2019 m. 21 rugsėjo d.

LFF I lygos 25 turo anonsas

Pirmenybių finišas nenumaldomai artėja ir daugumai komandų ateina rimčiausių išbandymų metas. 25-as turas pasižymi tuo, kad daugumoje susitikimų be to, kad komandos kovos dėl taškų, yra vienokių at kitokių papildomų intrigų. Kas norės atsirevanšuoti už pirmąjį ratą, kas norės įrodyti savo teisybę ir pan. Žodžiu, tai – papildomi futbolo „prieskoniai“, kurie (jei jų nebūna pernelyg daug) tik pagyvina kovas žaliosiose vejose.

Penktadienis, 09.20, 17:30, Alytaus miesto stadionas.

Alytaus „Dainava” – Telšių „Džiugas”

Penktadienį lygoje pirmaujančio „Džiugo“ lauks dar vienas rimtas išbandymas. Alytuje žaisti niekam nėra lengva, o „Dainava“ stengsis grįžti į pergalingą ritmą, kurį galėjo sutrikdyti ir ilgoka pauzė pirmenybėse. Praeito turo rungtynėse alytiškių sėkmė  nelydėjo, gal šį kartą jiems nusišypsos Fortūna?!

Be abejonės, pasitikėti vien sėkme būtų naivu – Alytuje svečiuosis viena geriausiai organizuotų pirmenybių komandų. Nepaisant to, kad paskutinėse dvejose rungtynėse praleisti 4 įvarčiai, „Džiugas” – vis dar gali pasigirti tvirčiausia gynyba Pirmoje lygoje. Priekyje taip pat netrūksta asmenybių, o kiekvienas Davydo Arlauskio pasirodymas varžovų baudos aikštelėje gręsia rimtais nemalonumais (5 įvarčiai per paskutines 5 rungtynes). Žodžiu, rimtų argumentų „Džiugas” tikrai turi.

Nepėsčia ir „Dainava”. Vis dar rezultatyviausias lygoje- J.L.Balanta (tiesa, Kretingoje jam nepasisekė- kamuolys nuo galvos įskriejo ne į tuos vartus), o pagal įmuštus įvarčius alytiškiai – antri pirmenybėse, nusileisdami tik „Nevėžiui”. Papildomos motyvacijos turėtų suteikti ir prisiminimai apie pirmąsias rungtynes Telšiuose – ten rimčiau pasipriešint šeimininkams nepavyko – pralaimėta 0:3. Atėjo laikas revanšui ?!

Šeštadienis, 09.21, 16:00, Šiaulių miesto stadionas.

„Šiauliai“ – Kretingos „Minija”

Šiaulių stadione šeštadienį turėtų būti karšta- nesvarbu, kad ruduo. Visų pirma, susitiks komandos, šiuo metu gerokai pagerinusios savo žaidimą ir skinančios vieną po kitos pergales prieš varžovus. Na, ir taškais skirtumas tarp ekipų nėra labai didelis –  vos 4. Sugebėtų svečiai nugalėti – ir liktų tiktai vienas …

Beje, tas skirtumas galėjo būti dar mažesnis, jei ne įvykis, atsitikęs pirmojoje šių komandų dvikovoje. Priminsime, jog tos rungtynės baigėsi rezultatu 1:1, tačiau Kretingos komanda per neapsižiūrėjimą pažeidė varžybų reglamentą, kurį laiką rungtyniavo be būtino jauno žaidėjo. Į tai sureagavę šiauliškiai po rungtynių pateikė protestą, kuris buvo patenkintas. Vietoj vieno taško „Minijai“ teko nulis, o „Šiaulių“ sąskaita pasipildė trimis. Be abejo, tokie atsitikimai nepraeina be pėdsakų ar pasekmių, tad nenustebtume, jog „Minija“ šioms rungtynėms būtų itin kovingai nusiteikusi.

Istorijos telieka istorijom, o šiose rungtynėse bus įdomu pamatyti ir palyginti komandų atakuojančias pajėgas – abi jos yra įmušusios po 45 įvarčius, ir šiuo rodikliu lenkia netgi lentelės lyderius. Donatas Konikas ar Yusufas Traore ?! Justas Petravičius ar Gvidas Juška ?! O gal šiose  rungtynėse „iššaus“ dar kažkas ?

