2019 m. 21 spalio d.

LFF I lygos 29 turo anonsas

Pirmos lygos klubų laukia gana karštas savaitgalis. Priešpaskutiniame ture gali spręstis daug kas – kai kurie pretendentai į medalius susitiks tarpusavyje, kiti bandys išvengti taškų nuostolių ir užimti kuo geresnes pozicijas finišui.

Šeštadienis, 10.19, 15:00, Gargždų miesto stadionas.

Gargždų „Banga“ – „Kupiškis”

Kiek susikomplikavusi savo situaciją sezono pabaigoje Gargždų „Banga“ jau jaučia šalimais esančių persekiotojų kvėpavimą. Trijų taškų persvara – rimtas argumentas gargždiškių naudai, tačiau nereikia pamiršti, kad paskutinio turo rungtynėse teks susitikti su Alytaus „Dainava“ išvykoje. O ten niekada nebūna lengva. Tačiau prieš išvyką į Dzūkiją, „Banga“ dar sužais paskutines reguliariojo sezono rungtynes savo aikštėje. Gali nutikti, kad tai nebus atsisveikinimo rungtynės (užėmus antrą vietą lygoje dar lauktų pereinamos rungtynės su „Palanga“). Kad tas įvyktų, šeštadienį šeimininkams praverstų pergalė. Tiesa sakant, būsimų jų oponentų pastarieji rezultatai neįkvepiantys – „Kupiškis“ per paskutines 6 rungtynes pelnė tik vieną tašką. Tačiau ne visada kupiškėnai tas pergales atiduoda lengvai, kartais kova aikštėje užverda aštri. Įdomu, kokią „Kupiškio“ versiją pamatys šeštadienį Gargždų sirgaliai ?!

Susitikimą Kupiškyje nelengvai laimėjo „Banga“  – 1:0.

Sekmadienis, 10.20, 14:00, Jonavos miesto stadionas.

„Jonava” – Vilniaus „Riteriai B”

Jonavos ekipa praeitame ture nudžiugino savo gerbėjus, nugalėdama Gargždų „Bangą“. Nėra abejonių, kad ir paskutinėse sezono rungtynėse savo stadione šeimininkai sieks tik pergalės. Žvelgiant iš turnyrinių perspektyvų, pergalė „Jonavai“ padidintų šansus užimti septintą vietą, o gal net, susiklosčius palankioms aplinkybėms, „kabintis“ už šeštosios. Bet turbūt ne taškai šioje situacijoje yra svarbiausi. Jonaviškiai šį sezoną ne itin sėkmingai rungtyniavo savajame stadione, tad dvi pergalės iš eilės pirmenybių finiše būtų puiki dovana ištikimiausiems savo sirgaliams.

„Riteriai B“ antroje sezono dalyje demonstruoja kovingą ir įdomų žaidimą, galėtume teigti, kad 12 vieta turnyrinėje lentelėje – šiek tiek apgaulinga. Neaišku, kokie žaidėjai pastiprins ekipą rungtynėse Jonavoje (išvakarėse pagrindinės „Riterių“ komanda bus sužaidusi principines rungtynes su „Kauno Žalgiriu“), bet iš esmės visi klubo žaidėjai treniruojasi kartu ir labai didelio meistriškumo skirtumo tarp jų nėra.

Pirmosiose tarpusavio rungtynėse stipresni buvo jonaviškiai – 1:0.

Sekmadienis, 10.20, 14:00, Pakruojo miesto stadionas.

„Pakruojis” – Telšių „Džiugas”

Dėl Kretingos „Minijos“ pateikto protesto, labai gali būti, kad paskubėjome pasveikinti „Džiugą“ su iškovotu titulu. Bet beveik nėra abejonių, kad sekmadienį formalumai bus sutvarkyti. Per daug didelis šiuo metu meistriškumo ir žaidėjų pasirinkimo skirtumas tarp šių dviejų ekipų. Tris paskutines rungtynes „Pakruojis“ pralaimėjo, praleisdamas į savo vartus po dviženklį įvarčių skaičių, o ir savo stadione iš visų surinktų 12 taškų pakruojiškiai iškovojo tik 4 …. Pagal esamą situaciją, sekmadienio rungtynės gali būti Pakruojo ekipos atsisveikinimas su Pirma lyga ir ilgesniam laikui, o jeigu kažkokiu būdu svečių ekipa nepajėgtų iškovoti pergalės, tai turbūt būtų didžiausia šio sezono sensacija. Tiesa, net ir lygiųjų „Džiugui“ pakanka … Beje, įdomus faktas – tvirtai pirmaujanti ir praktiškai užsitikrinusi nugalėtojų vardą lygoje ekipa šiuo metu pagal rezultatyvumą yra ….devintoje vietoje. Be abejo, tam turi įtakos tos vienos dar nesužaistos rungtynės su „Pakruoju“. Tad gali būti, kad telšiškiai pasistengs pagerinti statistinius rodiklius ir šiame fronte. O pirmojo rato rungtynėse Telšiuose „Džiugas“ buvo pakankamai miela širdingas ir  į pakruojiečių vartus įmušė tik 4 įvarčius be atsako.

Sekmadienis, 10.20, 15:00, Šiaulių miesto stadionas.

