Tchambą, po keitimo pasirodžiusį Matą Popierą (2 rezultatyvūs perdavimai), o produktyvūs Alekso Kereme veiksmai tampa „vyčių“ žaidimo aksioma.

Aktyvūs nominalių rungtynių šeimininkų puolimo grandies veiksmai didele dalimi lėmė „Vilniaus“ klaidas besiginant, už kurias jie ir buvo nubausti. Nepaisant pralaimėjimo, „Vilnius“ priešinosi, ieškojo kelių prie varžovų vartų, o išlyginus rezultatą nebuvo jokių minčių apie „autobuso statymą“. Už tai svečius reikia pagirti, bet padarytų klaidų kaina šį kartą buvo per didelė.         

Rungtynių santrauka:

http://pirmalyga.lt/naujiena/Vilniaus-Vytis-FK-Vilnius-31-santrauka/1256

Šeštadienis, 09.14, 14:00, Kupiškio miesto stadionas, 56 žiūrovai.

„Kupiškis” – „Šiauliai“ 2:3 (0:0).
Teisėjai: M.Pomeckis (Panevėžys), M.Tubis (Panevėžys), M.Ličkus (Panevėžys).

Įvarčiai: A.Laurenčikas 77‘, S.Pichockis 90‘+3‘ – J.Petravičius 48‘ ir 90‘ + 1‘, D.Konikas 84‘ (11m).

Kaip ir daugelyje kitų turo rungtynių, nemažą įtaką žaidimo eigai Kupiškyje darė oro sąlygos. Pirmą rungtynių pusę žaisdami pavėjui, šeimininkai kelis kartus rimtai grasė šiauliečių vartams, tačiau įvarčio pasiekti nepavyko. Antrame kėlinyje vaizdas pasikeitė ir viena pirmųjų svečių atakų baigėsi tiksliu Justo Petravičiaus smūgiu. Gana tvirtai rungtynes kontroliavę šiauliečiai privertė kiek pasijaudinti savo gerbėjus susitikimo pabaigoje. Klaida prie savo baudos aikštelės virto gražiu atsakomuoju Arno Laurenčiko įvarčiu. Visgi, už kelių minučių „Kupiškio“ baudos aikštelėje be gailesčio „šienaujamas“ šiauliečių puolėjas, o Donatas Konikas neklysta nuo 11 m žymos. Tarsi to būtų maža, komandos dar apsikeičia įvarčiais per teisėjo pridėtą laiką ir „Šiauliai“ pasiekia revanšą tokiu pačiu rezultatu, kokiu buvo pralaimėta pirmą ratą – 3:2.

Įdomiausius rungtynių momentus galite pažiūrėti čia:

https://www.facebook.com/siauliufa/videos/2994193137264624/

Šeštadienis, 09.14, 14:00, Pakruojo miesto stadionas, 40 žiūrovų.

„Pakruojis ” –  Mažeikių „Atmosfera“ 0:1 (0:0).

Teisėjai: Š.Tamulynas (Kaunas), D.Klimas (Šiauliai), A.Alūzas (Šiauliai).

Įvartis: K.Inta 73‘.

Antrą pergalę pasiekusi „Atmosfera“ pagaliau surinko dviženklį taškų skaičių ir atsidūrė per vieną žingsnį nuo artimiausių savo konkurentų. Tą padaryti mažeikiškiams pavyko tiesioginėje akistatoje įveikus „Pakruojį“. Pastarieji išgyvena ne pačius maloniausius laikus, tad šia aplinkybe svečiai pasinaudojo. Vienintelį rungtynių įvartį Karolis Inta pelnė antro kėlinio viduryje. Beje, antrą ratą mažeikiškiai su savo tiesioginiais konkurentais žaidžia gana sėkmingai – 4 taškai iš 6. Tačiau norint „pabėgti“ iš paskutinės lentelės vietos to dar neužtenka.

„Pakruojis“ šiuo metu priverstas džiaugtis mažais dalykais. Teigiami  šių rungtynių akcentai – tik vienas praleistas įvartis ir keli atsarginiai žaidėjai rungtynių protokole. Esant dabartinei situacijai tai – ne tiek ir mažai.

Sekmadienis, 09.15, 15:00, Kretingos miesto stadionas, 100 žiūrovų.