Šeštadienis, 09.21, 18:00, Vilnius, LFF stadionas.

„Vilniaus Vytis”- Kėdainių „Nevėžis”

Dar vienos turo rungtynės, kurioms tiktų apibūdinimas „centrinės“. „Vilniaus Vyčio“ laivas, iškėlęs visas bures, antroje distancijos pusėje vieną po kitos lenkia varžovų įgulas. Nugalėję šeštadienį, vilniečiai „Nevėžio“ nepralenktų, bet skirtumas tarp komandų sumažėtų iki 4 taškų, o tai reikštų, kad sostinės komanda, palankiai susiklosčius aplinkybėms, dar galėtų įsiterpti ir į medalių dalybas. Viduryje sezono tai atrodė menkai įmanoma, bet dabar …

Kėdainių ekipa šiuo metu turi problemų – jau trijose iš eilės rungtynėse nepavyksta „užkabinti“ bent taškelio. Įdomu, kad žaidimo kokybe  šiuose susitikimuose „Nevėžis“ praktiškai nusileido oponentams, bet vien už tai niekas taškų nedalina. Kartais „Nevėžiui“ gal pritrūkdavo ir sėkmės, kartais – kitų dalykų.

Visgi, žinant šios komandos charakterį bei sudėtį, nekyla abejonių jog ekipa pajėgi nutraukti šią „juodą“ atkarpą. Be to, ir kėdainiečių konkurentai patiria nuostolius, tad nieko dar nėra prarasta.

Įdomu pastebėti, kad abejose ekipose gana svarbius vaidmenis turi ir rezultatyviai žaidžia legionieriai iš saulėtosios Gruzijos (arba Sakartvelo). Ne vien Lietuvoje bus domimasi, ar sugebės papildyti savo įvarčių sąskaitą Otaris Kvernadzė ir Nika Toklikišvilis.

Papildomas rungtynių intriga – komandų trenerių dvikova. Susitiks bene labiausiai patyrusių Pirmos lygos strategų vadovaujamos komandos. Pirmame rate sveikinimų po tarpusavio rungtynių sulaukė Vitalijus Stankevičius („Nevėžis“ laimėjo 4:2), bet tada viskas galėjo susiklostyti ir kitaip…

Sekmadienis, 09.22, 14:00, Kaunas, NFA stadionas.

Kauno „Hegelmann Litauen” – „Jonava”

Kaune sekmadienio popietę susitiks komandos, kurių žaidimo kreivės šokinėja tarsi kardiogramos – pakilimus seka nuopoliai ir atvirkščiai. Kaip bus šį kartą – turbūt nesiimtų spręsti nei vienas orakulas. Tipiškos šiuo atžvilgiu buvo ir praeito turo šių ekipų rungtynės – abejos jos baigėsi rezultatais 3:2, abejose rungtynių siužetas buvo permainingas, tik kad kauniečiai sugebėjo laimėti, o jonaviškiai – ne. Nenuostabiu, kad ir lentelėje šie klubai – greta. Tiesa, jonaviškių situacija šiek tiek geresnė, bet pergalės atveju kauniečiai juos prisivytų.

Tikėkimės, kad sekmadienio dvikova Kaune bus tokia pat aštri ir kovinga kaip kad pirmosios komandų tarpusavio rungtynės Jonavoje. Tuomet aikštėje ir greta jos netrūko emocijų, o dvikova baigėsi lygiosiomis  – 1:1.

Sekmadienis, 09.22, 16:00, Kupiškio miesto stadionas.

„Kupiškis” – Vilniaus „Riteriai B”

Du pralaimėjimai iš eilės lėmė, kad „Kupiškis“ atsidūrė devintoje lentelės vietoje. Gali būti, kad šiems rezultatams atsiliepė ir vyr. trenerio bei kelių žaidėjų išvykimas. Tačiau komandos branduolys išliko, o sukauptas taškų bagažas leidžia kupiškėnams gana ramiai užbaigti sezoną. Tiesa, pasitaikius progai, taškus jie atimti gali iš bet ko. Tačiau sekmadienį šeimininkams lengva neturėtų būti.