„Šiauliai“ – „Vilnius ”

Dar dviejų jaunų ekipų susitikimas, kuriame neturėtų liūdėti žiūrovai. Abi komandos kažkokių ypatingų turnyrinių uždavinių nesprendžia, tad didelė psichologinė našta jų pečių slėgti neturėtų. Be abejo, visuomet maloniau sezoną baiginėti pergalinga nata, užimti aukštesnę vietą. Tad azarto Šiauliuose neturėtų trūkti. Sezono metu ir šiauliečiai, ir vilniečiai ne kartą įrodė, jog gali žaisti nuotaikingai ir smagiai , didelį dėmesį skirdami atakuojantiems veiksmams. Abejose vienuolikėse yra po kelis atakų „vedlius“, žaidžiančius pakankamai rezultatyviai ir dažniausiai užbaigiančius komandų draugų veiksmus tiksliais smūgiais.

Beje „Vilnius“ pirmenybes baigs trimis rungtynėmis per vieną savaitę. Iš vienos pusės – tai nemenkas krūvis, iš kitos – galimybė pagausinti ir taškų kraitį, ir pasistengti paversti teigiamu įmuštų/praleistų įvarčių santykį.

Kovingas susitikimas pirmajame rate baigėsi „Šiaulių“ pergale – 2:1.

Sekmadienis, 10.20, 15:00, Mažeikių miesto stadionas.

Mažeikių „Atmosfera” – „Vilniaus Vytis”

„Vilniaus Vytis“ ir toliau kopia užsibrėžto tikslo link, bet šį kartą Algimantas Liubinskas akcentavo, kad išvyka į Mažeikius gali būti ne tik tolima, bet ir sunki žaidimo prasme. Abi komandos yra skirtinguose lentelės poliuose, bet pastaruoju metu, nors ir patyrusi 4 pralaimėjimus iš eilės, „Atmosfera“ nedovanoja varžovams lengvo gyvenimo. Mušti įvarčius ir iškovoti taškus tenka atkaklioje kovoje ir apie jokį „lengvą pasivaikščiojimą“ aikštėje kalbų nebūna. Vilniečių komandos treneris šiek tiek nuogąstavo, kad pernelyg lengva pergalė rungtynėse su „Pakruoju“ gali tapti „meškos paslauga“ jo  auklėtiniams. Kita vertus, užtenka pažvelgti į situaciją viršutinėje lentelės dalyje ir bet koks  atsipalaidavimas turėtų išnykti. Grupė komandų žengia koja kojon ir kiekvienas iškovotas (o kartu ir prarastas) taškas gali lemti viską.

Pirmo rato rungtynėse stipresni buvo vilniečiai – 2:0.

Sekmadienis, 10.20, 16:00, Kaunas, NFA stadionas.

Kauno „Hegelmann Litauen” – Vilniaus „Žalgiris B”

Kauniečiai sezoną užbaiginėja serija rungtynių namuose. O tai – puiki proga finišuoti esant geros nuotaikos, o pasitaikius galimybei – dar ir pakilti vienu kitu laipteliu aukščiau lentelėje. Tuo labiau, kad varžovai – irgi „įkandami“. Šį sekmadienį Kaune viešės Vilniaus „Žalgirio“ dublerių  ekipa, kurios iš užimamos 13-os vietos jau nepajudins niekas. Aišku, nuvertinti Žydrūno Grudzinsko auklėtinių tikrai negalima, už tai kartais gali būti nubaustas, bet rungtynių favoritų vardas šį kartą priklauso šeimininkams. Kaip jie tai įrodinės – pamatysime, o esminės sėkmingo kauniečių žaidimo sąlygos yra ne kartą nusakytos  ekipos vyriausiojo trenerio Vytauto Masaičio. Tai – nusiteikimas ir kovingumas. Būtent tai „Hegelmann Litauen“ pademonstravo ir pirmo rato tarpusavio rungtynių metu, kuomet pasiekė Vilniuje įspūdingą pergalę stambiu rezultatu – 4:1.

Sekmadienis, 10.20, 18:00, Kėdainių miesto stadionas.

Kėdainių „Nevėžis” – Alytaus „Dainava”

Turą vainikuos tiesioginė pretendentų į medalius dvikova Kėdainiuose. „Nevėžis“ nelengvai, bet vėl pradėjo rinkti taškus, kurie šioje turnyro stadijoje tampa itin svarbiais. „Dainava“ irgi „kabinasi iš paskutiniųjų“ į galimybę atsistoti ant pjedestalo. Tad sekmadienio pavakare mūsų laukia „gyvybės ir mirties“ akistata Vidurio Lietuvoje. Neabejotinai ją turėtų pagyvinti ir triukšmingi svečių komandos  aistruoliai. „Nevėžio“ gretose galės žaisti praeito turo rungtynes dėl gautos raudonos kortelės  praleidęs Aretas Gėgžna, tuo tarpu dėl tos pačios priežasties „Dainavos“ trenerių štabas bus mažesnis – įdomu, kur šį kartą pamatysime komandos strategą Kimą Ronningstadą.

„Dzūkų tankai“ linkės pergalės alytiškiams, vietos žiūrovai – „Nevėžiui“, o tuo tarpu lygiosios turbūt tiktų ir patiktų „Bangos“ bei „Vilniaus Vyčio“ gerbėjams.

Alytuje minimalią pergalę šventė „Nevėžis“ –1:0.

Rungtynės Kėdainiuose bus transliuojamos puslapyje www.pirmalyga.lt, Pirmos lygos „Youtube“ ir „Facebook“ paskyrose.

Informacija - Naglis Miknevičius, pirmalyga.lt|Nuotraukos - Domantas Aleksynas