2019 m. 27 rugsėjo d.

LFF I lygos 26 turo anonsas

Šešios rungtynės per dvi dienas – toks mūsų laukia 26-sis pirmenybių turas. Kaip visada, bus principinių dvikovų, santykius aiškinsis lentelės „kaimynai”, tai visuomet – įdomu. O sekmadienį beveik neabejojame, kad daugumos mūsų dėmesys bus nukreiptas į Uteną – pirmą kartą istorijoje Pirmos lygos klubas kovos LFF taurės finale .  Linkime sėkmės Gargždų „Bangai”, ką gali žinoti, galbūt kitą apžvalgą teks pradėti nuo sveikinimų …

Penktadienis, 09.27, 16:00, Kretingos miesto stadionas.

Kretingos „Minija” – „Vilnius ”

Praeitame ture Kretingoje susitinkančios komandos patyrė skirtingas dalias. Kretingiškiai skaudžiai „nudegė“ Šiauliuose, neradę jokių priemonių prieš pakiliai žaidusius šeimininkus, o vilniečiai „kibo į atlapus“ vieniems iš lyderių ir neleido LFF taurės finalininkams išsivežti pergalės. Tačiau penktadienį jau bus kita istorija – vilniečiai kur kas sėkmingiau žaidžia savoje aikštėje nei svečiuose. Natūrali Kretingos stadiono veja, be abejonės, geriau pažįstama aikštės šeimininkams. O ir noras reabilituoti save prieš žiūrovus niekur nedingo. Antroje sezono pusėje „Minija“ namuose nepralaimi, tad vietos sirgaliai laukia šios tradicijos pratęsimo. Nors ekipos užima 10 -11 vietas, dabartiniu metu jos –  vienos įdomiausių ekipų Pirmoje lygoje. Beje, tą įrodė ir pirmosios tarpusavio rungtynės. Po itin permainingos kovos jos baigėsi retokai futbole sutinkamu rezultatu – 5:4 nugalėjo vilniečiai.

Penktadienis, 09.27, 18:30, Kėdainių miesto stadionas.

Kėdainių „Nevėžis” – „Šiauliai“

Keturios rungtynės išvykose Kėdainių klubui neatnešė nei taško. Nesėkmių ruožą „Nevėžis“ pabandys įveikti penktadienį, kai namuose priims „ant bangos“ esančius „Šiaulius“. Padaryti tą bus sunku, bet kito kelio Vitalijaus Stankevičiaus auklėtiniams nėra- už nugaros girdisi besivejančių varžovų kvėpavimas, o vieni iš jų – tie patys šiauliečiai. Maža to, laimėję Kėdainiuose „Šiauliai“ visiškai priartėtų prie „Nevėžio“, komandas skirtų tik 2 taškai, o šiauliečiai dar yra sužaidę vienomis rungtynėmis mažiau. Renato Vestarto auklėtiniai pastaruoju metu įspūdingai žaidžia atakuodami (pastarosiose 5 rungtynėse šiauliečiai pelnydavo po tris ir daugiau įvarčių), nors klaidų gynyboje neišvengiama. Daugokai šiuo metu praleidžia ir „Nevėžis“ (11 praleistų įvarčių per 4 rungtynes), tad treneriams yra apie ką pagalvoti.

O pirmo rato rungtynės Šiauliuose baigėsi „Nevėžio“ pergale – 1:0.

Penktadienis, 09.27, 19:00, Vilnius, LFF stadionas.

„Vilniaus Vytis”- Vilniaus „Žalgiris B”

Neklumpantis „Vilniaus Vytis“ prieš dvi pergales iš eilės iškovojusį „Žalgirį B“! Penktadienio vakarą LFF stadione – dar vienas principinė Vilniaus komandų dvikova. Nominalūs aikštės šeimininkai – „vyčiai“, kurių įspūdinga nepralaimėtų rungtynių serija jau realiai leidžia galvoti apie medalius. Rungtynių tvarkaraštis lėmė, kad pirmenybių finiše „vyčiams“ teliko tik viena išvyka (į Mažeikius), o LFF stadione taškus iš jų varžovai išplėšia itin retai – paskutinį kartą tai padarė „Džiugas“ dar gegužės viduryje. Tad visos kortos – vilniečių rankose, tačiau jomis dar reikia pasinaudoti. O eilinis barjeras – ne toks ir paprastas, kaip galėtų pasirodyti. Nepaisant skirtingų komandų pozicijų lentelėje, tarpusavio dvikovos dažnai būna karštos ir kupinos įtampos. Algimantas Liubinskas apie tai užsiminė ne kartą, tad papildomos  koncentracijos jo auklėtiniams turėtų netrūkti.  Atsivėrusi galimybė pakovoti dėl medalių , trenerio nuomone, sutelkia komandą, o į galimas permainas varžovų sudėtyje treneris žiūri filosofiškai.