Kretingos „Minija” –  Alytaus „Dainava” 2:1 (0:0).

Teisėjai: V.Vasiliauskas (Telšiai), A.Dievinas (Kretinga), A.Banys (Telšiai).

Įvarčiai: G.Juška 50‘, C.L.Balanta (į sav. vartus) 84‘ – R.Banevičius 90‘ + 1‘.

Patys kantriausi ir ištikimiausi futbolo sirgaliai, susirinkę Kretingos miesto stadiono tribūnose išvydo dar vieną „Minijos“ pergalę. Jo buvo iškovota sunkioje kovoje, varžovams galinėjantis ne tik tarpusavyje, bet ir su stipriu vėju bei lietumi. Aštrių situacijų rungtynėse nebuvo itin daug, tam turbūt turėjo įtakos tiek oro sąlygos, tiek aikštės kokybė. Tokiais momentais daug ką lemia charakteris ir … sėkmė. O ji šį kartą buvo šeimininkų pusėje. Du Gvido Juškos smūgiai iš už baudos aikštelės ribų, du rikošetai – ir kamuolys atsiduria Airido Mickevičiaus ginamuose vartuose. Alytiškiai savąjį įvartį irgi pelnė, bet jau vėlokai, o paskutinis šeimininkų vartų šturmas sėkmės neatnešė. „Minija“ pakilo lentelėje viena vieta aukščiau, o sėkmingai sužaidus artimiausius susitikimus, tas judėjimas aukštyn gali ir tęstis.

Tuo tarpu „Dainava“ jau jaučia artimiausių konkurentų kvėpavimą už nugaros, tad dėl ketvirtos pozicijos lentelėje teks dar rimtai pakovoti …

Pirmadienis, 09.16, 17:00, Telšių miesto stadionas, 250 žiūrovų.

Telšių „Džiugas” –  Vilniaus „Riteriai B” 3:2 (1:0).

Teisėjai: D.Petraška (Ukmergė), T.Domarkas (Klaipėda), E.Rudavičius (Klaipėda).

Įvarčiai: A.Lipskis 22‘, D.Arlauskis 47‘ ir 86‘ – M.Ramanauskas 65‘, D.Amoah 69‘.

Apie pagerėjusį „Riterių B“ žaidimą liudija komandos pastarojo meto rezultatai, o pirmadienį tuo turėjo progos įsitikinti ir lygos lyderiai. Nuo pat rungtynių pradžios svečiai žaidė aktyviai ir pirmieji sukūrė kelis pavojingus momentus prie varžovų vartų. Visgi , įmušti nepavyko, o kėlinio viduryje eilinį kartą rezultatyviai šiame sezone suveikė bene labiausiai patyrusių „Džiugo“ žaidėjų  – Davydo Arlauskio bei Andriaus Lipskio tandemas. 13-ą įvartį pelnęs rezultatyviausias telšiškių žaidėjas netrukus turėjo realią galimybę padidinti savo sąskaitą, stojęs mušti 11 m baudinio. Deja, vietos žiūrovų apmaudui, šią dvikovą laimėjo svečių vartininkas Vincentas Šarkauskas (beje, ne pirmą kartą sezone). Kai iškart po pertraukos pirmojo įvarčio ir rezultatyvaus perdavimo autoriai apsikeitė rolėmis, pasirodė, kad „Džiugui“ problemų daugiau nekils. Bet kovingi svečiai per kelias minutes antro kėlinio viduryje rezultatą sugebėjo išlyginti. Tiesa, netrukus „riteriai“ liko mažumoje, o „Džiugo“ ekipoje yra žmogus, kurio laisvo baudos aikštelėje palikti negalima. Užmiršę apie tai, „Riteriai B“ buvo nubausti antru Davydo Arlauskio įvarčiu. Desperatiškas svečių šturmas buvo atlaikytas ir „Džiugas“ iškovojo labai sunkią, tačiau itin reikšmingą pergalę.

Pirmadienis, 09.16, 17:00, Vilnius, LFF stadionas, 60 žiūrovų.

Vilniaus „Žalgiris B” – „Jonava” 3:2 (1:1).

Teisėjai: J.Butkus (Ukmergė), A.Kartašovas (Ukmergė), E.Svietlikauskas (Ukmergė).

