2019 m. 6 birželio d.

U21 rinktinės atrankos starte – triuškinama pergalė prieš San Mariną

Lietuvos jaunimo (U-21) futbolo rinktinė užtikrintai startavo 2021 m. Europos čempionato atrankos 4-os grupės varžybose. Aikštėje dominavę Donato Vencevičiaus auklėtiniai svečiuose 3:0 sutriuškino San Marino komandą.

Jau rungtynių pradžioje lietuviai primetė savo žaidimą šeimininkams. 5 minutę Eligijus Jankauskas kontratakoje kovoje dėl kamuolio aplenkė varžovą ir išprovokavo pražangą ties baudos aikštelės kraštu. Prie kamuolio stojusio Edgaro Utkaus smūgiuotą kamuolį oponentams pavyko blokuoti.

Tačiau jau po minutės analogiškoje situacijoje lietuviai pelnė įvartį. Šį kartą pražangą dešiniajame krašte varžovą privertė prasižengti Domantas Antanavičius, o po Deivido Šešplaukio pakelto kamuolio į baudos aikštelę prie kairiojo virpsto tiksliai smūgiavo Edvinas Kloniūnas. Jam tai buvo debiutinis įvartis jaunimo rinktinėje.

Įvartis tik dar labiau įkvėpė Lietuvos ekipą kontroliuoti situaciją. Lietuviai dominavo aikštėje, o šeimininkai dažnai atsiliko greičiu ir tai suteikė perspektyvų kraštuose vikriai žaidžiantiems svečiams.

28 minutę Lietuvos ekipa pelnė antrą įvartį. Po kampinio, E. Jankauskas pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur varžovus „antrajame aukšte“ pranoko Edgaras Dubickas, kuris taip pat pelnė debiutinį įvartį jaunimo rinktinėje.

37 minutę savo įvartį įmušti galėjo ir E. Jankauskas. Jis sėkmingai sprintavo į priekį ir techniškai perkėlė kamuolį per išbėgantį vartininką, bet kamuolys skriejo virš vartų.

58 minutę po E. Jankausko perdavimo Svajūnas Čyžas pavojingai smūgiavo ties baudos aikštelės linija, bet San Marino vartininkas išgelbėjo savo komandą. Visgi po dviejų minučių S. Čyžas šį kartą nepasigailėjo vartininko, kai dar vienoje greitoje atakoje tiksliai smūgiavo į kairįjį vartų kampą.

Lietuviai iki rungtynių pabaigos sėkmingai kontroliavo padėtį ir daugiau laiko leido su kamuoliu. Vėliau aikštėje pasirodė Matas Vareika, Titas Milašius, Karolis Uzėla, Renatas Banevičius ir Matas Ramanauskas. Pastariesiems trims žaidėjams tai buvo debiutas Europos čempionato atrankoje.

Lietuvos U-21 rinktinė šventė pergalę 3:0. Paskutinį kartą tokiu triuškinamu rezultatu komanda buvo laimėjusi 2017 metų birželio mėnesį, kai įveikė Farerų salų bendraamžius.

Dabartinėje atrankos grupėje su lietuviais grupėje taip pat žaidžia Kroatija, Škotija ir Graikija.

Birželio 9 dieną Lietuvos jaunimo rinktinė Klaipėdoje žais kontrolines rungtynes su Latvija.

Rungtynių statistika:

San Marinas U-21 – Lietuva U-21 0:3 (0:2)
Seravalės stadionas
Teisėjas – Rahim Hasanov (Azerbaidžanas)

Įvarčiai: 7 min. E. Kloniūnas (0:1), 29 min. E. Dubickas (0:2), 60 min. S. Čyžas (0:3).

Lietuvos sudėtis: Titas Krapikas, Ernestas Stočkūnas, Vilius Armalas, Eligijus Jankauskas (74 min. Matas Ramanauskas), Edgaras Utkus (74 min. Titas Milašius), Edgaras Dubickas, Svajūnas Čyžas (63 min. Matas Vareika), Domantas Antanavičius (84 min. Renatas Banevičius), Edvinas Kloniūnas, Deividas Šešplaukis, Linas Mėgelaitis (84 min. Karolis Uzėla).

Atsargoje: Vincentas Šarkauskas, Kipras Kažukolovas, Oskaras Lukošiūnas, Gytis Paulauskas.