„Riteriai B“ pastaruoju metu rungtyniauja sėkmingai – dvi pergalės per tris rungtynes, o ir pralaimėtame susitikime prieš lyderius jų aikštėje komanda žaidė tikrai neblogai. Jei pavyks išlaikyti šį nusiteikimą ir nebus problemų su sudėtimi, iš Kupiškio vilniečiai gali grįžti ir netuščiomis.

Pirmo rato šių komandų rungtynės Trakuose nuskambėjo dėl kelių incidentų šalia futbolo aikštės, netgi buvo iškviesta policija. Tiesa, iš pradžių labai dramatiškai aprašyti įvykiai kažkokių ypatingų sankcijų niekam neiššaukė. Tikėsimės, jog šį kartą pagrindinis veiksmas vyks aikštėje, o ne šalia jos.

Trakuose komandos pasidalino po tašką – 3:3.

Sekmadienis, 09.22, 16:00, Vilnius, LFF stadionas.

Vilniaus „Žalgiris B” – „Pakruojis”

Laimėję šias rungtynes vilniečiai praktiškai užsitikrintų dabar užimamą 13-ą vietą, palikę „Pakruojį“ ir „Atmosferą“ užnugaryje. Turint omenyje dabartinę „Pakruojo“ situaciją tokia galimybė – labai reali ir tikėtina. Pergalė prieš „Jonavą“ šeimininkams turėtų dar labiau pridėti pasitikėjimo ir optimizmo, o Deividui Linauskui atsiveria perspektyvos kopti aukščiau ir rezultatyviausių pirmenybių žaidėjų rikiuotėje. Be to, vilniečiai norėtų „atsigriebti“ už nesėkmę pirmose tarpusavio rungtynėse.

Vienintelė „Pakruojo“ pergalė namuose buvo pasiekta pirmajame rate būtent prieš „Žalgirį B“ (2:0).

Žinoma, tuomet ir situacija buvo kitokia, ir žaidėjų pasirinkimas didesnis. Dabar telieka kentėti, viltis ir …tikėtis sėkmės.

Sekmadienis, 09.22, 16:00, Vilnius, Fabijoniškių gimnazijos stadionas.

„Vilnius ” – Gargždų „Banga”

Šių rungtynių šeimininkai, kalbėdami apie dvikovą, nevengė žodžio „egzaminas“. Ir tai suprantama – į svečius atvažiuoja vieni iš lygos lyderių, o tuo pačiu ir komanda ką tik tapusi LFF taurės finalininke, pakeliui „nukovusi“ du A lygos klubus. Tad rungtynių favoritų vaidmuo turbūt teisėtai priskiriamas jiems.

Tačiau yra ir keli niuansai, kurie gali nemažai įtakos svečių žaidimui. Visų pirma- sezono pabaigoje vis daugiau ima jaustis nuovargis, o taurės rungtynės trečiadienį fizinių ir emocinių pastangų iš gargždiškių pareikalavo daug. Nereikia užmiršti, kad ateinantį sekmadienį „Bangos“ laukia LFF taurės finalas, kai kuriems žaidėjams tai gali būti karjeros rungtynės. Iš kitos pusės, situacija pirmenybėse irgi tokia, kad taškai Gargždų komandai labai reikalingi. Na, dar  ir pridėtume dar Fabijoniškių gimnazijos aikštės specifiką – daugumai komandų nelengva būna joje prisitaikyti.

Po skambios pergalės prieš „Džiugą“ „Vilnius“ pralaimėjo du kartus, nepaisant to, kad sužaisdavo ir neblogų atkarpų. Komandą treniruojantis Igoris Morinas pastebėjo, kad jo auklėtinių žaidimas tampa brandesniu, bet daromos klaidos kainuoja per daug. Ką gi, Gargždų „Banga“ – irgi iš tų ekipų, kurios už klaidas baudžia skaudžiai, tuo vilniečiai galėjo įsitikinti ir pirmojo rato rungtynėse, kuriose buvo priversti nusileisti, tiesa, tik minimaliu rezultatu – 1:2.

Informacija - Naglis Miknevičius, pirmalyga.lt|Nuotraukos - fkjonava.lt