2019 m. 18 rugsėjo d.

„Vyčio“ strategas L. Mitsura: „Barcelona“ turi daugybę žvaigždžių, bet turėsime savų argumentų“

Kauno „Vyčio“ salės futbolininkų spalio 8–11 dienomis Jonavoje laukia neeilinis išbandymas – UEFA Futsalo Čempionų lygos pagrindinio etapo kovos su Europos galingaisiais.

Pirmą kartą į Lietuvą atvyks legendinė „Barcelona“, o taip pat „Vytis“ susitiks su Rusijos superklubu „Tyumen“ ir Kazachstano AYAT.

Svarbiausiam sezono startui Kauno „Vytį“ ir vėl rengia treneris iš Brazilijos Luciano Mistura. Su Kauno klubu jis labai sėkmingai dirbo praėjusio sezono Čempionų lygoje, kai pirmą kartą kauniečius išvedė į Elitinį etapą tarp 16 pajėgiausių Europos klubų.

– Treneri, kaip jaučiatės sugrįžęs į Lietuvą?, – pasiteiravome L. Misturos.

– Labai džiaugiuosi vėl būdamas Lietuvoje. Kaunas yra puikus miestas, čia jaučiuosi labai gerai. Praėjusiais metais susipažinau su daugybe nuostabių žmonių, kuriuos dabar laikau savo draugais.

– Po „Vyčio“ istorinio žygio UEFA Čempionų lygoje sugrįžote į Braziliją. Kam skyrėte savo pagrindinį dėmesį pastaruoju metu?

– Tiesą sakant, nebuvo lengva sugrįžti į Lietuvą ir priimti „Vyčio“ pasiūlymą. Žinoma, padėti buvo labai didelis noras, tačiau Brazilijoje turėjau daug įvairaus darbo ir pakeisti visus planus nebuvo paprasta. Darbas su „Vyčiu“ vyksta mano atostogų sąskaita, bet aš jaučiuosi laimingas galėdamas prisidėti prie „Vyčio“ sėkmės.

Brazilijoje dirbu Futsalo mokytoju – dėstau jauniesiems treneriams, taip pat dirbu treneriu. Mano treniruojama komanda laimėjo regioninę U-20 lygą, o kalbant apie profesionalų komandą, jai pavyko išsaugoti vietą aukščiausioje Brazilijos lygoje. Toks buvo tikslas. Grafikas gana įtemptas, bet tai įdomu.

– Ar sekėte „Vyčio“ žaidimą Lietuvos čempionate?

– Mačiau visas „Vyčio“ rungtynes net ir išvykęs į Braziliją. Kartais keldavausi naktimis, o kartais pasižiūrėdavau įrašus. Nuolat palaikiau ryšį su treneriu Carlinhos, taip pat „Vyčio“ sporto direktoriumi Guilherme Ferreira. Pasidalindavau patarimais dėl treniruočių proceso. Visa širdimi buvau su „Vyčiu“.

– Jau kurį laiką „Vytis“ aktyviai ruošiasi startui UEFA Čempionų lygoje. Komandos sudėtis bus kiek pasikeitusi – kuo ši komanda skiriasi nuo pernykštės?

– Manau, kad surinkome išties stiprų kolektyvą, kuriame yra pajėgiausi lietuviai ir gero lygio brazilai, pasižymintys ypatinga kamuolio valdymo technika. Manau, ir psichologiškai šie žaidėjai yra pasirengę tokio lygio turnyrui. Esu įsitikinęs, kad nepaisant įspūdingų varžovų, mūsų laukia puikus turnyras.

– Kaip vyksta pats pasirengimas?

– Manau, kad žengtas nemažas žingsnis į priekį lyginant su praėjusiais metais. Mūsų treniruočių sąlygos ženkliai pagerėjo. Nuolat treniruojamės Garliavos ir Jonavos arenose, taip pat į treniruočių procesą įdiegėme treniruotes smėlio arenoje. Žinoma, fiziškai dirbame ir treniruoklių salėje. Treniruotės ant smėlio Brazilijoje yra populiarios – duoda naudos ir paįvairina treniruočių procesą. Manau, rengiamės labai sklandžiai. Treniruojamės kasdien.

– Pirmą kartą Lietuvos klubas UEFA Čempionų lygą pradės nuo pagrindinio etapo, o visa tai vyks Lietuvoje. Maža to, Lietuvoje žais ir legendinė „Barcelona“. Ar įmanoma pasipriešinti tokiems varžovams?

– Mūsų užduotis Čempionų lygoje yra labai sudėtinga. Tai netgi stipresni varžovai, nei mums teko praėjusiais metais Elitiniame etape. Kazachstano klubas turi nemažai aukšto lygio brazilų ir rusų. Manau, šiame mače spręsis, kas žengs į kitą etapą. Tai bus pirmosios mūsų rungtynės. Jos bus gyvenimo arba mirties. Bent jau turnyro kontekste.

Apie kitus du varžovus būtų galima kalbėti labai daug. Tai visiškas Europos ir pasaulio elitas. Rusijos čempionatas disponuoja didelėmis lėšomis, o į Lietuvą atvyksta čempionas „Tyumen“. Tai viską pasako. Komandoje būrys ryškiausių žvaigždžių, bet, tikiu, kad galime duoti rimtą kovą.

„Barca“ yra „Barca“. Tuo viskas pasakyta. Šiame klube nori žaisti visi. Jie Ispanijos čempionai, pas juos būrys Ispanijos ir Brazilijos rinktinių žvaigždžių. Bus labai sunku, tačiau pernai žaidėme su „Inter“ ir rimtai priešinomės. Šiemet bandysime vėl visus nustebinti.

– Ačiū už pokalbį ir sėkmės!

UEFA Futsalo Čempionų lygos pagrindinis etapas spalio 8–11 dienomis vyks Jonavoje. Futbolo gerbėjai net tris dienas Jonavos arenoje turės galimybę mėgautis aukščiausio lygio reginiu. Jau galite įsigyti atskirus kiekvienos dienos bilietus, kurie suteiks šansą stebėti abejas dienos rungtynes, o norintys sutaupyti turėtų suskubti įsigyti abonementą. Jų kiekis ribotas.

Abonementas garantuoja įėjimą į visas šešerias turnyro rungtynes. Jo kaina 20 Eurų. Bilietų kainos vienai dienai svyruoja nuo 9 iki 12 Eurų. Vėliau bilietai gali brangti. Juos platina Ticketmarket.lt

UEFA Futsalo Čempionų lygos pagrindinio etapo tvarkaraštis:

Spalio 8 d.

„Barcelona“ (Ispanija) „Tyumen“ (Rusija) 16.30 val.

Kauno „Vytis“ – AYAT (Kazachstanas) 19 val.

Spalio 9 d.

„Barcelona“ (Ispanija) – AYAT (Kazachstanas) 16.30 val.

Kauno „Vytis“ – „Tyumen“ (Rusija) 19 val.

Spalio 11 d.

„Tyumen“ (Rusija) – AYAT (Kazachstanas) 16.30 val.

Kauno „Vytis“ – „Barcelona“ (Ispanija) 19 val.

Informacija - lff.lt|Nuotraukos - lff.lt