„Vilniaus Vytis“ neužmiršo ir pirmų tarpusavio rungtynių dramos – dviejų įvarčių persvara pirmą kėlinį laimėję „vyčiai“ galų gale buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą – 5:3 „Žalgirio B“ naudai.

Šeštadienis, 09.28, 14:00, Jonavos miesto stadionas.

„Jonava” – Alytaus „Dainava”

Permainingas atkarpas pirmenybėse žaidžiantys priešininkai praleido priekin spurtavusius „Vilniaus Vytį“ bei „Šiaulius“ ir šiuo metu draugiškai įsikūrė 6 ir 7 vietose.Visgi, atstumas tarp komandų „besistumdančių“ šalia pjedestalo nėra didelis ir kelios sėkmingos rungtynės padėtį gali pakeisti. Komandų nusiteikimu , matyt, neverta abejoti, nes šios rungtynės  – iš tų, kurios apibūdinamos kaip „principinės“. Darbo turėtų nestigti ir ketvirtajam teisėjui – abiejų ekipų treneriai kupini emocijų, gyvai reaguoja į įvykius aikštėje. O kad Jonavos stadione atmosfera būtų dar „karštesnė“ pasirūpins vietos sirgaliai bei „Dzūkų tankų“ pajėgos.

Tarpusavio lenktynėse  alytiškiai turi nedidelį pranašumą (lygiai taškų, bet vienos rungtynės atsargoje). Be to, palankus jiems ir pirmojo rato rezultatas – tuomet Alytuje dvikova baigėsi stambia ir užtikrinta „Dainavos“ pergale – 4:1. Po jos svečių treneris nebuvo itin kalbus, bet leido suprasti, kad didžiausia problema buvo jo auklėtinių psichologijoje ir nusiteikime. Ką gi, galbūt atėjo laikas revanšui ?!

Susitikimo Jonavoje transliaciją  galima bus stebėti Pirmos lygos „Facebook“ ir „Youtube“ paskyrose, bei puslapyje www.pirmalyga.lt.

Šeštadienis, 09.28, 15:00, Pakruojo miesto stadionas.

„Pakruojis” – Vilniaus „Riteriai B”

Abi komandos įsikūrusios netoliese turnyrinėje lentelėje, bet tai – apgaulinga. „Riteriai B“ pastaruoju metu atrodo solidžiai, 3 pergalės per paskutines 4 rungtynes tą tik patvirtina. Praeita išvyka į Aukštaitiją ir rungtynės su gerokai solidesniu nei „Pakruojis“ „Kupiškiu“ tapo „riterių“ atakuojančio potencialo demonstravimu. Jei svečiai nusiteiks tinkamai, susitikimas Pakruojyje pretenduoja tapti panašiu reginiu.

Apie šeimininkus daug ko ir nepasakysi – pagrindinė užduotis yra surinkti starto vienuoliktuką. Tokioje situacijoje žaidimo kokybė, taškai ir turnyrinė situacija atsiduria antrame plane.

Beje, šias tendencijas patvirtina ir pirmasis komandų susitikimas Trakuose. „Riteriai B“ laimėjo, įmušdami į varžovų vartus 4 įvarčius, o praleidę- vieną.

Šeštadienis, 09.28, 15:00, Kupiškio miesto stadionas.

„Kupiškis” –  Kauno „Hegelmann Litauen”

Dar viena „turnyrinių kaimynų“ dvikova vyks Kupiškyje. Paprastai tokio pobūdžio rungtynėse sėkmė lydi tuos, kurie turi didesnę motyvaciją. Sprendžiant pagal paskutinius rezultatus, šiuo atžvilgiu pranašesni atrodo kauniečiai. „Hegelmann Litauen“ dvejose paskutinėse rungtynėse pirmieji praleisdavo įvarčius, tačiau rasdavo savyje jėgų pakeisti rungtynių eigą. Ar svečiai mėgins „tampyti už ūsų“ likimą ir kartoti tą patį scenarijų dar kartą?! Nemanome, kad Vytauto Masaičio auklėtiniai to norėtų.

„Kupiškis“ patyrė 3 pralaimėjimus iš eilės ir, atrodo, nusiteikęs ramiai pabaigti šiaip jau neblogą sezoną. Tai priešpaskutinės komandos rungtynės namų stadione, o tuo pačiu – ir proga atsidėkoti savo ištikimiausiems sirgaliams.

Tarpusavio rungyynės Kaune baigėsi kovingomis lygiosiomis. – 1:1.

Informacija - Naglis Miknevičius, pirmalyga.lt|Nuotraukos - Elijus Kniežauskas