Įvarčiai: D.Linauskas 22‘, 59‘ ir 80‘ – D.Raudonius 45‘+1‘, J.Ulberkis 79‘.

Šiuolaikiniame futbole gynėjai dažnai dalyvauja atakose, neretai ir patys jas užbaigdami. Visgi, ne tai yra pagrindinė jų užduotis.  Abu įvarčius  „Jonavai“, žaidusiai išvykoje, pelnė gynėjai, tačiau  prie savų vartų svečiai darydavo per daug klaidų, suteikdavo laisvės šeimininkų puolėjams. Tikru jonaviškių „budeliu“ šį kartą tapo rezultatyviausio „Žalgiris B“ žaidėjo vardą patvirtinęs Deividas Linauskas, įsirašęs savo sąskaiton „hatricką“. Beje, visi trys jo įmušti įvarčiai buvo pakankamai skirtingi, o mušant antrąjį buvo išgirstas ir Žydrūno Grudzinsko raginimas išlikti ramiam. Išties, lemiamose atakų stadijose šį kartą Deividui šaltakraujiškumo buvo galima tik pavydėti. Jaunieji vilniečiai šia pergale žengė rimtą žingsnį pirmyn, atsiplėšdami nuo žemiau esančių komandų, o sekančiame ture tą atotrūkį gali dar padidinti.

Tuo tarpu „Jonavos“ kalneliai tęsiasi – po dviejų pergalių vėl tenka grįžti tuščiomis. Galimybių iškovoti taškus Vilniuje svečiai turėjo, bet jomis nepasinaudojo. Toks nestabilumas ir lemia kol kas vidutinišką jonaviškių vietą turnyrinėje lentelėje. Dabar Eisvino Utyros auklėtinių laukia rungtynių su lentelės kaimynais serija, kuri duos atsakymus į daugelį klausimų…

Susitikimo Vilniuje įvarčiai:

https://www.facebook.com/fkzalgiris/videos/2377370105710878/

Pirmadienis, 09.16, 18:30, Kaunas, NFA stadionas, 150 žiūrovų.

Kauno „Hegelmann Litauen” –  Kėdainių „Nevėžis” 3:2 (2:0).

Teisėjai: K.Bartuškevičius (Veisiejai), S.Kartočius (Šiauliai), J.Guobys (Vilnius).

Įvarčiai: D.Stradalovas 22‘ ir 30‘, T.Rakašius (į sav. vartus) 81‘ – N.Toklikišvilis 12‘, A.Gėgžna 16‘.

Turo „desertu“ tapo rungtynės Kaune, kur šeimininkai sugebėjo išplėšti dramatišką pergalę, nors susitikimo pradžia svečiams susiklostė kaip reta sėkmingai. Vieniems iš pirmenybių lyderių nereikėjo daug laiko „įsisiūbuoti“ – kauniečiams nuo pat pradžių sunkokai sekėsi stabdyti aktyviai žaidusius svečius, o ir progas rungtynių pradžioje „Nevėžis“ išnaudojo meistriškai. Tačiau ne veltui sakoma, kad gera pradžia – dar tik pusė darbo. O kitos pusės kėdainiečiams nuveikti neleido po sunkios pradžios atsigavę šeimininkai. Pirmą vilties žiburėlį įspūdingu „šūviu“ įžiebė Deividas Stradalovas, o mažiau nei už dešimties minučių Ugnius Lekečinskas praskrodė svečių gynybos erdvę, puikus  perdavimą tam pačiam Stradalovui – ir lygsvara atstatyta. Svečiams viską teko  pradėti iš naujo, bet „Hegelmann Litauen“ ekipa  jau buvo kitokia – nenuolaidi, kovinga ir aštri kontratakose. Viena iš jų rungtynių pabaigoje ir leido kauniečiams džiaugtis pergale. Pergale, kuria rungtynių pradžioje tikėjo turbūt labai mažai žiūrovų…

Rungtynių santrauka:

http://pirmalyga.lt/naujiena/Hegelmann-Nevezis-32-santrauka/1258

„Hegelmann Litauen“ trenerio komentaras:

http://pirmalyga.lt/naujiena/V-Masaitis-Tokios-pergales-saldziausios/1259

Informacija - Naglis Miknevičius, pirmalyga.lt|Nuotraukos - Elvis Žaldaris