2022 m. 7 balandžio d.

,,Pavasario Taurė 2022“

Kovo 29d. Kauno darželyje-lopšelyje ,,Lakštutė‘‘  įvyko futbolo turnyras ,,Pavasario taurė 2022‘‘ kuriame varžėsi 10 komandų sudarytų iš mažųjų futbolo mylėtojų, kurie degė noru bėgioti aikštelėje. Pagrindinis šio turnyro tikslas – plėtoti futbolo kultūrą vaikų tarpe ir skatinti sportiškumą darželiuose.

Komandas sudarė vaikai nuo 4 iki 6 metų, komandos buvo mišrios sudarytos iš berniukų ir mergaičių. Artimoje aplinkoje dažniausiai matome, jog komandas sudaro vienos lyties atstovai, tad dar vienas šio turnyro tikslas yra parodyti vaikams, jog viską gali daryti tiek mergaitės tiek berniukai. Visi vaikai draugiškai bendravo, džiaugėsi turėdami galimybę žaisti tokioje aplinkoje, patirti nuoširdžias emocijas ir draugiškai varžytis dėl pirmosios vietos.

Vaikams tokie turnyrai yra naudingi, nes tai ne tik padeda fizinei ir psichinei sveikatai, bet ir padeda atitrūkti nuo kasdieninės darželio veiklos ir į darželio patalpas pažvelgti iš kitos prizmės pusės – darželis ne tik vieta praleisti dieną kol tėveliai yra darbe, bet ir matyti darželį kaip vietą kur gali vykti kažkas unikalaus ir įdomaus. Vaikai turėjo galimybę leisti žaisti savo fantazijai – pasijausti lyg tikrose futbolo varžybose, kuriose kovoja dėl didžiosios taurės.

Pirmąją vietą iškovojo „Smaližių“ grupės komanda ir buvo apdovanoti pavasario taure, kurią įteikė KAFF. Kiekvienas vaikas buvo apdovanotas medaliu, tad visi vaikai galėjo pasijausti lyg nugalėtojai.

Futbolas vienija vaikus ir moko daug įvairių dalykų, tad tikimės, kad vaikai neužmirš ir toliau spardyti kamuolį ir dalyvaus ateityje vykstančiuose turnyruose.

Renginį organizavo Kauno kolegijos studentė Adrija Gibaitė kartu su Kauno darželio-lopšelio ,,Lakštutė“ fizinio lavinimo mokytoju Robertu Tauru, o prizus įsteigė Kauno apskrities futbolo federacija.

Kauno apskrities futbolo federacijos valdybos narys Algirdas Kvalkauskas džiaugėsi, jog yra futbolo entuziastai, kurie aktyviai stengiasi vaikus sudominti futbolu, organizuoja futbolo renginius ir populiarina futbolą mažiausiųjų tarpe.