2019 m. 15 spalio d.

LFF I lygos 28 turo apžvalga

Formalumai buvo sutvarkyti ilgai nelaukiant – jau po šio savaitgalio rungtynių Telšių „Džiugas” užsitikrino pirmenybių nugalėtojų titulą, o nuoseklus ir sistemingas Žemaitijos sostinės futbolo klubo darbas leidžia džiaugtis pirmais saldžiais vaisiais. Telšių ekipos pasiekimams dar skirsime dėmesio vėliau, o tuo tarpu kovos dėl sidabro ir bronzos dar tik įsiliepsnoja visu smarkumu!

Šeštadienis, 10.12, 14:00, Kretingos miesto stadionas, 250 žiūrovų.

Kretingos „Minija” – Telšių „Džiugas” 2:3 (0:3).

Teisėjai: O.Abramavičius (Klaipėda), E.Kemėža (Klaipėda), E.Rudavičius (Klaipėda).

Įvarčiai: G.Juška 63‘, P.Juška 78‘ – A.Lipskis 10‘ ir 41‘, L.Antonio 37‘.

Pergalė, po kurios, kaip paaiškėjo kiek vėliau, Telšių „Džiugas“ tapo nebe pavejamu kitiems klubams, buvo pasiekta kovingose rungtynėse Kretingoje. Jai pagrindus telšiškiai padėjo pirmame kėlinyje,kai du kartus nuo šeimininkų gynėjų pabėgę Andrius Lipskis ir Leonardo Antonio užtikrino „Džiugui“ solidžią persvarą. Kėlinio pabaigoje Andrius Lipskis dar kartą buvo vikresnis už visus baudos aikštelėje ir pakvipo sutriuškinimu. Tačiau po pertraukos „Minija“ sugebėjo pateikti savus argumentus ir dviejų komandoje žaidžiančių Juškų (Gvido ir Pauliaus) smūgiai susitikimui gražino intriga. Visgi, daugiau Telšių ekipos gynyba neklydo ir nuaidėjus finaliniam švilpukui, „Džiugas“ turėjo galimybę sušokti pergalės šokį. Maždaug po valandos Telšių komandos vadovai, žaidėjai ir sirgaliai jau galėjo švęsti – „Banga“ pralaimėjo Jonavoje ir viskas tapo aišku. Sveikinimai visiems, prisidėjusiems prie šio laimėjimo, linkime, kad ir ateityje progų džiaugtis Telšių futbolo gerbėjai turėtų kuo daugiau!

Šių rungtynių įvarčiai:

Šeštadienis, 10.12, 15:00, Mažeikių miesto stadionas, 40 žiūrovų.

Mažeikių „Atmosfera” – Kėdainių „Nevėžis” 1:2 (0:0).

Teisėjai: L. Jonušis (Klaipėda), D.Klimas (Šiauliai), A.Alūzas (Šiauliai).

Įvarčiai: M.Velyvis 81‘ – T.Rakašius 49‘, N.Toklikišvilis 77‘.

Kaip ir spėjome, Mažeikiuose rungtynės vyko kovingai. Pirmoje rungtynių pusėje abiejų komandų pastangos įmušti įvarčius baigėsi be rezultatų. Rungtynių metu lijęs lietus neatšaldė varžovų emocijų, o kantriausi žiūrovai įvarčius pamatė jau po pertraukos. Iš pradžių svečių gretose pasižymėjo Tomas Rakašius, o artėjant rungtynėms į pabaigą savo šeštą įvartį „Nevėžio“ gretose pelnė Nika Tokilišvilis, pasirodęs aikštėje antrame kėlinyje. Šeimininkų garbei reikia pasakyti, kad komanda „nesubiro“, o vos už kelių minučių „Nevėžio“ persvara tapo minimali – Martynas Velyvis rezultatą sušvelnino, o kartu ir tapo vienu iš rezultatyviausių „Atmosferoje“. Daugiau įvarčių pasiekti nepavyko niekam, svečiai po ilgokos pertraukos pagaliau pasiekė labai reikalingą pergalę. Šeimininkai šį kartą liko tuščiomis, bet tokie pralaimėjimai komandos sugniuždyti neturėtų.

Šeštadienis, 10.12, 15:00, Jonavos miesto stadionas.

„Jonava” – Gargždų „Banga“ 1:0 (0:0).

Teisėjai: K.Bartuškevičius (Veisiejai), J.Guobys (Vilnius), S.Kartočius (Šiauliai).

Įvartis: L.Pangonis 50‘.

Dar turėję teorinių vilčių pavyti „Džiugą“ gargždiškiai „palaidojo“ jas (žinoma- su šeimininkų pagalba) Jonavoje. Rungtynes svečiai pradėjo gana aktyviai, daugiau valdė kamuolį, tačiau savo sukurtų momentų realizuoti Gargždų futbolininkams nepavyko. Šeimininkai atakavo rečiau, tačiau sugebėjo „išspausti“ beveik maksimumą iš turėtų galimybių. Luko Pangonio reidas antro kėlinio pradžioje tapo nemaloniu netikėtumu svečių gynybai, na o smūgis į viršutinį vartų kampą nepaliko vilčių „Bangos“ vartus gynusiam Tadui Norbutui. „Jonava“ daugiau kaip po mėnesio  pertraukos iškovojo pergalę, kuria itin džiaugėsi Eisvinas Utyra. Tuo tarpu gargždiškiai kiek sukomplikavo savo padėtį kovojant dėl sidabro medalių. Šiuo metu „Banga“ yra atsidūrusi ketvirtoje lentelės vietoje, bet turi atsargoje dar rungtynes su Mažeikių „Atmosfera“. Tad viskas kol kas – pačių Tomo Tamošausko auklėtinių rankose. Aišku viena – norint kovoti dėl medalių, daugiau panašių kluptelėjimų būti negali.

Sekmadienis, 10.13, 15:00, Alytaus miesto stadionas, 470 žiūrovų.

Alytaus „Dainava”- „Kupiškis” 3:1 (1:1).

Teisėjai: U.Veprauskas (Kaunas), S.Juočiūnas (Kaunas), D.Švėgžda (Panevėžys).

Įvarčiai: A.Marčiukaitis 14‘, J.L.Balanta 84‘, D.Jahana 90‘+1‘ – I.Pūžė 30‘.

Vienintelės sekmadienio Pirmos lygos rungtynės vyko Alytuje ir sulaukė nemažai dėmesio. Pagrinde – dėl ne visai įprasto epizodo rungtynių pabaigoje, kuomet už chuliganišką pražangą tiesioginė raudona kortelė buvo parodyta svečių žaidėjui Donatui Paulauskui, o nusprendęs jį pats „paauklėti“ šeimininkų strategas Kimas Ronningstadas greitai teisėjo valia irgi prieš save išvydo raudoną kortelę. Tai nesutrukdė norvegui gan turiningai ir neliūdnai praleisti rungtynių pabaigą „Dainavos“ fanų apsuptyje, tuo labiau, kad įgyta vieno žaidėjo persvara alytiškiai netruko pasinaudoti. „Pirmuoju smuiku“ rungtynių epiloge grojo rezultatyvusis kolumbietis Jose Luisas Balanta, 84-ą minutę išvedęs šeimininkus į priekį, o jau per pridėtą laiką atlikęs rezultatyvų perdavimą Daiki Jahanai, kuriam beliko pataikyti į tuščius vartus.

„Dainava“ išlieka tarp pretendentų į medalius, o paskutinės dvejos rungtynės su tiesioginiais konkurentais gali būti ne mažiau „karštos“ ir kovingos nei sekmadienio dvikova.